1. tisztviselő

„Láttam, hogy az emberek erkéllyel adja ki a papírt a fodros ürülék, és nagynénje BIN üríteni ki az ablakon a konyhába ...”

A háztartás szakma soha nem volt a rangos, nagy fizetésű és egyszerűen érdekes kategóriában. Az a javaslat, hogy a munkaerőpiacról gondoskodjunk, hosszú ideje szinte sértő. Ami maguk a háztulajdonosokat illeti, gyakran csak akkor veszi észre őket, ha az utcákat szemétszennyeződnek. Amikor házunk közelében tiszta, akkor a seprűvel rendelkezők elfeledkeznek, és a szemét önmagában eltűnik. De ha egy kicsit mélyebbre ássz, akkor világossá válik: a háziorvosok munkájának minden sztereotípiája teljesen rossz. Ez a szakma nem annyira unalmas és természetesen nem biztonságos. Erről az újsággal megosztott egy embert, aki több évtizeden át dolgozott ebben a hálátlan területen ...

"HIDDEN, AMELY MŰKÖDIK, A FRIENDSHIPTŐRŐL - ÖRÖK ..."

Ötven Kirill (a név a társalgó állandó kérésére megváltozott) több mint húsz éve dolgozik a "hulladék" üzletben. A szakma nagyban befolyásolta sorsát - háromszor megfosztotta az élet társát, és többször szinte elvitte az egészséget, sőt az életet is. Azonban nem fog változtatni tevékenységeket.
A kocsmák egyik alvóhelyén ülünk. A beszélgetés során Cyril egyenesen a műszakból jött, és jogszerűen sörözi a sört, lassan eszik száraz halat, és egy darabot vesz ki a csomagból. A beszélgetőpartnernél a vörösesbarna, merev bőr az arcon és a kezeken annak a jele, hogy hosszú ideig dolgozott a friss levegőben. Az ő története Cyrillel lelkesedéssel mondja el, időnként a beszélgetést a megfelelő irányba kell irányítanunk.
- A szemétkosárban harminc éves korom óta dolgozom, "kezdte. - Azonban nem gondoltam, hogy ilyen szorosan kapcsolódnék ehhez az ügyhöz.
Kezdetben Cyril mérnöki-technológus volt egy nagy élelmiszeripari vállalkozásban. A csökkentés után sokáig nem találtak munkát. Miután elfogyott gyakorlatilag minden olyan értékes dolgot, ami hónapok óta otthon volt, Kirill sikerült otthont adni egy takarítónak.
- Számomra szégyen volt, és ami a legfontosabb, keményen érintett az én személyes életemben - emlékszik vissza. - Nem volt állandó nő, találkoztam több emberrel. Általában majdnem olyan volt, mint Don Giovanni. És akkor a háziasszony! Szégyen volt. Elrejtettem, ahol dolgozom, mindenkitől, különösen a barátnőimtől. És egyébként a helyes dolgot tettem. Először az egyiket kiderült és elment, majd egy másik. Találkoztam még egy emberrel, polgári házasságban éltem, majd megtudtam a munkámról.
- Ön is elment?
- Igen. Bár valószínűleg ez a legjobb. A jelenlegi asszonyom is portás. Együtt járunk vele. Élek vele ... És a munka sokkal bonyolultabb volt, mint gondoltam. Régen azt gondoltam, hogy könnyű ápolni. Söpört egy darab aszfaltot, és hazament.
Valójában minden nem kiderült. Minden nap reggel öt órakor kellett eljutnia a webhelyére (kb. 20 méterre egy többszintes szektorban), és óvatosan mindent elsöpörni.
Ezenkívül a szemetet a tartályok körül kellett gyűjteni, amelyek a szemétgyűjtő járművek után maradtak.

"A WIND lehetővé tette, hogy a háború közvetlen kapcsolatban áll velem. A VEZETETT VEZETŐBEN, VENTILATOTT ... "

- Ezek a szemétgyűjtők, akik elveszik a hulladékot, valahogy görcsösek! Cyril felháborodott. - Tehát töltsd be a tartályt, hogy a tartalom fele a földön van. És azt hiszem, ez az, hogy aludjunk a meztelen kezekkel. By the way, hogy egy ápoló nagyon veszélyes a szempontból a fertőzés -, hogy hány cuccunkat felvette! És bizonyítsa, hogy megbetegedett a munka miatt, és nem azért, mert valami rosszat ettél. Emlékszem egy történetre egy olyan nővel, aki már idős. Teremtése nem messze volt a piactól. Így mindig ki voltak dobva a tehenek bőrének maradványai, a rothadt halak és így tovább. Nyáron mindannyian rothadt a nap, ezért felkapott valamit, nem emlékszem arra, amit hívott, de szó szerint három hónappal később meghalt. A fickó - gyűjtött szemetet, majd füstöt szervezett. Nos, világos, hogy a kezem nem mosott tisztítás után, és azonnal tegyen cigarettát a számba. Megbetegedett, az arca fele feküdt fekélyekkel, így a Terminatorot becenevetették. Igen, és én magam sokszor férgek ragadtak, tetvek! Mit tehetsz, ez a fajta munka közvetlenül összefügg a fertőzéssel és a bűzrel. Egyszer elveszítettem a tudatot a szagtól. Valahogy a helyemen egy egész hegyet dobtak ki valami szemétből. Ott minden kevert állati csont, hering fejek, csirke tollak, gyapjúdarabok és hasonlók voltak. Mindent összeszorult, már a szemek is nyaldosodtak! A legfontosabb dolog az volt, hogy nem dobtak be a szemetesbe, hanem közel. Hamarosan megérkezett az autó, meg kellett tennem a tankban. Felálltam, hogy a szél elszállítsa a szagot. De nyilvánvaló, hogy még mindig elakadt. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy dohányzik - gondoltam a dohányzásról. És csak húztam, ahogy ismét a szél vezetett az arcába. Zavaros voltam a fejemben, kikapcsoltam. Aztán jött magához ...
- És hazamentél?
- Igen, nem. Gyűjts össze valamit, amiben rohadtál! Számunkra sok újonnan érkező tudat elveszik, megtörténik, majd néhányat közvetlenül ki fog dobni a munka során ...
- Hogyan kezelik a legtöbb ember a háztulajdonosokat?
- Igen, bármilyen módon! Mintha nem lennénk. Tudja, milyen sertések vannak az emberek? Leginkább nem szeretem söpörni a sokemeletes épületek ablakai alatt. A nap és az este annyira az erkélyektől fogva kerülnek! Cigaretta csikk - ez így, ostobaság! És mi a helyzet az emberi ürülékkel? Személy szerint láttam, hogy a házam ötödik emeletén a házamban egy férfi dobta ki a papírt csomagolt ürülékkel, és a nagynénje kiütötte a konyhaszekrényből. A törvény az lenne, hogy: hulladékot dobott az erkélyről - egy tízezer bírság!
- Mi a legveszélyesebb dolog a munkád?
- A fertőzés kivételével fiatalok. Végül is gyakran ülnek egy padon, vodkát isznak (köpülnek az alkoholfogyasztás tilalmára az utcán!). Nyilvánvaló, hogy a sertések maguk körül vannak elégedve. Menj ebbe, és kivétel, hogy tízből egy esetben azt fogják mondani, hogy maguk után fognak tisztítani. Gyakran el vannak távolítva. Én többet fogok mondani - hány esetben, amikor egy női házvezető megközelíti az ilyen srácokat, kéri, hogy távolítsa el a szemét, és ő nem csak bántani, hanem képesnek kell lennie arra, hogy egy palackot egy üveg. Volt egy történet - egy huszonhét éves nő, elvált a férjétől. Egy kisgyermek kezében. Elmentem a háztájihoz, hogy kapok egy kis ételt. Tisztítás, láttam, hogy a fiatalok ivott a padon. Megkérte, hogy ne költözzön. Annak érdekében, hogy a részegeket majdnem megerőszakolták. Alig menekült. Nekem volt esélyem. Reggel nyolc óra van. Hét vagy nyolc fiú ült az udvaron, olyan korán ivott. Üres palackok fekszenek, néhányat megvertek. Cigarettacsikkek, kenyér darabok. Udvariasan megkértem őket, hogy tisztítsák meg.
Válaszul a részeg srácok elvették Cyrilot a seprűből, és megverték, majd elhagyta a padlót, és elment.

A FÉRFI A KÜLFÖLDI CYRIL ÉS A SISTER TAPASZTÁSA A KÉZIKÉRT.

- Miért reagálnak oly kevéssé a házvezető megjegyzéseire?
- Sokan valamilyen oknál fogva biztosak abban, hogy joguk van az almára, ahol akarnak, és az a feladatom, hogy tisztítsák meg őket. Ez azt jelenti, amikor egy embernek azt mondják: "Nem szemetesként", úgy veszi, mintha a munkám részét képezném.
Az évek során Kirill kétszer lett bosszúálló tárgya. Úgy tűnik, miért lehet bosszút állni a házhoz? Az első történet télen történt. Az időjárás valódi teszt volt a törlők számára - a felmelegedés élesen megfázott. Ennek eredményeképpen minden körülötte vastag jégréteg borította.
- Egy házban egy homokzsákot adnak nekünk - emlékszik vissza Cyril. - Világos, hogy ez nem elég. Ezért gyakran csak a bejáratok közelében homokszórással szórják meg.
- És a jég, hogy legyőzze az aszfalt tartalmazza az Ön feladatait?
- Természetesen megverték. De próbáld meg csinálni valahogy valahogy! Egy órányi munka esetén legfeljebb két vagy három négyzetmétert érhet el. Aztán egy nap egy lakosom a helyemről csúszott a ház közelében, és megtörte a csípő nyakát. Éjféltem a tizenegy órakor (ez az, amikor a kerület minden lakóháza összegyűlnek egy helyen és pihennek 15-20 percig), majd az asszony fia hozzám jön - körülbelül harminc éves ...
Cyril nem tudta, ki ez az ember, és nem is tudta, mi történt. Az idegen nem mutatkozott be, de azonnal megkérdezte:
- Megszünteti a házunkat?
Erősen válaszolva hallottam, semmi más nem szólt, de megragadta Cyrilt a gallérhoz, és élesen elfordította az arcát a járdán lévő jégre. És csak a verés során nem értette a háztulajdont, és egyben elkezdett magyarázni:
- Anyám tegnap eltörte a nyakát! Megérted, szarvasmarha? Mert neked, őrült, most a kórházban van! Ha nem ivott, és dolgozott, minden rendben lenne, szemét!
A fiú haragja ellenére a fújások nem hozták meg a kívánt hatást, és Cyril, összeszedve erejét, elkezdte elhárítani.
- Valószínűleg oldalról nevetségessé vált - a házvezető intett a kefével a muzhiktól! De akkor nem voltam nevetni! Különösen akkor, amikor rájött, hogy nem tudja elviselni a kezét a puszta kézzel, és kivette a pneumatikusokat! Aztán aláástam!
- És hogyan ért véget?
- Jek nyilatkozatot írt. Szerencsére a főnököm nem tüzelni kezdett, de közbenjárta. Amikor a srác jött, és azt mondta, hogy megy a rendőrség és írni egy nyilatkozatot, hogy az ügyész, hogy jól, van munkám nem végeztek, sőt állítólag megverték, a vezető minden állandó, nem tudom, hogyan. És nem igazán az én hibám. Minden reggel megverték a jeget, de szó szerint éjszaka megjelent egy új réteg, amelyen a nő elcsúszott.
A második helyzet már a jövő év elején jött létre. Reggel eleinte Cyril, mint rendesen, végigjárta a házat, összegyűjtötte mindent a táskában, amelyet az éjszakai ablakból dobott ki az ablakból, amikor egy nő felé nézett. Kiabálta valami érthetetlenet, és kezét ingatta.
- Láttam, hogy valami fehér volt az egyik kezében, de az utolsó pillanatban nem értette, mi volt.
Kiderült, hogy piszkos fecskendõje van a kezében. Az asszony a meglepett Cyrilhoz rohant, és "Na!" Kiáltással tette fel a fecskendőt a kezébe. A hülye házvezető elhúzta, és kihúzta a fecskendőt. A dühös nő mögött a tisztességes szex másik képviselője futott, idősebb, aki szintén elhúzta Cyriltól. Kiderült, hogy a támadónak van egy gyermeke - egy ötéves lány. Az udvaron játszott egy fecskendőt, amely a bokrokban feküdt. Nyilvánvalóan használták, mert ott maradt egy kis vér. A lány arra gondolt, hogy egy fecskendő vizét egy medencéből beírja, miután permetet adott. A játék véletlenül szúrt ujját, majd hazatért. Amikor az anya megtudta, hogy a gyermek milyen sebesült, akkor természetesen megrémült.
- Nem hibáztatom azt a nőt - mondja Kirill. - Nyilvánvaló, hogy egyszerűen nem ő maga. Végül is a lány bármit is fel tudna venni, beleértve az AIDS-et is.
- Megvetette a bosszúból? Hasonlóképpen hibáztat-e azt a tényt, hogy a fecskendő körül fekszik, és nem távolították el?
- Nos, igen. Részem az én hibám volt, csak nem nézett a bokrok a virágágyás. Ott szőlőt ültettek, a levelek körül nőtt. Általában kevés volt látni.

"A ZÖLDSÉGEK FIGYELMEZTETÉSRE VAN: A NYAKON KIVÁLJA A TANÁCSOT. "

POLL ZHYTOMIRYAN

A város utcáin megkérdeztük a járókelőket: a kérdést: "Hogyan érzi magát egy háztartás szakma? Ma ilyen tisztelettel dolgozik? ". A negyvenes és idősebb emberek gyakran azt válaszolták, hogy minden mű tiszteletre méltó, beleértve az utcákat.
- Nincs semmi árnyékos a háztartás szakmájában! - mondja 47 éves szakács Tatiana. - Ez egy szükséges és hasznos munka! Legalább olyan tisztviselők, akik ellopják polgártársaiktól, a szememben sokkal rosszabbak.
Ugyanazok a válaszadók, akik harmincnál kevesebbek voltak, az ügyek majdnem száz százalékában eltérő módon válaszoltak.
- Nem vettem volna be egy tisztelőt semmiért! - Biztos vagyok benne, hogy a 31 éves munkanélküli Igor. - Most otthon ülök, a tőzsdén, mellesleg, felajánlotta, hogy menjen portás, de elutasítottam. Miért? Miért fizetnek tizenötszáz rubelt ott és a legjobbaknál? Jobb, ha munkanélküli lesz, mint ilyen munkát végezni!

MIÉRT A TELJESÍTMÉNY?

A huszadik század közepéig a tisztálkodók, a tisztaság fenntartása mellett számos egyéb funkciót is végeztek. Így voltak fütyületeik, amellyel bejelentették a rendőröket a közrend megsértőinek.
Ami a szemétgyűjtést illeti, az idő múlása ellenére semmi sem változott. Mint korábban, a háztartás fő (és gyakran az egyetlen) eszköze a seprű. Bár nyugaton, a háztulajdonosok már régóta rendelkeznek söpörő egységek, öntöző gépek, tároló bunkerek és egyéb eszközök, amelyek megkönnyítik a munkát. Néhány évtizeddel ezelőtt a háztulajdonosok lakást kaptak, hogy vonzzák ezt a szakmát. Ma nincsenek ösztönzők, amelyek miatt jelentősen csökken az utcák tisztítása.

Kapcsolódó cikkek