21. fejezet - hajlékony szépség

Cole ragaszkodott ahhoz, hogy Ben Lawford hagyjon nekik két lovat utazni. Csalással és Ámorral övezve, Cole szomorúan figyelte, ahogy Maggie búcsúzta a többieket. Már rájött, hogy nemcsak munkahétként kezeli őket, hanem igazi barátokká, akiknek a barátsága időigényes. Ő maga már csatlakozott a csaláshoz. Úgy tűnik, hogy a kanca volt az egyetlen élő lény, amely örült a városban való megjelenésében.

Míg Maggie búcsúzta a lovakat, Cole elhatározta, hogy meglátogatja a hamut. Az épület égett fejezetei halványultak, a füst még mindig nem szétszóródott. Cole úgy gondolta, hogy ha a szél megnõ, akkor a lángok újra felcsillanhatnak, ezért szükség van erre a helyre.

Amint a "Leisy-El" cowboyjai vetették a lovakat, Cole megtalálta Maggie-t. Beszélt Keith Lawfordval.

- Azt hittem, apáddal távozott - mondta Cole.

- Én megyek, de aztán úgy döntöttem, jobb lesz, ha itt maradok, és foglalkozom a papírokkal.

- Hallottam egy beszélgetést néhány értékesített dokumentumról.

- Csak megmondtam, amikor a tűz elindult - mondta Maggie.

- Nos, most nagyszerű lehetőséged van velem beszélni a részletekről.

Bosszús pillantást vetett rá.

- Talán otthon kellene beszélnünk. Maggie hangja fém volt.

Cole rájött, hogy ha elkezdi vitatni vele, akkor egy másik veszekedés indul, és belefáradt a veszekedésbe. Azt javasolta, hogy a mozdony cég Lawfordnak történő értékesítéséről beszélünk. Nos, ez a saját vállalkozása, Cole mindenesetre boldogan megszabadulni a halott terheléstől, különösen most. Az egyetlen dolog, amiért nem szerette az egész történetet, hogy Ben Lawford valószínűleg úgy érezte magát, mint egy győztes.

- Ne feledje, Kit, hogy a beleegyezésem nélkül Maggie-nek nincs joga eladni. Ha valami nem felel meg nekem a papírokban, bármely megállapodás megtörténik Ön és Maggie között.

- A mai tűz ténye miatt apám Maggie-t többet, mint egy nyereséges üzleti javaslatot, Cole-t.

Kit a figyelmet a közelgő legénység figyelmen kívül hagyta. Valaki saját szemével jött, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a színpadi iroda már nem létezik?

- Istenem, Bennety itt van! Exclaimed Kit. - El kell hagynom. - És sietett a barátaihoz.

- Milyen árat ajánlott Lowford? - kérdezte Cole, figyelve, ahogy Kit elment a kocsihoz, ahol egy idős házaspár és egy fiatal nő ült.

"Ezer dollárt." Cole vállat vont.

- Nos, az ár jó.

Kit nyerte. Meg kell köszönni.

"Örülök, hogy végre megtette a helyes döntést." Kár, hogy korábban nem beszéltem velem.

- Ha velem jössz, akkor és Ben még mindig az ár fölött vitatkozik.

- Szeretné hallani az igazságot? Nos, rendben. Meghoztad a döntést, Cole Mackenzie. Mikor ma eljöttem a bankba, véletlenül felfedeztem, hogy saját pénzt helyez el a számlámra, hogy meg tudjam menteni a színpadi társaságot. Hallottam Joe Lawford látogatásáról, el tudod képzelni? Mit gondolsz, mit éreztem?

- Értsd meg, Cole, meg akartam tartani a színpadkazettát, hogy mutassa meg neked, hogy teljesen képes kezelni a dolgokat. Nem engedsz szabadon lélegezni, Cole!

- Nos, valószínűleg nagyon komolyan vállalom az apámat.

- Teljesen elfojtasz, Cole. Mondja meg, mikor lesz a nyomása?

- Azt hiszem, három éven belül. Ha persze, addig a pillanattól kezdve nem döntesz feleségül.

- De annyira elviselhetetlenül élni! Szükségem van a szabadságra most! Szeretném élni az életemet, és azt akarom, hogy tegye meg a saját dolgokat, ne az enyém! Élesen fordult, és elment.

Cole elvigyorodott. A részeg whisky nyilvánvalóan nem a legjobban érinti őt, de meglepődött, hogy milyen tartósan szenvedte el a bukott szerencsétlenségeket. Ruhája minden korom után tűz, a haja kócos, bizonyos szív sajgott a fájdalomtól, de ő találta az erőt, hogy továbbra is a kereslet szabadságát és függetlenségét, ez nem egyeztethető össze, és nem hajol meg az igazságtalan a sors.

Igen, Maggie O'Shea lány. Eleinte, amikor az imént érkezett a városba, gondolta ő is magába, semmi és senki nem látja körül, felszívódik csak a gyászát, de most rájött, hogy tévedett. Maggie egy karakteres lány, aki bármikor fel tud állni.

Emlékezett rá, hogyan ültette el Nocece-ban a börtönben lévő testvérekkel, és nem tudta elnyomni a vigyort. És miért döntött úgy O'Shea atya, hogy Cole, el akarja venni a rohadékot?

A kocsi mellett, amely mellett Kit állt, Maggie meghallotta, hogy hívja:

- Margaret, emlékszel Mr és Mrs. Bennetre? Kit kérdezte.

- Attól tartok, nem. Úgy látom, emlékszem, hogy egyszer ott lakott a szomszédban - mondta az idősebb házaspárnak.

- Margaret, kifejezett részvétünket szeretnénk kifejezni az apja halálán - mondta az idős hölgy.

- Köszönöm, Mrs. Bennet.

- Kérem hívjon Jane néni. Szóval gyerekként szóltál nekem. Gyakran futott, hogy meglátogasson bennünket, hogy kipróbáljuk a cég sütikét

- Nem tudom, tudod-e, de Mick O'Shea és én a szomszédban éltünk, még akkor is, amikor fiúk voltak - folytatta felesége, Harry Bennet emlékezete. - Hiányoztam, amikor elmentél Alaszkába.

- Amikor két évvel ezelőtt visszatértél, épp most távoztunk Lawfordtól. Itt nincs több munka a tanárok számára.

"De mindig itt járunk a város napján" - tette hozzá Jane Bennett.

- És ez a lányuk, Caroline - mutatta be a kocsiban ülõ fiatal hölgy.

- Azt hiszem, nem is emlékszel rám - javasolta Caroline -, de nagyon jól emlékszem rád. Olyan édes gyerek voltál, Margaret! Nos, most tényleg szép vagy. Én is nagyon sajnálom Mr. O'Shea halálát. És ma van egy tűz. Keith elmondta. Úgy látszik, nagyon erős lány vagy, Margaret. Csodálom a bátorságodat.

Maggie nem igazán emlékezett rá, de első pillantásra szerette. Megjelenésében egy harminc-harminc éve nő, nagyon szép, szőke haja és kék szeme. Egy ilyen nő úgy tűnt, hogy a nyugodt nyugalom aura övezi.

Hamarosan Cole feljött a kocsira, és Kit bemutatta őket. Harry felkiáltott:

- Tehát maga ugyanaz, mint Cole Mackenzie, akivel Mick Alaszkában találkozott?

- Igen, két éven át prospektorként dolgoztunk.

- Valamilyen oknál fogva, a történeteiben sokkal idősebb képviselőt képviseltek - mondta Mrs. Bennet. - De kiderül, hogy majdnem ugyanolyan korban vagy, mint Margaret! Talán egy kicsit idősebb - mosolygott hozzá.

- Igen, azt hiszem, túl gyorsan nőttem fel - sóhajtott Cole.

- Még mindig! Te és Margaret sok mindent elszenvedtél az elmúlt napokban!

Most, amikor Cole odajött hozzájuk, Maggie úgy érezte, mintha egy csúnya kiskacsa lenne a gyönyörű Caroline Bennet mellett. Rájött, hogy sürgős fürdőzésre és ruhák cseréjére van szüksége.

- Veled maradsz, Jane néni? - kérdezte.

"Általában mi csináljuk, de nem tudom, hogy most kényelmes." Talán jobb lenne, ha egy szállodában lennénk.

- Nos, természetesen kényelmes! Tudod, menjünk Ellie-be. Biztos vagyok benne, hogy nagyon örül, hogy látni fog! Halkan beszélünk ott. Szeretnék megváltoztatni, nem tudok ilyen módon járni, "mutatott Maggie a ruhájára.

- Miután megtisztította magát, remélem, hogy vacsorázni fogsz neked egy társaságot? - kérdezte Kit.

- Üdvözöljük a kocsinkban - Harry Harry megszakította Harry Bennettet. - Megyünk együtt, így gyorsabb lesz.

- Nem, nem - tiltakozott Maggie. - Mindent elmondok neked, és nem messze tőlem. Jobb sétálni.

- Én is - mondta Cole.

Kit elfogadta a Bennett-javaslatot, és Caroline mellé telepedett le.

- Látni foglak a házunkban! Maggie intett nekik, és a legénység szem elől tévesztett.

- Istenem, Caroline annyira csinos! - kiáltotta Maggie, amikor egyedül voltak Cole-val. - Tényleg?

- Igen, biztosan van benne valami.

- Különös, miért nem házasodott meg? Nem tudom elképzelni, hogy nincs rajongója!

- Talán egyikük nem találkozott valakivel, aki szerette a szívét.

A kifejezés valami különösnek tűnt Cole ajkain, és Maggie megkérdezte:

- Valakihez ragaszkodik?

- Nagyon tiszteletlen vagy, Maggie. Azt hiszem, a barátja egyszer hiányolta a boldogságot.

- Szerinted ő szeret Kit-et?

- Meglep, hogy nem vetted észre. Azonban nyilvánvalóan ő maga sem észlel semmit.

Amikor elérték a házat és felmászott a tornácra, Cole kinyitotta előttük az ajtót.

- Engedjük, hogy menj előre - a házba és a fürdőszobába. Kérek egy dolgot, hagyj nekem forró vizet.

Röviden megkérdezte Ellie-t Huang egészségi állapotáról, Maggie felment a fürdőszobába. Meleg zuhatást vett örömmel. Nagyon akartam mosni a hajam, de nem volt idő rá. Zuhany után gyorsan belépett a szobájába, megváltoztatta a ruháját, és lement a vendégekhez. Mindenki összegyűlt a konyhában, kávét ittak és beszélgettek. Maggie észrevette, hogy Cole még mindig vizet ivott, és rájött, hogy a torkuk még mindig zavaró. Maggie érezte a lelkiismeretét. Mindenki érdeklődött Juan egészségi állapotától, soha senki sem találta észre, hogy minden rendben van-e Cole-val.

Amikor belépett a konyhába, Cole bocsánatot kért a cégtől, és belépett a fürdőszobába. A fürdőszobában volt még egy jázmin íz. Egy pillanatig Cole csak állt ott, és belélegezte az izgalmas illatot, ami most csak Maggie-hez kapcsolta.

Vesz egy zuhany, hogy mossa le a port és az izzadságot és a korom, kapott egy teljes fürdő forró vízzel, és kifeszített öröm, hátravetette a fejét, és lehunyta a szemét. A mai események végigsimították a szemét. A tűz, a gondolat, hogy nem tudja megmenteni Juan-t, a füstöt és a füstöt, amely megtöltötte a tüdőt. Mentálisan megköszönte az Úrnak, hogy életben van.

Cole nem akart kijönni a fürdőből, nem akart visszamenni, és csatlakozott a céghez. Most csak szüksége van néhány óra békére és nyugalomra. Azonban felülkerekedett a hangulatban, és miután a fürdő leereszkedett a vendégeknek. Igaz, hogy a végéig nem sikerült visszatérnie a végéig. A vacsorán többet hallgatott, mint ahogy beszélt. Maggie ugyanígy viselkedett. Cole kíváncsisággal figyelte, milyen csodálattal elkapja Caroline minden szavát. Szegény lány, hiányzik a társainak társadalma!

Egy ilyen gondolat tovább erősítette őt azzal a szándékával, hogy elvitte vele a Triple-M-t. Em, Rose és Kitty képes lesz megdicsérni, nincs semmi kétsége!

- Hallottam a hős tettéről, Cole - mondta Caroline. - Lépjen be az égő épületbe, és veszélybe sodorhatja életét egy másik ember életének megmentésében. egy ilyen cselekmény bátorságot igényel.

- Őszintén szólva, erre nem gondoltam, amikor a tűzbe vetettem magam - ismerte el Cole.

- Margaret, büszke legyen az őrződre - mondta Caroline.

- Nos, nekem a felügyelő szerepe még mindig túl új - mosolygott Cole.

- Margaret atya ezt akarta - mondta Kit.

- Mr. O'Shea-nak komoly oka volt ahhoz, hogy egy ilyen fiatalembert őrizetbe lehessen azonosítani - mondta Caroline. - Valószínűleg bízott benned. Lehetett volna Ellie-t vagy akár önt is, Kit.

Cole hirtelen rájött, hogy ő is nagyon érdekli a felügyeleti kérdés. Milyen irányított O'Shea apja? Miért választotta őt minden barátjától, az az ember, akivel csak az elmúlt években megfelelt? Nem bízott a városban bárkiben - nem Kit, vagy akár Ellie? Cole úgy döntött, hogy újra meg kell olvasnunk az öreg levelet.

Miközben Cole elkerülte az általános beszélgetést, Kit átvette az általános figyelmet. Nyilvánvaló, hogy hízelgett, hogy két gyönyörű nő olyan figyelmesen hallgatta őt. Ideje Maggie bejutni innen. Ne vigye el az Urat, és tényleg ki fog ugrani, hogy feleségül vegye ezt a tiszta borotválkozást, gondolta Cole szomorúan.

Ebéd után az egész cég sétált. A hamu mellett Cole elmaradt a többiek mögött,

- Menj, és meglátogatom, hogy vannak ott a dolgok. A tűz felgyújthatja a szél növekedését.

- Cole, de már este van, befagyasz - mondta Maggie.

- Lefagyok, menjek vissza a házba, és valami melegre teszem. Kit vette Maggie karját.

- Menjünk, Margaret, Cole tudja, mit csinál.

Kiment, Maggie megfordult. Cole ugyanazon a helyen állt, és zavartan nézett a térre.

Maggie lefektette Caroline szobáját, és csaknem egy órát beszélgettek. Caroline elaludt, és Maggie még mindig nem tudott kiugrani a fejéből a zavaró gondolatokat. Ma Cole szokatlanul csendesnek tűnt, gondolta. Valami történik vele, de nem értette, mi.

Amikor reggel reggel kétszer elütötte, Maggie kiszállt az ágyból, és az ablakhoz lépett. Hol van Cole, miért nem tér vissza?

Végül meglátta a sötétben a kertben kötött lovak között. Valami gondolt. Egy idő múlva Cole meleg öleléssel borította át Cupidot, feloldotta a csalást, suttogott valamit a fülébe, és az udvaron vezette.

Maggie egy kendőt dobott le, és leereszkedett a nappaliban levő kanapéból. Óvatosan kinyitotta az ajtót, és Cole után kiment az utcára. Miután közeledett az égő irodához, Maggie látta, hogy egy szénsavas talppal ül, és egy távírópálcára támaszkodik.

- Maggie, mit csinálsz itt egy ilyen késő óra alatt? - kérdezte, miközben látta. Maggie eltakarta a fátylat, és mellé ült.

- Én jöttem érted. Aludnia kell, Cole. A tűz véget ért, minden nyugodt a városban. Nincs szükség az éjszakai utcákra, mint egy szellemre.

- Nem vagyok fáradt, Maggie.

- Hogyan - nem fáradt? Tegnap este börtönben töltöttél, nem hiszem, hogy ott aludhatsz. Mi a baj, Cole? Tettem valami rosszat ismét?

- Nem, Maggie. Csak gondolnom kell. Egyedül.

- Talán nagyon ideges voltál, hogy Ben Lawford-nal egyetértés nélkül megegyeztem?

- Ne, ne aggódj. A tűz miatt ideges voltam. Korábban soha nem gondoltam a halálra. És ma. ott, a tűzben. egész életem telt el a szemeim előtt, már gondoltam, hogy nem élnék ki ettől a változástól. Szóval gondoltam, mit tettem az életemben? Mit ért el? Lógok munka nélkül, mindenféle képtelenséggel.

- Cole, ne mondd ezt! Mindannyiunknak mindig van esélye megváltoztatni az életét. Ne haragudj magaddal értelmetlen gondolatokkal. Mi más nem pihenni?

- Apja O'Shea halála. Szeretném azt gondolni, hogy Vic és Dallas miatt tévedek!

"Én is, nem hiszem, hogy részt vesznek ebben a kérdésben."

- És ha kiderül, hogy Kit részt vesz, mit fogsz csinálni, Maggie?

- Ne mondd ezt, Cole! Biztos vagyok benne, hogy Kitnek semmi köze ehhez. Tudod, hallottam, hogy Ben ma este beszélgetett, és rájött, hogy Ben valamiért van, és Kit próbálja meggyőzni róla, hogy hagyjon fel az őrült ötletből.

- Mit csinál Ben?

Nem tudom. Épp most hallottam, hogy Keith elmondja az apámnak, hogy Mick O'Shea-hoz hasonlóan nem fog menni vele egy üzletért. És Ben azt mondta, hogy ha Keith nem ért egyet vele, ki tud jutni a városból.

"Minden, amikor válaszomat kapok a táviratomra, világosabbá válik."

- Ha Keithnek semmi köze ehhez, csak Ben Lawford marad a gyanúsítottak között?

- Hát, csak azt tudom mondani, hogy miután sikerült megnézni azokat a terveket, amelyeket a furcsa pár hozott a városba. És van még egy dolog, ami nem zavar, Maggie. Ma vacsorán Caroline elmondta, hogy O'Shea apja határozata, hogy ő legyen őrizet, nem Keith vagy Ellie, meglehetősen furcsanak tűnik. Azt is gondolom. Figyelj, beszéltél valaha Keith Lawford-ról az apáddal való házasságodról?

Egy pillanatnyi habozás után Maggie bólintott.

- Igen, körülbelül egy hete a pápa halála előtt. Azt mondta, hogy Keith értette őt, hogy szeretne feleségül venni.

- Lehetséges egy ilyen beszélgetés 10 nappal az apja halála előtt?

- Azt hiszem. Valószínűleg csak tíz napon belül.

- És mit mondtál neki?

- Azt mondtam, hogy tudtam Kit érzéseiről, és talán elfogadnám az ajánlatát.

- És hogyan reagált?

- Mintha a világ vége eljött volna. Szerintem nagyon ideges volt.

- Maggie, még nem mondtam el neked, de múlt héten kaptam egy levelet, amelyet apád írt nekem tíz nappal halála előtt. Ott azt mondják, hogy nagyon felháborodik a Lawford-féle házasság lehetséges eshetőségével. Nyilvánvalóan ugyanazon a napon írta a leveleit, amikor végrehajtotta az akaratát. Ez a lelkesedés nagyon furcsa.

Cole nem említette a levél egy részletét, amelyben apja O'Shea kifejezi kívánságát, hogy Maggie egyszer megházasodik.

Maggie fáradtan ásított.

- Cole, remélem, hogy válaszokat találunk az összes furcsa kérdésre.

- Nézd, Maggie, lefeküdj. Hadd vigyenek haza?

- Nem, én veled maradok - sóhajtotta Maggie álmosan. - Különben is, a szemem összezárul, nem mehetek sehová.

A mellkasára szorította magát, és lehunyta a szemét. Cole átkarolta és megrántotta a fejét. Egy perccel később Maggie már aludt. Hamarosan Cole elaludt.