5 módja annak, hogy pénzt takarítson meg egy takarékbankkártyáról

Mindössze annyit kell tudnia a Sberbank ügyfeleiről, hogy ne veszítse el a pénzét

Az egyik bank egyik fő feladata, ahogy ez banális, az ügyfeleinek pénzeszközeinek védelme. Azonban nem minden hitelintézet megbirkózik vele. Még az ilyen monolitos bankok ügyfelei is, mint a Sberbank, folyamatosan panaszkodnak, hogy illegálisan leírták kártyáikat, és a bank nem sietett visszaadni őket. Sajnos, a legtöbb esetben a fulladás csak önmagán múlik. Ha tudja, hogy a csalások hogyan működnek, megtakaríthatja a kemény munkával megtakarított megtakarítást.

1. módszer: a nyugdíjasok dúsítása

Egy idő után a nyugdíjas meghívást kapott a Sberbank irodájába, hogy megvizsgálja a pénzeszközök számlán történő mozgását. Kiderült, hogy a megtakarítási számláról minden pénzt átutalták a kártyájára, majd a pénz elveszett több harmadik fél kártyáján. Tekintettel arra, hogy az átutalás végzett nagy mennyiségű (200 és 300 ezer. Dörzsöljük.) A fordítás, amely a bank köteles az ügyfélszolgálat, hogy erősítse meg a tranzakció, valamint az a tény, hogy a bank megtagadta ügyfél által kért számlakivonat, nem kizárt, hogy a bank megpróbálta elrejteni a munkavállalók gondatlanságát, legalábbis. Azonban a remény, hogy a nyugdíjas visszajuttatja a felhalmozott pénzeszközöket, egy kicsit, mivel ő maga elmondta a csalónak az adataikat. A hitelintézetek ezt gyakran önkéntes döntésnek tartják, hogy elidegenítsék pénzüket.

Tipp: Soha ne ossza meg a kártya adatait bárkinek. És a mobiltelefonjának internetes bankszámához való kapcsolata csak pénzt takarít meg. Ezért a harmadik fél telefonszámának az internetes bankhoz való csatlakozására irányuló kérelem a csalás egyértelmű jele.

2. módszer: SMS a 900-ból

A csempészet SMS-ben nagyon gyakori, de egyre kifinomultabbá válik. A csalók megtanulták, hogy valódi üzeneteiket megakadályozzák a Takarékbanktól, amelyet általában a mobil bankban kapnak. Íme, amit az egyik ügyfél ír: "Ma furcsa SMS-t kaptam a 900-as számtól! Minden a megfelelő, a tranzakció kódja, a feladó vezetékneve, a kártya első 4 és utolsó 4 számjegye, 1 pont. Ezután egy újabb SMS érkezik egy órán belül, ugyanazzal a beiratkozással, mint 1 p. és a szöveg, például "tévesen jóváírt számláján jóváírt 100 000r, sürgősen hívja a 8903 számot". Utána pedig 1 p. a szöveggel: "különben felszólítom a rendőrséget."

3. módszer: bonyolult lehúzás

A skimmerek olyan eszközöket olvasnak, amelyeken a csalók telepítik az ATM-eket, majd létrehozzák a kártya duplikátumát és pénzt vonnak le tőle. A másodlagos mágnescsíkon kívül a csalók általában PIN kódot kapnak. gyakrabban, mikroszkopikus kamerával. Azonban még PIN kód nélkül is, a kártyaadatok felhasználhatók arra, hogy pénzt vonjanak le.

Itt van, amit ír BANKIREVIEW.RU ügyfél Sberbank „munkahelyemen voltam, amikor kaptam egy üzenetet zár a Visa kártya. Rögtön felhívtam a Sberbankot, és azt mondták nekem, hogy a kártyát a lehetséges csalások miatt blokkolták. Természetesen mentem a bankba, írtam egy újratöltési alkalmazást, és megnyugodtam. Eltűnéséről készpénz rájöttem 2 nappal később, amikor rájöttem, hogy a térképen megjelent Momentum jelentős mennyiségű 149 000 rubelt, ami sikerült eltávolítani a csalók zárva hozzájárulás a takarékpénztár, a Takarékbank elállt jutalék 9434,62 korai megszüntetése a betéti szerződés " kezelése”, és szerepel a Momentum 413,286.44 kártya csalók eltávolította 5 alkalommal 3000 rubelt, majd 100 000 150 000 - minden filmre 265.000 rubelt ...».

Szerencsére ilyen esetekben a Sberbank még mindig visszaküldi a pénzt a tulajdonosnak. Azonban ez a folyamat több hónapról hat hónapra is tarthat, ezért jobb, ha magad megvédi magát előre.

Tanács: jobb, ha ATM-eket választanak a bankfiókban. és nem a bolt sötét sarkában vagy az utcán. Mindenesetre, ellenőrizze az ATM - ha vannak nyomai ragasztó, vagy valami bizonytalan, akkor jobb, ha nem használod (és figyelmeztetni más bűncselekmények, jelentse aggályait a bank). A PIN kód beírásakor a billentyűzetet kézzel fedjük le. Az első gyanú, hogy a kártya sérült, hívja fel a bankot, és blokkolja a kártyát.

A 4. módszer: a boldogság levelei

Számos ügyfelet, akik nem választották maguknak a bankot - a nyugdíjasok, a fizetési ügyfelek gyakran nem technikailag jól felszereltek, ezért könnyebben összezavarják a szükséges információkat. De van még egy ok.

5. módszer: mobil lyuk

Tipp: Sajnos a pénzalapok mobil bankon keresztüli eltulajdonítása után a Sberbank rendkívül ritkán tér vissza az alapokért, mivel beleegyezik az SMS kód megerõsítéséhez. Ezért magának kell felügyelnie pénzeszközeit, az első gyanúja, hogy megszünteti a kártya blokkolását és foglalkozik a bankkal, mi lehet ez a helyzet. Ha nem ismeri a mobil bankhoz tartozó számokat, akkor meg kell adnia egy alkalmazást a kapcsolat leállításához. Előfordul, hogy a alkalmazottak az alkalmazás beérkezése után nem vonják le a mobil bankot, és a pénzeszközök továbbra is behatolnak a behatolók zsebébe. Ebben az esetben visszafizetheti az összeget, ha bizonyítja a banknak, hogy a nyilatkozatot írták, de a szolgáltatás nem volt letiltva.

Kapcsolódó cikkek