4. fejezet, Moomin

Kis Kamomillu nem engedélyezett nyaralását városi park

És végül jött a nyári szünet, és a nap a kardamom. Az egész kezdődött azzal a ténnyel, hogy a kora reggeli órákban zenészek kardamonskoto városi énekkar fehér sapkát és virággal a gomblyuk sorakoznak a főtér és játszott „Kardamonsky felvonulás.”

A nap csodálatos volt! A nap fényesen sütött, a házak virágokkal díszített, zászlók szórakoztató ömlött magas tornyok. Gyermekek ezen a napon nem tanulnak, és a felnőttek nem működnek. Még mindig rajta elegáns ruha vasárnap, annak ellenére, hogy csak egy kedden.

Kardamom környékéről az emberek özönlöttek a város kocsik virágokkal díszített. Abban szamarak lógott a nyakában virág koszorúk, és a fején hullámzó áramok a színes papírcsíkok. Beauty rendkívüli volt!

Minden volt ezen a napon a parkban. De nem, nem minden. Kis Kamomilla nem megy a parkban. Néni Szófia nem engedte. És ő nagyon ideges: ő is akart lenni a fesztiválon a többiekkel, hogy egy séta a parkban, és zenét hallgatni és énekelni. De mit lehet tenni. Nos, ha néni Sophia azt mondta: „nem”, akkor nincs remény. Miután néni Sofia annyira mérges és kötekedő, hogy még a Bastian ő félt.

Kamomilla leült a zongorához, és elkezdte tanulni a leckét a zene, mert ha játszani, mindig könnyebbé válik a lélek.

És még akkor is ott ült, és játszott egy kicsit keringő, a vezetési haza lovaglás egy szamár, a legjobb barátja, Tommy. Kamomilla játszott olyan szépen, hogy Tommy megállt alatta ablakot, és hallottam. A Kamomilla saját zenét énekelt egy éles hang:

Ó, hogy megpróbálom,
Gomb érintés -
egyszer, kétszer, háromszor,
Egy, kettő, három.
Otthoni ápolás -
Ne zavarják a számlák
Egy, kettő, három,
Egy, kettő, három.
Ki játszik sokáig,
Ő fogja elérni a meggyőzés,
Egy, kettő, három,
Egy, kettő, három.
Válok régebbi -
Keringők, polkák, indulók
Gyere hallgatni -
Ne felejtsük el, nézd!
Egy, kettő, három.

- Kamomilla és Kamomilla! - Tommy kiáltotta. És Kamomilla kinézett az ablakon.

- Hogyan játszunk jó! - mondta Tommy.

- Tényleg? - kérdezte Kamomilla, sugárzó öröm.

- Apám játszik túl nagy - mondta Tommy. - Nem a zongorán és a trombita.

- trombita jól hangzik - mondta Kamomilla.

- Ma, Város Zenekar a parkban, úgy, hogy hallja az nagyon úgy játszik - folytatta Tommy.

- Nem, nem megyek sehova - mondta Kamomilla.

- Miért nem? - Tommy meglepődött.

- Néni Szófia mondja mindenféle ünnepségek és szórakoztató - és ez nem kislányoknak. És mind a ketten, én és néni Sofia, maradjon otthon.

- Kár és szégyen - mondta Tommy. - Ha hagyjuk menni a parkba, akkor lenne képes vezetni egy Pontius. - Így hívják a szamár.

- Igen, ez egy szégyen és kár - Kamomilla mondta.

- És te nem kerülheti el a ház által észrevétlenül néni Sophia? Ha azt szeretnénk, én segít kijutni az ablakon? - Tommy javasolt.

De Kamomilla szomorúan megrázta a fejét:

- Nem, mert nem tudok.

- Nos, akkor azt is meg kell jön valami. - Tommy gondolta kemény, de nem jön ki -, hogy valami nem könnyű. - Tudod - mondta, - hiszem, megvan a toronyba ezért kérje a régi Tóbiás, azért kell valamit tanácsot.

- Persze, meglátod!

És Tommy rohant a régi Tobias.

- Kis Kamomillu nem engedélyezettek a fesztiválon - panaszkodott. - Az igazság az, sértő?

- Persze, rettenetesen fáj - Tobias egyetértett. - Mi biztosan, hogy segítsen neki.

És elkezdtek együtt gondolkodni, hogyan kell csinálni.

- Figyelj, Tommy - Tobias mondta - Azt hiszem, tudom az utat: meg kell valaki rábeszélte néni Sophia menni a parkba a nyaralás. Mert ha ő megy, akkor nem lehet egyedül hagyni otthon Kamomillu. És lesz, hogy vigye magával!

- A nagy út! - Tommy volt ragadtatva.

- Kiváló és elég tisztességes, de csak nehéz. A legfontosabb dolog -, hogy megtalálják a megfelelő személyt.

És elkezdtek újra gondolni, aki megpróbálja meggyőzni a néni Sophia szabadságra menni.

- Mi van, ha próbálja ki magát? - Tobias mondta.

- Tehát ez lenne a tökéletes férfi - Tommy jóvá.

Ne késlekedjen az esetben a végtelenségig, Tobias fel a vasárnapi ruhát, és egy kicsit később már kopogtat az ajtón, hogy néni Szófia. Néni Sofia nyitotta meg magát.

- Te vagy az? - kérdezte.

- Igen, én vagyok. Azért jöttem, hogy meghívjuk Önt, hogy a nyári szabadságolások és a napot.

- Nem, köszönöm. Nem tudok. Van, hogy otthon maradjon Kamomilloy.

- De miért, nem kis Kamomilla nem megy együtt velünk? - Tobias kérték.

- Nem! - szigorúan néni Sofia. - Túl kicsi mindenféle szórakoztató rendezvények.

- Ő nem kicsi és nem nagy, de csak jobb! Végtére is, lesz egy ünnepi előadás gyerekeknek és felnőtteknek. És én például megígérte, hogy Bastian, hogy túl fog beszélni dalával.

- Tényleg? - Néni Sofia karcos orrát és a gondolat. - Hmm! - mondta végül. - Nos, akkor én megyek.

- Nagyon szép! - Tobias mondta.

- Oké, lássuk - morgott válaszul nagynéni Szófiában.

- Hurrá! - kiáltott Kamomilla.

- Kérem, ne egészségére! - kiabáltam a nagynénje.

És mindannyian együtt mentek a parkba; Néni Sofia, Kamomilla régi Tóbiás és Tommy szamarát Pontius.

- Ha Kamomilla akar, mehet a Pontius - javasolta Tommy.

- Ó, persze, hogy nem! - kiáltott Kamomilla.

A régi Tobias felvette, és lovaglóülésben ült Pontius. A Tommy ment oldalán szamár tartja a kantárt.

- Kamomilla Nos, mi a jó akarat kérdezés nélkül, amit csak akar, - morogta néni Sofia.

Így ők mind a négy, és jön az ünnepre, az egyik jött lóháton, és három jött gyalog.

Kapcsolódó cikkek