Az üres álláshelyek leírása egyszerűen nem érdekli a jelölteket, hogy ezt nem teszik meg

Mi a fontos a munkaköri leírásokban? Mindenesetre a különböző vágyakhoz mindig azt kell jelentenünk, hogy:
  • A jelölt nem tud semmit a cégedről.
  • Soha nem hallott a termékéről.
  • Szeretném megérteni, hogyan különböznek másoktól. És mint ő, ettől eltér.
  • Miért dolgoznak más alkalmazottak a cégnél - ez az úgynevezett "munkavállalói motiváció"

És minden ilyen információt be kell nyújtani, hogy azok, akik valamit hallottak rólad inspiráltak és reagáltak, és azok, akik először látják a cég logóját, érdeklődnek és emlékeznek rád.

A közvélemény-kutatások szerint az üresedéssel és a céggel kapcsolatos legfontosabb információk ellenőrző listája így néz ki:
1. A munka leírása

Komolyan, ez egy nagyon gyakori történelem. Vannak olyan követelmények, amelyek leírják, hogy mit kell tenned, vannak zsemle - a sikeres jelöltek listája. Oké, és tedd, amit a munkában kell keresni? Ismertessen néhány javaslatot, hogy mi fog kinézni a munkavállaló munkája, jelezzen 5 feladatot, amelyek közvetlenül a legalapvetőbbek lesznek - op! Világossá vált, hogy milyen embert vár.

2. Fizetés

A döntéshozók számára kulcsfontosságú szempont a válaszról. Meglepő módon a világ 22% -aa vállalatok a munkavállalók béreiről tájékoztatnak. Mégis, ha szükséged van egy jelölt hullámra, ha ki szeretnéd választani, írd meg a potenciális munkavállalói munkád árát.

És képzeld el, ha a jelöltek azt mondták: "De arról, hogy mennyi tapasztalatom van, akkor csak az interjúban fog tanulni!".

Anélkül, hogy sehol - a jelöltek szeretnék tudni, milyen különleges kiváltságokat fognak kapni. Ha VHI-t adsz, van edzőterem és finom reggeli, ne írj róla a legvégén - vegye kicsit magasabbra.

4. Az ideális jelölt

A jelöltek 33% -a szeretné tudni, hogy mi legyen a jelölt, amit szinte nem látszott dolgozni. Így írja azonnal: "Ez nnnn-n-n-nada, de ez nem szükséges." És legyen udvarias - helytelen írni, hogy csak egy lány vagy csak egy emberre van szükség.

5. Karrier lehetőségek

Az a pozíció, amelyet leírsz, csak egy lépés lesz a pályázó karrierjében. És ha kínálna neki némi növekedési lehetőséget, mindenképpen említse ezt a munkaköri leírásban. Ez egy õrületlenül fontos történet - megtanulni, hogyan lehet valódi jövõt kinevezni veled.

6. A felvételi folyamat

Menteni magadat a fejfájástól, ha röviden leírja a munkaköri leírást, amikor befejezte az alkalmazások elfogadását, vagy azt, hogy mennyi időt vesz igénybe az önéletrajz vagy a válasz hiánya. Légy őszinte az első kapcsolattartó.

Mindez - a jelöltek kívánsága, akkor, mivel kényelmes számukra információt kapni a pozíciókról a cégében. Egy ilyen szekvencia segít megnövelni a konverziót, és ezáltal növelni fogja a válasz számát és reményeink minőségét.

Ha létrehoz egy követelménylistát a cégben a potenciális jelöltek számára, formázza a követelményeket, vagyis üzleti stílust használ, ez nem jelenti azt, hogy a jelölteknek ugyanazt a szöveget kell szembe nézniük. A szövegek különböző funkcionális és különböző csatornákkal rendelkeznek - a hálózatban senki más nem szeretne találkozni a bürokráciával és a klerikalizmussal. Ezért újra meg kell adnia a munkaköri leírást, el kell dobnia a jelentéskészítéshez és a belső használatra készített jelentéseket.

Milyen legyen az üres állás?

A potokban betöltött álláshelyek létrehozásakor egy munkakörhöz kapcsolódik, amelyet akkor közzé lehet tenni, ha szükségesnek tartja. A logóval, az ön által gyűjtött formával és a leírással.

De nem erről beszélünk, hanem a megjelenésről:

Nincsenek listák

Igen, ez a hír! A cím el van dobva és feledésbe merül. Ismerje meg, hogy javaslatokat fogalmazzon meg az üresedéssel kapcsolatos információkról, és ne csak dobja ki a golyókat a jelöltekre. Mondja meg újra és újra, ez nem egy dokumentum, de nem a vásárlás jegyzéke a boltban. Legyen közelebb, készítsen szövegeket.

És az utolsó - nem, az üresedések listája nem működik, és nem növeli az átváltást. Már régen.

Képek használata

Már megosztottuk Önnel az illusztrációk létrehozásával kapcsolatos szolgáltatások listáját. Ehhez még hozzáteszünk, hogy ha lehetséges, valós képet kell készíteni cégéről és kollégáiról.

Nem "KÍVÁN", "NAGYKERESKED" - csak nem ez. A merész betűtípus akkor használható, ha a jelöltet bizonyos szempontokra szeretné felhívni.

A jó munkaköri leírás formulája így néz ki

Tisztelt kollégák, kérjük, vegyen részt a felmérésben: a személyzet kockázatkezelése. Milyen kockázatokat kell figyelembe venni, és milyen tényezőkre kell figyelni a kiválasztás során?

A mai kockázatkezelés szinte minden szervezet számára releváns. A vállalat tevékenységeinek különböző aspektusaira összpontosíthat. De a személyzet kockázatkezelése ritkán fordul elő, ahogy azt az üzleti gyakorlat mutatja. A személyzethez kapcsolódó kockázatok állandó jelenség. Ezek a munkavállalók felvételének szakaszában, a próbaidőszak alatt, később (munka során) elbocsátással kerülnek sor. A kockázatkezelés nagy terhe a munkavállaló munkájában töltött idő. Ez különösen igaz a pénzügyi és egyéb fontos információkhoz hozzáférő vezetők számára.

NP „Munkaerőpiaci szakértők” és a cég „STS Group” meghívja Önt, hogy részt vegyenek a tanulmány, és együtt találják ki a kockázatok tevékenységének felső vezetés és tanulni, akkor vezethet következményeket.

A személyzet kockázatkezelése. Milyen kockázatokat kell figyelembe venni, és milyen tényezőkre kell figyelni a kiválasztás során?

A mai kockázatkezelés szinte minden szervezet számára releváns. A vállalat tevékenységeinek különböző aspektusaira összpontosíthat. De a kockázat-mene.