10 Pszichológusok felsőoktatási intézményei

Költségvetési helyek száma 103 Passage point 338 (Klinikai pszichológia), 328 (A hivatalos tevékenység pszichológiája) 185 250 rubel / év

Számos pályázó, különösen a városon kívüli diákok számára, az MSU egy orosz egyetemi standard, amely a legmagasabb becsületet kell meghódítani. Belépve ide, a tegnapi iskolások várják a szilárdságot, a hallgatók különleges légkörét, és biztosak abban, hogy csak itt kaphatnak minőségi alappszichológiai oktatást. Annak ellenére, hogy a pszichológia tanítását az egyetem megalapítása után a Moszkvai Állami Egyetemen végezték, 1966-ban külön kar működött. Azóta az MSU psihfak uralja a piacot a pszichológiai oktatás az országban, és a tanulási folyamat más egyetemek vezető által elfoglalt elméletének első dékánja pszichológiai kar Moszkvai Állami Egyetem Alexey Leontiev. A dékán irodája büszke arra, hogy a Moszkvai Állami Egyetem Pszichológiai Tanszékén kifejlesztett pszichológiai oktatás színvonala szerint az ország minden pszichológiai képességeit tanítják.

Költségvetési helyek száma 60 Átadási pont 305 Tandíj 250 000 rubel / év

Szerint a hivatalos szülő-eddig abiturientskomu Moszkva két vezető egyetemek - Moszkvai Állami Egyetem és a HSE. Abiturientskie álom belép a toronyba megerősíti a vágy, hogy egy diák, hogy „nem minden” -, hogy tanulmányozza egy moduláris rendszert, és ki lehet választani a saját több mint 50% -ánál és a műhelyek a tananyag, valamint további oktatási profil (szociológia, közgazdaságtan vagy bármely más e eladta a HSE).

Költségvetési helyek száma 97 Passing point from 175 A képzés költsége 77 800 rubel / év

Psihfak érkezik az orosz Állami Humanitárius Egyetem, mint általában, orientált egyetem márka (bármi is mondta az Oktatási Minisztérium). Ezen kívül van elég kreatív megközelítése a szervezet oktatási folyamatban. Tervek létrehozása része az orosz Állami Humanitárius Egyetem Pszichológiai Tanszék (Institute) kezdett tárgyalásokat az 1980-as, és ez megnyitotta a '90 -es évek közepén. Vigotszkij nevét kapta, hogy az intézmény az alkotók és követői a kiemelkedő pszichológus csak egy évvel a nyitás után - előestéjén a centenáriumi születésének Lev Semenovich. Az alapja az oktatási intézmény a jóváhagyott tudományos koncepció, hogy az embereknek meg kell érezni a forrása a viselkedésük és az aktivitás. Jellemzői képzés, hogy az oktatási folyamat jelen kell lennie a kreativitást. Alig lépte át a küszöböt a középiskolás diákok kezdenek gyakorolni az intézmény kreatív műhelyek. Az első és a második tagozaton rajz és kommunikációs, pszichológiai színházi munkát, a harmadik évben - a pszichológia irányába, a negyedik - lelki fejlődését, és az ötödik - a gyakorlati módszer a pszichológia. Intézet Orosz Állami Humanitárius Egyetem pszichológia működik a rendszer kettős szakok, azaz valamint az összetett pszichológiai formában a kiválasztott irányba diákok kapnak kiegészítő ismeretekkel kapcsolatos hatálya Science (menedzsment, oktatás, tanácsadás). A legerősebb a Tanszék: Educational Psychology által vezetett hallgatói Peter Halperin Vitaly Shabel'nikov Tanszék személyiségpszichológia által vezetett Gennagyij Kravtsov, a múltban együtt dolgozott akadémikus Nikolai Poddyakovym és osztályának elmélet és pszichológia történetében, ahol a főalak, Vladimir Kudryavtsev - vezetője a pszichológiai laboratórium tanítás alapjait fejlődési oktatás Intézet kisgyermekkori nevelés RAO.

Költségvetési helyek száma 15 Utasítás 228 Tandíj 103 800 rubel / év

Speciális „Klinikai pszichológia” lehet beszerezni nem csak a pszichológiai kara orvosi iskola, de sok a belépők biztos abban, hogy csak tanulmányok Meda garanciák „klinika” jó kilátások. A legrégebbi orvosi iskola az ország - egyfajta tudományos „ellentétek városa”. Például, van egy gazdag oktatási és kutatási bázis, és mindezt különböző a legalacsonyabb a fővárosban számadatok a tanárok fizetését. Klinikai pszichológia határán klasszikus pszichológia és a pszichiátria, így diplomások a speciális lehet tanítani és dolgozni, mint pozíciók tanácsadó pszichológus, neuropsychologists vagy pszichopatológia. 1-2 tanfolyam szinte az összes osztályt elméleti, és egy világos tendenciájával gyógyszert. Speciális pszichológiai fegyelem indul csak 3 fogásos - a tanulók az év során tanult neurológia és a pszichiátria, sőt megpróbálja maguk a tanárok az alapokat a pszichológia gólya. 4. és 5. programok tanfolyamok középpontjában szinte teljes egészében a gyakorlatban. Az egyik fő előnye a Department of Medical Psychology MGMU, hogy itt van, hogy dolgozzon ki az oktatási programok és tankönyvek pszichológiai orvosi egyetemek és főiskolák.

Költségvetési helyek száma 30 Utasítás 228 Tandíj 120 000 rubel / év

A költségvetési helyek száma nem A képzés költsége 174 500 rubel / tanév

Ide érkező érettségi után belépők működhet gyermekpszichológus és lelki tanácsadók. Moszkvai Állami Pedagógiai Egyetem jött létre alapján a Kar oktatási, az egykori magasabb tanfolyamok Női által szervezett professzor világtörténelem Moszkvai Egyetem Vladimir Guerrier. Itt tanított vezető tudósok az elmúlt években - az alapító a kulturális-történelmi elmélete a pszichológia Lev Vigotszkij, a neves patológus és neuropsychiatrist Dmitrij Azbukin, pszichológus és filozófus Konstantin Kornilov, a gyerekeket tanítani egy személy fejlődési fogyatékkal élő és a testvére a híres pszichiáter Vszevolod Kashchenko, alkotója az első gyermek kívüli oktatási intézmények Stanislav Shatsky. Jelenleg is vannak előadások neves professzorok, köztük a külföldi. Beszélj pszichológus hallgatók ide logoterapevt Alfred Langley - tanuló a híres Victor Frankl, a szakember a neyrodidaktike Carl Olivesta és mások. Ezen túlmenően, a Moszkvai Állami Pedagógiai Egyetem rendelkezik nemzetközi képzések EMDR (technika működik trauma) és szervezi a munkáját, több kutatási és oktatási központ. Ha csatlakozni nemzetközi kutatási tevékenység is lehet, mint egy iskolás - különleges megkereső programok középiskolás diákok számára, az expedíció dolgozik a Kar Pedagógiai és Pszichológiai.

A költségvetési helyek száma nem a képzés költsége 40 000 rubel / év

Költségvetési helyek száma 115 Érkezési pont 161-ből Tandíj 120 000 - 140 000 rubel / év

A MGPPU jön kérelmezők érdekelt pszichológus és a tervezés a jövőben ebbe az irányba. Az egyetem is megnyitja az utat azok számára, akik szeretnék, hogy legyen egy szakértő egy meglehetősen ritka területek, például, hogy tanulmányozza az egyes raktárban geekek vagy fedezze fel a hatása a gyermekek lelke események tapasztalt az anyaméhben. MGPPU soostavlyaet egy komplex Pszichológiai Intézet Orosz Tudományos Akadémia Oktatási és a hálózat a moszkvai Központ Alkalmazott pszichológia. Mindezek struktúrák élén vezető orosz szakértő pszichológiai Vitaly Rubtsov. Prioritás MGPPU van pszichológus. Ennek része a program pszichológus hallgatók kötelező mélyreható gyakorlat-tanácsadó dolgozik a modell erőforrás központok, amely magában foglalja a szervezet pszichológiai támogatás nem csak a gyermekek, hanem a felnőttek, mindenekelőtt - a szülők és a tanárok. A legjelentősebbek között karok MGPPU az, hogy a jogi Pszichológia Tanszék, ahol tanít az a laboratórium vezetője törvényszéki pszichológia GNTSSSP őket. VP szerb Farid Safuanov és a kari tanácsok és klinikai pszichológia.

Költségvetési helyek száma 30 Áthaladó jel 186 A képzés költsége 151 000 rubel / tanév

A költségvetési helyek száma nem A képzés költsége 84 400 rubel / tanév

Kapcsolódó cikkek