5 tipp a monitor kiválasztásához a mac számára

5 tipp a monitor kiválasztásához a mac számára

"P" a sokféleség. Egy sor kritérium, hogy ne hagyja ki.

By the way, ebben a témában már megvitattuk a billentyűzet kiválasztását a Mac számára, de itt meghatároztuk a modern egerek árnyalatait, amelyekre figyelni kell. Ma öt kritériumot választottunk ki a monitor kiválasztásához. hogy ne hagyja ki.

1. Tervezze meg magát a tervezési kritériumokat. Ez határozottan fontos

5 tipp a monitor kiválasztásához a mac számára

Ma például a szükséges berendezések kiválasztásakor a minimalizmusra és a legkiválóbb minőségű anyagokra összpontosítok. Szükségem van egy megoldásra extra ryushek nélkül. Például ez a modell nagyon elégedett - semmi sem felesleges.

Említem a perifériákkal való együttműködés lehetőségét is. Minden szükséges kiegészítő eszköz csatlakoztatható a monitorhoz. És ahhoz, hogy elinduljon, elegendő egyetlen kábelt dugni a MacBook-be. Nagyon kényelmes.

Ráadásul feltétlenül csatlakoznia kell a MacBook Prohez adapterek nélkül - HDMI vagy Thunderbolt segítségével.

2. Válassza ki a mátrix típusát és a felbontást. Vegye figyelembe az előnyöket és hátrányokat

5 tipp a monitor kiválasztásához a mac számára

Ma a piacon háromféle mátrix létezik: TN + film, IPS és MVA / PVA. Mindegyik opciót figyelembe kell venni a következő jellemzők tekintetében: válaszidő, látószög, színvisszaadás és kontraszt. A elvonatkozás költsége elvben - egyszer élünk.

  • A TN + film minimális válaszideje, nem pedig a legnagyobb látószög, átlagos színminőség és viszonylag alacsony kontraszt.
  • Az IPS-t az átlagos válaszidő, a maximális látószög, a magas színvisszaadási minőség és a kiváló kontraszt különbözteti meg.
  • Az MVA / PVA-t ugyanolyan átlagos válaszidő, azonos maximális látószög, átlagos színminőség és a legmagasabb kontrasztszint jellemzi.

Én még mindig az IPS-hez tartoznak, de az érdekes külső lehetőségek közül csak az Apple Thunderbolt Display áll rendelkezésre. amely nem kéri a képpontok és más paraméterek sűrűségét. Ezért olyan, mint ez a modell az Ultra HD felbontású Philips-tól, megfelel nekem. A vásárlás idején az Apple továbbra is 4-5K monitorokat tud megjeleníteni, de eddig azt választom, mi van.

3. Határozza meg a monitorok számát. Lehet, hogy nem elég

5 tipp a monitor kiválasztásához a mac számára

Nem gondolom, hogy egyetlen olvasónk sem tudná megmagyarázni, hogy egyszerre több monitort használjon. Rendszeresen építem magam Julia Caesar-nak, és többszereplősek. És ehhez nincs szükségem kiegészítő képernyőre.

Bár két monitorra gondolok (például ugyanazt az ASUS 28 "Ultra-HD PB287Q), mint egy nagyat. Az én esetemben az egyikük függőleges tájolású jobb oldalon lesz (ez a pozíció kényelmes a végtelen hosszúságú hírekkel és más szalagokkal).

4. Becsülje meg a kívánt méretet. És ne tégy túlzásba.

5 tipp a monitor kiválasztásához a mac számára

Biztos vagyok benne, hogy a monitor kiválasztásakor fontos, hogy egyértelműen azonosítsák a használatra szánt forgatókönyveket. Megértem például, hogy tartalomra van szükségem, nem pedig a fogyasztásra. Ezért nincs értelme a tévékészüléket egy működő eszközből készíteni.

Ne felejtsd el a szem és a monitor közötti kényelmes távolságot. 27 hüvelykes és többféle megoldás esetén kényelmes a karok hosszúsága és még tovább. Ha a hely nem teszi lehetővé, akkor jobb, ha figyelmet fordít a kisebb lehetőségekre.

5. Ismerje meg a képarányt. Hagyományos, széles formátumú és rendkívül széles megoldások

5 tipp a monitor kiválasztásához a mac számára

A piacon ma elérhető monitorok többsége 16:10 vagy 16: 9 képaránnyal rendelkezik, és a klasszikus 4: 3 és 5: 4 megoldásokat már régóta nem vették komolyan. Plusz - ultra széles változatok szélesség-magasság 21: 9 arányban.

Ha valódi poliszemiről és nagy termelékenységről beszélünk, figyelmet kell fordítanunk a monitorokra, amelyek lehetővé teszik számunkra, hogy problémamentesen dolgozhassunk két alkalmazással és még inkább.

De szinte minden ultra széles változatnak ívelt formája van. Az első érzések után több órás kísérleti munka - egy kicsit szokatlan. És én magam nem szeretem a megjelenésüket. Ezért mindegy, hogy egy pár monitorra gondolok.

Mi mást figyelni?

5 tipp a monitor kiválasztásához a mac számára

Mi a fontos az Ön számára, amikor monitorot választ ki a Mac számára?

Miközben vita folyik, egyre inkább szerelmes vagyok a Philips Brilliance 4K Ultra HD 288P6LJEB-hez. Egyáltalán nem illik, de sok kritériumom. Most meg akarom venni.

Szeretne hírt kapni az Apple-től? Igen | nincs

5 tipp a monitor kiválasztásához a mac számára

Volt egy online valutaváltó a fagyasztási ráta mellett. Az előny rögzítése

Hogyan kell visszahúzódni az iOS 10-ből?

Kapcsolódó cikkek