16 9; 5 4; 4 3; Próbálja meg felemelni a monitor fps-ét több mint 60-at

16 9; 5 4; 4 3; Próbálja meg felemelni a monitor fps-ét több mint 60-at

Fő rész

Kezdjük a monitor képességeivel. A gyártó hivatalos honlapján megtalálja a monitor teljes műszaki adatait. Ez a monitoromhoz tartozik.
Amint látja, a normál üzemmód 1920 * 1080-as monitora csak 60 Hz frekvenciával működhet. De 75 Hz-es frekvencián dolgozhat az elosztott piros téglalapok engedélyével. Szubjektíven összehasonlítva a 60 és 75 Hz-et, észrevehető különbség a játék folyamat észlelésében. Úgy tűnik, hogy a különbség csak 15 Hz, de tapintható, és van egyfajta további felbontás és beállítások.

Most beszéljünk a formátumról. 16: 9, 4: 3, 5: 4. A COP 1.6-ra mindezen formátumok esetében a látószög ugyanaz! Személyesen ellenőriztem. A képernyőképeket széles formátumúra vágtuk és összehasonlítottuk. Bármilyen képaránynál a látószög változatlan marad. Csak a kép tetején és alján látható láthatóság növekszik vagy csökken. Amit nem mondhatunk például a CSEC-ről. Valóban változik, észrevehető látószöggel a monitor képarányából. Ie 16: 9-es monitoron játszik le, az oldalnézet több mint 4: 3. A COP 1.6. Ismétlem, nincs ilyen hatás. Ezért a játékban és ennek következtében a képaránnyal való megválasztásakor az embernek saját érzéseire kell támaszkodnia. Le tudom írni, hogy velem volt. Miután a monitor 27 hüvelyk, számomra kiderült, hogy játsszon szélesvásznú módban nem kényelmes. Ismerd meg, mi. A monitor a számítógép asztalán áll (kb. 60-70 cm), és amikor a játék megjelenik az egész képernyőn, akkor sokszor át kell vinnie a szemét a monitorra, ami gyorsan elfárad. Ha ugyanazt a játékot 5: 4 formátumban kezded, a játék által elfoglalt hely csökken. A szemek szinte az egész képernyőt fedezik, és nem érzem kellemetlen érzést. Ez előtt 22 hüvelykes monitor volt. Éppen ellenkezőleg, szélesvásznú módban játszottam, és örültem, mert az 5: 4-es felbontásban egy nagyon kicsi képet kaptak, és aligha irányultak a távoli ellenségekre. Talán eltávolítva a 27 hüvelykes monitoromat távolabb a szememből, 16: 9 felbontással játszottam volna, de nincs ilyen lehetőségem.

Azt mondod, miért olyan sok manipuláció és mindent, nem könnyebb a játékot a 1920 * 1080 kijelző szabványos felbontásában egyszerűen beállítani a játék kívánt méretarányára (például 800 * 600-ra)? Így könnyebb, de sokkal rosszabb lesz, mintha a játék felbontásával a játékot a kívánt felbontással futtatod az asztalon. Ie a 800 * 600-as játékhoz az asztalt 800 * 600 módba kell váltania. Ha érdekel valaki, meg tudom magyarázni, miért jobb, de azt tanácsolom, hogy higgy el a szóban))) Sok ilyen témát figyeltek meg és kísérleteztek. Úgy döntöttem, hogy nem "megfejtem" ezt az információt itt, ez nem növekedne, és nem egy kis cikk.