1000 rubelre hígítva, mint egy gyerek!

1000 rubelre hígítva, mint egy gyerek!

Egy jó barátja kopogtat a Skype-on, és megkéri, hogy pénzt szerezzek a WebMoney-nek. Szerencsére megtisztítottam a nap egész napját erszényes övgel, de az esti órákig természetesen valami csöpögött. Tájékoztatom, hogy a teljes összeget kéri, nem tudom venni, mert az összes pénz hozta ki néhány órával ezelőtt, de van 1000 rubel. Azt mondja, lehetséges, és 1000, számos pénztárcát ad, pénzt fordít, majd a legérdekesebb ...

Valójában itt egy képernyőkép a beszélgetésről:

1000 rubelre hígítva, mint egy gyerek!

Ha nem számít semmilyen piszkos trükköt, elfelejtené a biztonságot. Milyen hibákat tettem?

  • Nem mondhatom, hogy gyakran kommunikálunk Vitali-val, és tanulmányoztam írásmódját, de tudom, hogy kompetensen ír, és még ezeken a kis mondatokon is világos, hogy nem kommunikál velem.
  • Amikor pénzt küldtem, nem figyeltem a WMID-re.

De ha játszottam a játékot, "Találd el, hol a válás?" És vártam, hogy dobjanak le, persze, mindent ellenőriznék. Amikor egy kézzel dolgozik, a másik ital teát iszik, és egy órán belül bowlingba gondolsz ... tudod. Talán azt hittem, hogy a barátomat megtámadták, és most pénzt kértek a nevében?

Hogyan lehet megbizonyosodni arról, hogy a kötelességt kérő személy tényleg a bajtársa?

Csak kis mennyiségű pénzt veszek igénybe, csak azok, akik biztosak benne. De még 1000 rubel, hogy csúnya kellemetlen. Ezért, ha pénzt kér a pénz a WebMoney-n:

  • Győződjön meg róla, hogy pénzt utal a barátjának személyes útlevelére, ahol a név mindig szerepel.
  • Kérje, hogy másolja a kérelmet a postára vagy a VKontakte-re. Az ok bármelyik esetben felmerülhet, ha tényleg a barátod, és szüksége van pénzre, akkor sem fogja megkérdezni, miért. Még nyíltan is írhatsz, meg kell győződnöd rólad, hogy nem csapódott le, és kérdezel!

Mit tegyek, ha még mindig pocsék vagy?

Gyorsan, de pánik nélkül. Egy órára reagáltam, és most elmondom részletesen, hol és mit írjak, ha ilyen helyzet hirtelen bekövetkezik. Egyébként hasznos lesz, nem csak abban az esetben, ha pénzt csal. Például fizetett valakit valamilyen szolgáltatásért, de egy személy eltűnt, és nem teljesítette. Tehát:

1000 rubelre hígítva, mint egy gyerek!

Ön leírja a konfliktus lényegét, és meghatározza a vita árát. Az én esetemben ez $ 27. A választottbíráskodás arra kéri Önt, hogy fizessen az összeg 10% -át, azaz 2,7 dollárt. Ezt a pénzt vissza fogják adni neked, ha a konfliktus lényege megoldódott az Ön javára.

Amint a választottbírók elfogadják a pályázatát, a rendszer felfüggeszti a válaszadó szolgáltatását. Más szavakkal, az eszközei be vannak fagyva. A tárgyalást három hónapig végzik, esetemben egy kicsit több mint kettő. A követelés létrehozása után utasításokat kap a választottbíróktól, mely dokumentumok nyújtanak beolvasást, mennyit várnak, és így tovább.

Mivel az én történetében az alperes csalás volt, nem írt egyetlen üzenetet ebben a tárgyaláson, és a döntés nyilvánvaló volt:

1000 rubelre hígítva, mint egy gyerek!

Ezt követően megkaptam az irányítást a válaszadó WMID-jére, és visszatértem a saját pénzemet. Meg tudom mondani, hogy nem sok időt vesz igénybe, de egy ilyen kézikönyvet, mindezt 5 perc alatt. Remélem, hogy a gyakorlatban nem lesz szüksége erre a bejegyzésre.

A legszomorúbb dolog ...

Megkérdeztem a barátnőmtől, hogy hányan a kontaktlencéből sikerült becsapni a betörőt, így válaszolt. 5. És minden csalók más összeget kértek. Közülük 3000, valaki 15000, és úgy tűnik, ez a pénzed - reagál.

Egyik kapcsolata sem tett kísérletet a vér visszaszolgáltatására. Csak lemondtak magukról, hogy becsapják. Könnyebb "ülni és szomorú", meggyőzni magukat, hogy nem tudják visszaszolgáltatni, és így tovább. A tanácsom neked, mindig harcolj a pénzedért. Keresed őket a munkáddal, de valaki egy percig kiválasztja a megtévesztést, nem sértő?

Milyen csalásokkal találkozol már, és megpróbálod visszaszerezni a pénzedet, ha megtéveszted?

Ui Emlékeztetem Önöket, hogy hétfőn elindul a Mestercsoport. még mindig van lehetőség ugrásra, még van néhány hely.

Csak egy megbízást tettem, nem volt gond. Furcsa elvtársak ...

Beletartoznak a Skype-nak (korábbi munkatársaim + legfrissebb hírek, amelyek gyakran hasznosak, + csak a jó emberekkel való kommunikációhoz). És a közelmúltban felvetette ezt a témát - az egyik feltört. Sokan most már a státusza: "Ha pénzt keresek, ne adják". Köszönjük, hogy leírta a pénz visszafizetésének mechanizmusát, és adja meg a srácoknak a kapcsolatot. Érdekes, és a Yandex.Money visszaküldhető?

A csalásról. Egy esetre emlékszem. Ez történt két évvel ezelőtt, amikor a bevételeim 80% -a volt transzkripció, és 20% - ami inkább hasonlít a copywritinghez. A férjem egy szuperintendens asszisztenseként dolgozik, ami nem nevezhető különösen stabil munkaként. De éppen az új év előtt ígértek egy ízletes projektet, és mi ostobán kibelezve a hitelkártyát 1000 UAH. Jó ajándékokat akartam rokonaimnak és egy fényes nyaraláshoz.
Amikor megtudták, hogy a projektet más embereknek adták át (azt hitték, hogy ha olcsóbbá teszik, ez nem befolyásolja a minőséget) sokkban voltak. Egy hónap telt el a hitelkártya kifizetésére, még az ünnepek előtt is! A csere során egy gyanúsan jó árú újraírást sikerült elkapni, de a legfontosabb feltétel az volt, hogy szó szerint 1-2 nap alatt megtörténjen.
És elkezdtem. Annak ellenére, hogy egy jó copywritert írt egy személyre, és figyelmeztettem, hogy ez a személy nem egyszerűen nem fizet meg, hanem olyan furcsa dolgokat is mond, amelyek nem illeszkednek egymáshoz.
Én intettem. Azt hittem, féltékeny, hogy én, a szabadúszó kezdete, visszavonta a jó projektjét. Kiderült, hogy a "vezető" -t be kell tartani, gyakorlatilag nem egész nap aludtam, frissítve azokat a 100 darab 1000 karakterből álló cikket. Amikor elértem a 70-et, láttam, hogy már nem tudtam hozzáférni az admin panelhez és eltávolítottam a Skype-ról.
Őszintén szólva nagyon fájdalmas volt. Ez a pénz elegendő lenne a hitelkártya lezárásához és az újév rendes ünnepléséhez. Sajnálatos módon nem találta meg ezt a személyt és pénzt kap.
De okosabb. Ha nagy mennyiségű munkával dolgozom, mindig előleget fizetek. És engedelmeskedek a "véneknek"

Ilyana, persze, ilyen projektek, és valójában minden projekt csak az előtörlesztés nem. Még a szokásos ügyfelekkel is dolgozom az előtörlesztésen, és ez normális. Ha valaki töröl egy embert, készen állok arra, hogy egyszerre vegyek 50% -ot, de még mindig meg kell szereznem a pénzt a munka megkezdése előtt.

>> Érdekes, és Yandex.Money visszaküldhető?

Jobb, ha nem hozod ezt!))

"Jobb, ha nem hozod fel ezt!")) - természetesen! De ki tudja, bármi megtörténhet

"Még a szokásos ügyfelekkel is dolgozom az előtörlesztésen, és ez normális" - mindig azt hitte, hogy ha valaki szövegeket rendel, akkor kéznél kell.
Bár tudom, hogy vannak bonyolult könyvelési és bürokratikus cégek. Például havonta egyszer fizetnek fizetést egy online áruházakkal. Egy ilyen fizetés egy távoli munkához. Régóta dolgozunk és nem volt gond (remélem, nem lesz!).
De értem, hogy ez egy különálló eset, inkább egy kivétel, mint a szabály. Emlékszem, hogyan dolgoztam velük az első hónapban. Nagyon ijesztő volt, hogy nem fizetnek :)))

Én is csapkodtak. Egyik barátom sem adott nekem pénzt. Szóval nem fogok biztosan kérni :)))