10 Ways to make a child boldog

Kétségtelen, hogy minden anya szereteti gyermekeit. Mindegyik különböző módon mutatja be saját szerelmét. Az egyik drága játékokat vásárol, a másik kétéves idegen nyelveket tanít, a harmadik pedig egy egyéves lányt szeret a híres couturierekből. Nem feltétlenül felmerül a kérdés: vajon ez boldoggá teszi-e a gyermeket?

Ennek a témának a megírásához egy szomszédos Alina, egy 3 éves lány anyja beszélgetése volt. Alina arról beszélt, hogy veszekedett az anyósával, aki úgy véli, hogy nem szereti eléggé a kisbabáját. Alina felháborodása korlátlan volt.

- El tudod képzelni, hogy nem szeretem Szofivát? Igen, a ruhája kétszer drágább, mint az enyém! Fejlesztem az osztályokat, tudod mennyire fizetek? Panaszkodott hozzám.

Ebben a pillanatban Sofiyka két lábbal felmászott egy pocsolyába, és érdeklődéssel az ujjai között a sáros vizet tartotta. Alina ingerülten szólította a lányát. Az irritáció megnyilvánult a hangban, a szavak megválasztásában ... A kicsi kislány kiabálta a matracot. A baba, nyilvánvalóan, nem hallotta ezeket a szavakat először. Ezért engedelmesen, nyugtalanító levegővel kiszállt a pocsolyából.

Hosszú ideig nem értettem meg. Sajnálom a lányt, és küzdöttem azzal a vágyammal, hogy kifejezzem véleményemet Alina-nak. De túl jól ismerem a karakterét. Ezért úgy döntöttem, hogy az érzelmeket a témáról írom.

Hogyan lehet boldog gyermek?

1. Mondani: "szeretlek". Ne szomorkodj ezekért a szavakért a legértékesebb kis emberért.
Még akkor is, ha a gyermek nem igazolta a vágyait, továbbra is szeresse őt, és ne felejtse el. Mondhatja ezt a kifejezést: "Még akkor is szeretlek, amikor dühös vagyok."

2. Adja meg a gyermek ügyeit. A gyereknek éreznie kell, hogy törődsz vele. Ne felejtsd el, amikor találkozol vele a kertből, kérdezd meg, mit játszott ma, mit evett, akivel kommunikált. Az ilyen párbeszédek nagyon közel vannak.

3. Mondja el a gyermek születésének történetét. A lányom gyakran kér egy éjszakát, egy mese helyett, hogy elmondja, hogy született. És elkezdem izgalmas történetet arról, hogyan találkozott a herceg és a hercegnő, beleszeretett és egy kis gyönyörű lányt akart. És Isten megtudta ezt a vágyat, és megadta nekik a legszebb, kedvelt, édes és egyedi Yulyash-t. E történetek lánya örül!

4.Delit a gyerekekkel a tervekkel. Ha a gyerek azon gondolkodik, hova menjen ma, ne válaszolj szárazon: "Üzleti". Mondd el a gyermeknek, hogy mit kell tennie, hova menjen, miért fordul elő ezek vagy ezek az események.

5. Szórakoztatni a gyermek véleményét. Engedje meg, hogy részt vegyen a holnapi menü elkészítéséhez vagy a hálószobában lévő kép kiválasztásában. Az a gyermek, akinek véleménye fontos, a család szerves részét fogja érezni.

6.Raday gyerekek. Nem igazán kedvelem a "kényeztető" szót. Egyesületekben valami olyasmi, ami lehetővé teszi az extra. Ösztönözze a gyermeket az állatkertben való túrázásra, egy hatalmas léggömbre vagy egy moziba. Ne felejtsük el, hogy a gyermekkora röpke!

7.Adja be a gyerekeket, hogy segítsenek. A gyerekek általában mindenben másolják a szüleiket: javítják a játékautókat, főzzék le a babát leveszel vagy penészgombával. Számunkra ez a munka, és számukra - izgalmas játék. Gyakran engedje meg velük játszani!

8. Mosolyogj a gyerekekhez. Még ha macskája is megkarcolódik a lelkedben, ne felejtsd el mosolyogni a natív emberben! Látni fogja, ő fogja értékelni.

10 Ways to make a child boldog

9. Ne merüljön irritáció. Mindannyian emberek vagyunk. Néha munkahelyi gondjaink vannak, egészségügyi problémák vagy rossz hangulatban. Soha ne vegye ki a babát!

Mindig követi ezeket a szabályokat?

Kapcsolódó cikkek