20 éves holland rájött, hogyan lehet gyorsan megtisztítani a tengerek és óceánok törmelék úszók - rubelt

A fiatal feltaláló Boyan Léc azt állítja, hogy az ő rendszere megoldja több problémát egyszerre. Először is elkapja a vizek még törmeléket, amit nem tud megbirkózni a hagyományos hálózaton. Másodszor, ellentétben a jelenleg használt technológiákat, hogy nem veszi fel a szemetet együtt a lakosság az óceán, így megtakarítás az életüket.

Slat tisztító berendezés áll egy platform szemétgyűjtő, amely csatlakozik az óceán fenekén útján horgony és a zárórendszer úszik. A víz felszínén látható csak annak két ága formájában geometriai tompaszögben. Elkapnak törmeléket, hogy hozza át. Aztán kap a platformon. Platform Napenergiás, összegyűjti, és feldarabolja szemetet, majd a konténereket szállítják a földet, írja Water World magazin.

Szerint Kulturologiya.Ru ilyen tisztítási technikát igényel 4,53 euró kilogrammonként hulladék, amely csak 3%, a Más tisztítási eljárások.

Holland feltaláló reméli, hogy a száz kilométeres gát platform képes csak 10 éves, hogy megbirkózzon a 42% -át a szemetet a Nagy Csendes-Garbage Patch. A pontos méretei a szemetet foltok nincs telepítve, de a fent említett általános számítás, 42% a terület - mintegy 70 millió kilogramm műanyag hulladék ..

Most egy új fejlesztés, hogy küldjön szakértőket tesztelt Japán szerte, és azzal érvelt, hogy a koncepció már bizonyította életképességét és nagy potenciállal - duzzasztómű úszók fogni törmelék, függetlenül annak méretétől, és az élő szervezetek képesek elkerülni, hogy magát egy platform.

„Minden nap biciklizni. Szeretem ezt a helyet, kivéve a szemét: az egész part szennyezett törmeléket, hogy maradt a piknikezésre. Egy nap olyan fáradt voltam, hogy nézd meg, hogy a tervek szerint a probléma megoldására - mondta Tommy. - Beletelt 30 perc alatt összegyűjteni 1 szemeteszsák. De 1 zacskó nem oldotta meg a problémát, majd megígértem magamnak, hogy gyűjtsön 1 tasak minden nap. "

Hamarosan csatlakozott Klein barátok és azok, akik érdeklődnek a elhívták „Facebook”, hogy részt vegyenek a tisztítás a vízparton. A hét folyamán az aktivisták összegyűjtött 20 zsák szemetet, és teljesen eltűnt a vízparton.

Kapcsolódó cikkek