2 Az összes alfa hím legfontosabb gyengeségei, amelyeket elrejtenek

Szia, alfa hím vagyok.

Férjem, apám, fiú vagyok, testvér és sportos rajongó vagyok, de nem vagyok többé arrogáns és túlságosan versenyképes Alpha, akinek az egója az életét diktálja.

Ahogy felnőjek a túlélésért, megtanultam, hogy egy lépéssel előrébb járunk másokkal szemben, és erős érzelmi páncélt viselünk. Ma bevallom, hogy csak egy újabb utas vagyok ezen a vonalon, és nem törekedek a vezetőülésre ülni.

Miért? Mivel a legtöbb idő, míg én ültem a mérnök helyén, "elérni a céljaimat", ez rovására más férfiak és nők. Ha állsz az én úton (tudatosan vagy nem), akkor leütöm, ha nem gondolok a következményekre.

Ifjúkoromban felébredtem, zuhanyoztam, a tükörbe néztem, csodáltam a tekintetemet és azt mondtam: "Istenem, ma ma csodálatosnak tűnik!".

De már közel 30 évig kezdtem kopaszodni. 30 évvel valamivel az ízületeim megsérültek. Mivel fizikai ereje és megjelenése megváltozott, más helyeken igyekeztem máshol "muzhiknak" lenni, 40 éves koromig rájöttem, hogy ha nem változtatom meg a viselkedését, elveszíteném a feleségemet és a legjobb barátaimat. És 50-re nem lehetek olyan szép, nincs a sajtó, ráncok vannak, de bent vagyok erősebb és jobb ember.

Ma a szívemben még mindig alfa férfi vagyok, de most már értem, hogy a kapcsolatok sokkal fontosabbak. És gyakrabban, mint nem boldog vagyok az egyszerűségemben és az emberiségben.

Ez a tapasztalat segített abban, hogy megértsem, hogy az alfa-férfiak többsége ugyanazokat a félelmeket, komplexeket és bizonytalanságokat élvezi. Hivalkodó pozíciójuk csak a belső problémák álcázása. Tehát ha szereted az alfa-hím (de nem mindig tetszik), itt vannak két fő igazsága, hogy el akarja rejteni a világot:

1. Nagyon aggódik, hogy fizikailag néz ki.

Az alfa férfiak általában fizikai képességeikre támaszkodnak, hogy uralkodjanak és agresszív módon versenyezzenek más férfiakkal. Nem vallják be őket, de valójában szinte ugyanazok a komplexumok és tapasztalatok vannak a megjelenésükről, mint a nőkről. Mindig boldogtalanok.

Éppen ezért az emberek oly gyakran száguldanak a szélsőségeken, és szteroidokat használnak, extrém sportokat és túlzott edzést próbálnak megtartani helyüket a csomag fején - igen, tisztán ösztönösen. Ez a kompenzáció a belső bizonytalanságért.

Segíts az alfa-hímnek, ne hasonlítsa össze más emberekkel, ne fókuszáljon a kapcsolatokra irányuló erőfeszítéseire, hogy megértse, hogy nem érzi meg a megjelenést. De ugyanakkor ne felejtsd el azt mondani, hogy vonzónak tartod.

2. Gyengén látni és érezni, sebezhető a kriptonit.

Az önbecsülésük közvetlenül attól függ, hogy milyen eredményeket értek el. A legtöbb alfa férfi nem magabiztos, önközpontú, céltudatos ember, akiknek kevés ideje van más emberekre és érzelmekre. De a sebezhetőség a valódi büszkeséghez kötődő tulajdonság: ha valódinak tekinted, nem mások fölött, és értékeld magadnak.

Hogyan lehet segíteni az alfa férfiaknak elfogadni a sebezhetőségét? Mutasd meg neki, hogy értékeli az érzéseit, adjon időt az egyéni kinyilatkoztatások és a gondolatok és érzések cseréjére, hallgassa meg őt, ne hibáztasson rá, győződjön meg róla, hogy megértette őt.

Az alfa-hímekben sok a jó, de ez általában elveszett domináns viselkedésének hátterében. De ha megérted őt és segítesz neki, hogy megbirkózzon a bizonytalanságával, akkor belső ereje a legjobb fényben fog ragyogni.