6 Egyszerű szabályok a szöveg formázására a google docs-ban, hogy elkerüljék a szerkesztővel való összekeverést

Sokat dolgozom a dokumentumokkal, és álmodom, hogy emlékeztessem azt a személyt, aki a Google Dokumentumokkal foglalkozott. Mert ez a legalkalmasabb eszköz a szöveges munkához. Az asztali programokkal ellentétben nem kell fájlokat letöltenie (és zavarba ejteni a verziókban), nem kell írni "A sárga jelet nem szeretem", és gyorsan mentettem * .docx-ot * .rtf-ben, mert mert. Röviden, néhány szilárd plusz.

1. Állítsa vissza a formázást

2. Ne változtassa meg a betűtípust

Ha nem tetszik a szabvány - akkor cserélje ki az alapértelmezett betűtípust. A titok az, hogy ha valaki szöveget fog hozzáadni a dokumentumhoz, akkor senki nem garantálja, hogy ugyanazt a betűtípust fogja tartalmazni, mint amilyet előzetesen felhoztál.

Amikor a szöveget írja és átadja, az extra fontokat leüti.

3. Ne tegyen nagyobb méretű alfejezeteket

Ha megfelelően fejleszti a fejléceket, akkor a bal oldalon lévő Google Dokumentumok fogja megjeleníteni a dokumentum szerkezetét.

6 Egyszerű szabályok a szöveg formázására a google docs-ban, hogy elkerüljék a szerkesztővel való összekeverést

Néha szerencsés, és a feliratokat, amelyek egyszerűen merészek, szintén felismerik és beépülnek a struktúrába, de gyakran nem.

Néhányan alkategóriákat készítenek a kezükben: megváltoztatják a betűtípust, növelik a méretüket. Így az író felesleges információkkal egyszerűen felemeli a fejét. Egyszerűen válassza ki a feliratot, és állítsa a formázást a "2. cím" vagy a "3. cím" -re - ez az előre beállított formázás a fejlécekhez.

4. Adjon hivatkozásokat képekre

A jó hang szabálya: ha a dokumentumban képek vannak, vagy linkeket adhatnak le, ahol letölthetők vagy fájlokat küldhetnek a levelekbe.

6 Egyszerű szabályok a szöveg formázására a google docs-ban, hogy elkerüljék a szerkesztővel való összekeverést

5. Hely hozzáadása a bekezdés előtt

Ez a pont tiszta ízek, de ragaszkodom hozzá.

6 Egyszerű szabályok a szöveg formázására a google docs-ban, hogy elkerüljék a szerkesztővel való összekeverést

Ha helyet ad hozzá a bekezdés előtt, akkor nem kell egymás között egymás között elvágni a bekezdéseket egy üres karakterlánccal, hogy ne maradjanak együtt.

6. Ne festse a szöveget

Nem kell még mondanom semmit. Többszínű szöveg, különböző betűtípusok és különböző méretűek - teljes pokol. Miután elküldtem egy dokumentumot az első oldalon, amelyből 4 különböző betűtípust, 5 méretű, 2 különböző színű hordozót és 3 színt vettem fel. Raskrasochka. Azonnal csökkentette a formázást.

Ismételjük meg a vizsgáltat

1. Ne formázzuk a trükköket.

2. Ne játsszon betűkészletekkel.

3. A feliratok készen állnak a formázásra.

4. Képek küldését külön.

5. Adjon meg egy bekezdést a bekezdés előtt vagy után, automatikusan, nem pedig kézzel.

6. Ne csináljon szivárványt a szövegből.