2. kérdés: "Úgy gondolom, hogy az igaz szeretet könnyen megkülönböztethető az egyszerű hobbiaktól"

Remélem, hogy ezt a kérdést a "hamis" szóval jelölted meg, mert ez persze nem így van. Az érzelmi robbanás, amely akkor következik be, amikor egy hobbi felmerül, megakadályozza, hogy nyugodtan gondoljon bármiért. Ez az egyik legizgalmasabb emberi élmény, izgalmasabb, mint a hullámvasút vezetése vagy a Disneyland-i utazás! Egy napon meg fogjátok érteni, hogy mit értek. Most azonban meg kell tanulnod két fontos tényt a szerelemben.

Először is, a "kölyökkuty" vagy a hobbi nagyon önző. Hadd magyarázzam le ezt illusztrálva. Amikor sok évvel ezelőtt voltam a kollégiumban, a szüleim egész évben jártak. Tehát nem volt hova menni, amikor az órák véget értek. Nyáron az iskolai kollégiumban kellett maradnom, míg a többiek hazamentek, hogy meglátogassák szüleiket. Általában a közelben dolgoztam, és este a csendes, unalmas szobámba tértem vissza. Még mindig kevés ember maradt a hostelben, de tényleg nem ismertem őket. Következésképpen minden nyáron a főiskolán nagyon magányos voltam.

Az igaz szerelem nagyon különbözik ettől az átmeneti szenvedéstől. Éppen ellenkezőleg, egy másik személyre összpontosít. Ő hozza a vágyat, hogy a másik boldog legyen. hogy kielégítse szükségleteit, kielégítse vágyait és megvédje érdekeit. Legjobb leírni a valódi szeretetet, ezt teljesen önzetlennek nevezik, még akkor is, ha a kapcsolat személyes áldozatot követel.

A második dolog, amit meg kell emlékezni a hobbija, hogy soha nem tart sokáig. És ez a fő gondolat ebben a fejezetben! Ismétlem: az újonnan szerzett "szerelmesek" izgalmas érzése soha nem tart életet. Csak azért, mert az emberi érzelmek folyamatosan változnak. Még ha az emberek tényleg szeretik egymást, néha úgy érzi, hogy nagy affinitással, és néha egyáltalán semmi egymás iránt, bosszús és morogtak. Az érzelmek olyanok, hogy folyamatosan felfelé, lefelé, lefelé ugrálnak. (Erre később visszatérünk.) Ennek következtében a házaspár nem tudja fenntartani a kapcsolatot a csúcson, ahonnan kezdte.

Miért olyan fontos, hogy megértsük a korai romantikus szerelem átmeneti jellegét? Mert sok fiatal férjhez fér hozzá, mielőtt az érzelmek először adnak helyet az apátiának. Még mindig élvezik az első "szerelmi hő" az esküvő napján. Sajnálatos módon a hónapokban (vagy napokban) a legnagyobb sokkot tapasztalják, amikor először ébrednek örömteli érzés nélkül. Fontos megjegyezni, hogy a szerelem "hője" a következő hónapokban kiütésnek tűnhet.

Érdekes, hogy minden válságos házaspár előtt álló házaspár a kezdet kezdetén "szeretetben" tartotta magát. Nem mindig gyűlölték egymást. Volt idő, amikor úgy tűnt számukra, hogy boldogságuk magasabb volt, mint bármilyen nehézség és nehézség. De az érzéseik meleg időben megolvadtak, mint a hó, és eltűntek.

Még azok is, akik tudják, hogy a hobbi önző és ideiglenes, összetévesztheti valódi szeretetével. Akkor hogyan határozza meg a különbséget a két "állam" között? Hogyan érti meg a saját érzéseit? Hogyan lehet elkerülni a szörnyű hibát?

Véleményem szerint csak egy olyan módon lehet megkülönböztetni a "kölyökkutyat" a jelenbõl: adj magadnak időt arra, hogy megvizsgáld az érzelmeket. Fokozatosan elkezdi megérteni, mi történik az elmédben, és megtudja, mi a legjobb a másik ember számára. Meddig tart ez a folyamat? Minden ember a maga módján, de általában, mint te fiatalabb, annál hosszabb ideig kell várnia. Ahogy korábban mondtam, az én szempontból, tizenévesek nem házasodni előtt húsz éve, és csak akkor, ha tudják, hogy aranyos több mint két éve. Nem ajánlom ilyen ajánlást személyes célokra, és nem azért, hogy a tizenéveseket szülői szeszélyek alávethessék. Inkább azt javaslom, hogy megakadályozzák még néhány fájdalmas válást, amelyek mélyen megsebesítik a sok fiatal lelkét.