30 Famusov és az "apák" filozófiája a komédiában a

Generációs „atyák” változatos összetételű: vannak királyok és grófok, a közép- és felsőfokú tisztviselők, a katonai, a földesurak, üres beszédű írja Repetilov, „hazug, szerencsejátékosok és a tolvajok”, mint ZAGORETSKY, pletykák és üres „világfi”. Mi előttünk van egy tétlen, lélektelen és kegyetlen nép tömege. Chatsky felháborodva beszél a földtulajdonosról, aki:

Az erőd balettjét sok kocsin elindították
Az anyáktól, az elválasztott gyermekek atyáitól,
Az egész Moszkva csodálkozott a szépségükön.
De az adósok nem értettek egyet a halasztással:
Cupids és Zephyrs mind
Kiárusítva.

A Serfdom-ideológia meghatározza a Famusov Moszkva képviselői közötti kapcsolatokat, még a jobbágyok számával keresi a vőlegényt:

Legyen rosszabb, de ha beírta
Zuhany ezer két generikus,
Ő és a vőlegény.

A Serfdom volt a Híres Társadalom számára egy normális jelenség, amely teljesen összhangban volt a nemesség érdekével, gazdagság és nyereség forrása volt. A moszkvai dzsentri képviselői csak a ranglétrát, a gazdagságot és a magas kötelékeket gondolják. A szolgáltatást a gazdagodás és a haladás forrásaiként kezelik. "Csak a tábornokokhoz érkeznék" - mondja Skalozub ezredes, Arakcheev kampányosa, korlátozott és brutális ember. A hadseregben való szolgálata célja, hogy bármilyen sorrendet, rendet és érmet szerezzen:

Igen, ahhoz, hogy megkaphassa a rangot, sok csatorna van.

És Famusov nem rejti el a szolgálat iránti hozzáállását:

És azt a dolgot, hogy nem ez a helyzet,
Ez az én szokásom:
Aláírta, így a vállaidról.

Ideális Famusov Maxim, ami vysluzhivayas, „hajlított vperegib”, „bátran feláldozta nyak”, de ő fogadta a bíróság előtt „mindenki tudja, a becsület.” Molchalinnak még nincs saját véleménye:

Nyáron nem merem
Ez a javaslat.

Chatsky felháborodva beszél a moszkvai nemesség képviselőiről:

Hol? Mondja meg nekünk, atyák,
Melyek kell a mintákhoz?
Nem ezek a rablások gazdagok?

A felvilágosodás és a tudomány különleges gyűlöletet okoz a Famus körében. Femusov a szabad gondolkodás okait a következőképpen magyarázza:

A tanulás a pestis, a tanulás - ez az oka annak,
Most fontosabb, mint amikor,
Az őrült emberek elváltak az emberektől, ügyektől és véleményektől.

Utolsó szó az oktatásról és az oktatásról Oroszországban "az összes könyv felvétele és égetése".

A famus társadalom idegen a nemzeti kultúrától, az orosz szokásoktól, a külföldi csodálat vált divatgá. Mechanikusan alkalmazza a francia kultúráját és szokásait, nem ismeri fel, milyen nevetséges ez. Chatsky megjegyzi, hogy a nemesség között "a nyelv zűrzavar uralja: a francia Nizhny Novgoroddal." A híres moszkoviták örömmel fogadják a külföldieket. A francia szerint Bordeaux, ő

Én azért jöttem, és azt találtam, hogy a weasels nem ér véget,
Nem hallatszott orosz orosz arc
Nem találkoztam.

A moszkvai nemesi képviselők példáján Griboyedov felhívta az olvasó és a néző figyelmét arra a problémára, amely aggasztotta az akkori progresszív embereket - a szerelmi viszonyot. Az "atyák" - a jobbágy védőjei - meggyőzően kimutatták, hogy üres és korlátozott emberek, a megvilágosodás ellenségei és minden új. De bár a társadalom még mindig nagyon FAMUSOV, az új eszmék egyre több támogatót találnak.

Ez az oldal az uCoz-val készült