18. fejezet érzelmek, az intuíció és a logika

Érzelmek, az intuíció és a logika

- Apa, én is értik igazán, hogy minden, amit mondtunk eddig még csak a kezdet. Tudom, hogy vannak speciális technikák, amelyek lehetővé teszik, hogy úgy gondolja, gyorsabb és tisztább - módszereket, amelyek igazodnak a különböző konkrét helyzetekre. Némelyikük használjak években néhány csak hallottam. És tudom, hogy a kérdés már tárgyalt egyaránt vonatkozik a téma, amit soha nem érintette. De én nagyon aggódik egy dolog. Nagyon aggódik. Gyanítom, hogy a megközelítés, van egy komoly hiányosság.

- Ez az, ami aggaszt. Számomra egy pszichológus, szokásos összpontosítson az emberi érzelmek és komplexek, de mindig ott van csak egy szenvtelen logika - a logikája a tényeket.

- Hmm ... Ha úgy érzi, talán tényleg komoly hibát vétett az ő magyarázatot.

Ő vette fel a csövet - tisztítás és töltött, addig türelmesen vártam. Végül megszólalt:

- Efrat, a logika nem létezik a vákuumban. Minden logikus lépés van szükségünk ugródeszkát és állandó feltöltését gondolkodás kötvények, amelyek dob Intuíciónk. Azt nem vette észre: az egyetlen út, amely elvezet a hipotézis vagy várt hatások - ez az intuíció. És hogyan határozzuk meg az előfeltételek? Ismét segítségével intuíció.

Bár én még nem kapott választ a kérdésére, ezért várt.

- És az intuíció származó érzelem. Azokban az esetekben, amikor nem érdekel, mi intuíció nulla. Röviden, mi, emberi lények, ül egy széken három lábon: érzelmek, az intuíció és a logika. Ha látni, hogy mindez kapcsolatban áll egymással, kezdjük az érzelmek. Mindannyiunknak van érzelmekkel.

- Igen, - értettem egyet. - De ez nem jelenti azt, hogy minden ugyanaz. Különböző emberek különböző érzelmek, és azok is irányítják a különböző tárgyak és jelenségek. Minden embernek megvan a saját körének érdekeit. Éppen ezért a lehetőségek és eredmények, fontos bármelyike ​​lehet nagyon eltér a képességei és teljesítményei, fontos a másik.

- Természetesen. És ez a megállapítás rávilágít valami nagyon jelentős. Az intuíció, valamint bármely más személy, a legnehezebb benne van a legfontosabb helyzetek az Ön számára. Ez kényelmes?

- Igen, természetesen. De apa, ez nem jelenti azt, hogy van elég intuíció, hogy elérjék a kívánt.

- Tehát, ha kell fejleszteni, - mondta.

Mielőtt húzta egy vitát, hogy milyen mértékben lehet fejleszteni az intuíció és a gondolkodási képességet, kérnie kellett nekem egy kérdést:

- Előfordult már észre, hogy ha a logika, hogy elmélyítsék tudásukat bármely területén, vagy még pontosabban, hogy megszüntesse a gyökér a konfliktus és jelentősen javítja a helyzetet, mellékesen történik valami mást? Az érzelmek ezen a területen fokozni.

- Persze, én észre. És nem csak egyszer.

Azt várjuk, hogy a folytatása.

- Ügyeljen arra, hogy milyen eredmény érkezünk, Folyamatosan képzik tiszta gondolkodást. Amikor azt gyakorolják, nem figyelni a különböző témákat egyszerre koncentrálni adott érdeklődési terület. Most képzeljük el, hogy a támogatás logikát, mi is az intuíció. Minél jobban fejleszteni tiszta gondolkodás egy bizonyos területen, annál mélyebben érzelmeink. Minél mélyebb az érzelem, az erősebb, mint eredményeként lehetővé válik az intuíció. Minél erősebb az intuíció, annál nagyobb az esélye a sikeres alkalmazása logika - vagyis annál nagyobb az esélye, hogy jó eredményeket elérni. Mivel az elért eredmények terén is érdekünk, ők a szemünk, van értelme. És annál inkább érzékelik a mélyebb érzelmek, és így tovább és így tovább ...

- Azt írják lazításra spirál. Most már értem, miért olyan biztos abban, hogy valaki elég okos, és az intuíció annak érdekében, hogy a lehetőséget, hogy teljes életet élni. Nem számít, hogy mi volt a belépő szintű gondolkodási készségek és az intuíció - ha Önnél tiszta gondolkodást, a spirál vezet az új magasságokba. Apa, a megközelítés, hogy az élet - a legoptimistább minden, amit valaha is hallottam.

- Optimista? Igen, ezek a paranoid, még mindig keressük! Sosem adom az ügyet kiszolgáltatva esélyt. Mindig meg kell győződnie arról, hogy mennek a dolgok az én javamra. Félek és viszontbiztosítók. És én vagyok optimista? Hogy jöttél erre a következtetésre?

Mosolyogtam, és elkezdtem számolni, hajlító ujja:

- Először is, minden ember jó. Másodszor, bármely konfliktus lehet oldani. Harmadszor, minden helyzetben, nem számít, milyen nehéz úgy tűnhet elsőre, egy meglepően egyszerű. Negyedszer, minden helyzetben lehet javítani, és még az ég - nem a határ. Ötödször, lehet teljes életet élni. Hatodszor, mindig van olyan megoldás, amely mindenki számára hasznos. Én is?

- Efrat, tudod, mit tapasztalt optimista?

- Ez - csak az egyik lehetséges választ. A másik: a gyakorló álmodó. Kinek lesz - ez csak a választás. És Efrat, mint amilyennek hangzik optimista ez a meghatározás, nem tévedés, ez nem olyan egyszerű. Látod, a túloldalon az összes fent van - ami akkor már nem megítélni másokat, nem fognak hibáztatni a körülményeket, azt mondani, hogy valami túl a képesség, hogy ellenőrizzék vagy zóna. Meg kell venni a felelősséget az életükért. Csak így akkor jön a teljes - de nem egyszerű - az élet. Tény, hogy feladtam az egyik legfontosabb emberi örömök - szórakoztató panaszkodni és nyög.

Nevet, azt biztosította őt:

- Ez az ára vagyok hajlandó fizetni.

Share az oldalon