Die vágás és gyűrődés

Umena neked feladat: menj a kedvenc szupermarketekbe. A polcok soraiban kartonpapír dobozok és különféle termékek, megtalálja a legjobb, a véleménye szerint márka zabpehely. Amikor hazaérsz, szórja meg a lepedőt (ne dobja el ugyanazt a minőségi terméket).

Most nézd meg a dobozt. A ragasztási vonal mentén való szakadás után helyezze a csomagolást az asztalra. Az első dolog a szemében egy vágási sort rohangál, majd észreveszi a bigi kartonot, amelyen a doboz összecsukva van. A darab elválasztásával egyenetlen szünetet fogunk látni a szálak maradványaival. Gratulálok - most már a zabliszt is el lehet érni a teljesítmény érzésével.

A papír, sima és hullámkarton különböző fából készült szálakból áll, amelyek mind egyfajta mini-hordó és fenyőhöz hasonló ágakat tartalmaznak. A tiszta cellulózanyagok növekedésével egyértelműen láthatóak az átlapolt, erősen összefonódott rostok.

Szinte minden kartonpapír és hullámpapír csomagolás újrahasznosított anyagokból készül. Minden feldolgozáskor az eredeti szálak változásokon mennek keresztül - az ősszál alapja megváltozik, és kevesebb ág van. Ezért olyan nehéz, hogy a levélszemét anyagait tisztán vágja fel, anélkül, hogy megsemmisítené és eltávolítaná a faragott alkatrészeket. A megrepedt repedés veszélye miatt a gyűrődés is bonyolult.

Harapni. A vágott bélyegző éles forgácsoló élével a megfelelő vagy szabálytalan formájú üresek széles választékából készülnek - puha és félig merev. Az alapanyag bélyegekkel történő vágása a gipszprésen történik.

A következő fejezetekben részletesen megvizsgáljuk a folyamatot.

Nagy vonal papírra, kartonra, hullámkartonra vagy műanyagra, nyomással, összecsukással vagy gyűréssel.

A számlálólemez egy lyukasztólemez részét képezheti. A pontozó mátrix alsó része a lyukasztólemezre rögzítve van. Ugyanez vonatkozik a fenoplasztból származó, a lyukasztólemezre erősített, pontosan a pontozó vonalakhoz igazított matracra. Ha egy acél ellenmátrixot használnak a vágás vágásához, akkor az acél marószakasz acélhálójait közvetlenül a vágólapra őröljük vagy etettük.

A fenoplaszt vagy acél ellenmátrixai készülnek. A lapos szerszámok pontozó irányítói korrelálnak az ellenfeszítő görgők gépi kialakítású hornyaival,
Ritsa. Az eredmény a kivágott munkadarab kívánt nagyvonalú vonala.

A pontozó mátrix - műanyag vagy présfej formája, amely a vágott előforma megmunkálásához egy lapos szerszám vágóélét tartalmazza. A vágófelülethez erősen rögzített matricák optimálisak a papír és karton termékek rövid és közepes méretű futásához.

A pontozó vonalzók - acélból készültek és papírozáshoz használják. Ezek alakja, szélessége és magassága eltér a feldolgozott anyag vastagságától függően.

Empirikus elvek egy csoportja, amelyek meghatározzák a horonyhorony (A) mélységének és a szélességének (B) mélységének kezdeti paramétereit. A kulcsérték nem a sűrűség, hanem a karton (c) vastagsága. A pontozó vonalzó (d) megfelelő vastagságát a szerszám beszállítójának tipikus ajánlásai vagy tapasztalata alapján választják ki egy adott anyaggal.

A hullámkarton hullámvastagságának (B) szélességének kiszámításánál az anyag vastagságát sűrítjük, és nem szorozzuk meg 1,5-gyel, hanem 2-gyel.

A kartongyűrű alapelvei

A lapos süllyesztéshez egy pontozó vonalat adunk egy vékony, sima lekerekített végű szalag formájában. Az ellenfelület egy vékony, kemény anyagból készült ellenpéldány, amelynek pontosan vágott pontozási hornya van. A pontozó vonalzó a kartonlapot a számlálólemez alsó hornyába tolja, ami állandó deformációt, azaz nagy anyagot biztosít.

A biga vonalat úgy alakítják ki, hogy a kartonot pontozási horonyba egy pontozó vonal segítségével kényszerítik.

Nagyvonalú feladatok:

meghatározza a hajtásvonal pontos helyzetét;

egy hajtásvonalat alkot;

Csökkentse a merevségi indexet a hajtásvonal mentén.

Gyűrődés közben az anyag a csatorna felső széle és a pontozó vonal felőli közé szorul. Ennek eredményeképpen a karton deformálódott (a belső szerkezet részben rétegzett), ami lehetővé teszi a hajtogatás könnyű és repedés nélküli végrehajtását. A minőségi biga vonal elég mély és szűk ahhoz, hogy pontos összecsukható legyen jól kialakított hajtásvonalakkal, amelyek a kész csomag tengelyei vagy más papír, sima vagy hullámkarton termékek.

A karton gyűrődésének befolyásolása:

deformáció (nyúlás, terjeszkedés);

rugalmassági együttható (rugalmasság);

A vágás világa
Robert Larson

A mérföldkövek ötvözésével ... Kevesen tudják, mennyire fontos a vágási hely a sokféle napi kereslet előállításához. Gyakorlatilag a bolygó minden városa használ szerszámot.

A könyv 24 fejezete 560 oldal felbecsülhetetlen információ. Két közönség számára készült: tudnak a vágásról, és többet akarnak tudni róla; semmi, amiért nem tudja, és kész arra, hogy megkérdezze: "Mi ez?".

Ingyenes folyóiratok archiválása.