15 A legnépszerűbb it-specialitások a fehérorosz egyetemeken

A felvételi kampány befejeződik, és a "szerencsések" az elsőéves diákok soraiba kerülnek az oktatás költségvetési formájában. dev.by ebben az évben értékelte az IT szakágakat a legmagasabb versenyen és a fehérorosz egyetemeken.

15 A legnépszerűbb it-specialitások a fehérorosz egyetemeken

Az első helyen ez a "top" a BSU Business and Management Technologies Intézetének "Information Resources Management" szakterületéhez tartozik. Az érettségi helyszín 376 volt. A diploma megszerzése után az informatikai menedzser-közgazdász szakképesítéssel rendelkező diplomások az informatikai projektek vezetői, IT-rendszerek fejlesztői, rendszergazdák, informatikai tervezők, ERP-menedzserek.

A rangsor második helyét a belorusz Állami Információs Technológiai és Kommunikációs Egyetem Számítógépes Rendszerek és Hálózatainak Számítógépes és Programozási Technológiája szakterületével foglalja össze. A pontozás értéke 374.

A BSUIR számítástechnikai rendszerek és hálózatok képesek arra, hogy egy újabb szaktudást rendeljenek el - "Informatikai szoftver" - 364.

Ahhoz, hogy a BSUIR mérnöki és gazdasági karán bejusson a "költségvetés" közé az e-business közgazdaságtanába, legalább 364 pontot kellett szereznie.

Ugyanez a helyzet a BSU Alkalmazott Matematika és Informatika Karán. Az "Alkalmazott számítástechnika (irányítás - számítógépes rendszerek szoftver)" speciális jelvénye ugyanaz volt, mint 364 pont.

Ezután a "Információs rendszerek és technológiák (a szerencsejáték-iparban") specialitása 361-es pontszámmal a BSUIR információtechnológiai és menedzsment karán. Ez a tanterv csak egy év. stratégiai partnerei voltak a "Game Stream" (Minsk fejlesztési központja Wargaming), a Melesta Games és a High-Tech Park.

A következő specialitás egy magas bárral a "Információs rendszerek és technológiák (az üzleti menedzsmentben)" a belorusz Állami Információs Technológiai és Kommunikációs Egyetem Computer Design Department-ján. A pontozás értéke 356.

A BSU Alkalmazott Matematika és Informatika Karán az "Informatika" szakterületen az átjátszott labda 349.

A BSUIR Számítástechnikai Tanszékén a "Programozható mobil rendszerek" szakterületén a passzív pontszám 339.

A Fehérorosz Állami Egyetem Alkalmazott Matematika és Informatika Karán még egy speciális szakterületet lehet meghatározni, magas mutatóval - "Aktuáriusi Matematika". Az átmenő pontszám 338.

És még egy speciális, magas belépési küszöb a BSU Alkalmazott Matematika Karán - "Számítógépbiztonság (irány - matematikai módszerek és szoftverrendszerek)" - 335 pont.

Az Informatikai és Robotikai Karon a BNTU-ban az "Informatikai Szoftver" speciális pontjainak száma 322 volt.

A Brest Állami Műszaki Egyetemen (BrSTU) az "Informatikai Szoftver" specialitása ebben az évben 317-et mutatott.

A Fehérorosz Állami Kommunikációs és Informatikai Egyetem Távközlési Karán a legmagasabb pontszám az "Informatikai biztonság a távközlésben" - 308.

A BNTU-ban a "Információs rendszerek és technológiák" (információfeldolgozás és bemutatás) szakterületén "az elhaladási pontok száma 305 volt.

Létszámának második évében a belarusz Állami Információs Technológiai Egyetem információs rendszerei és technológiái (a szerencsejáték-iparban) a legnagyobb kereslet az összes informatikai szakma körében. Egy költségvetési helyszínen 7,3 jelentkező volt. Igaz, és csak 10 volt (és 50 fizetett). Összehasonlításképpen tavaly csak fizetett készlet volt (30 hely).

"Ez a specialitás felvétele a HTP rezidensek kérésére történik" - magyarázza a belarusz Állami Információs Technológiai Egyetem (BSUIR). - A fegyelmet az új szakemberek beindító munkatársai tanítják. Míg a készlet korlátozott, de talán ha szakembereink ezen a területen vannak, akkor szélesebbé válik. Tehát gyakorlatilag minden, a BSUIR-ban tanult szakma volt.

A Belarusz Állami Műszaki Egyetem "Informatikai Szoftver" szakterületének versenye 3,4 fő volt ülésenként.

Az "Információs erőforrás menedzsment" szakterületen 3,3 fő vett igénybe egy költségvetési helyet a BSU üzleti és technológiai menedzsment intézetében.

Ugyanez a helyzet a BSUIR Számítástechnikai Rendszerek és Hálózatok Karán (Számítógépes tudomány és programozási technológia), 3,3 fő / fő.

Ugyanazon a karon az "Information Technology Software" szakterületen - 3,2 ember helyenként.

Az "Információs rendszerek és technológia (üzleti menedzsment)" szakterületre való felvételhez a Belarusz Állami Információs Technológiai Egyetem (BSUIR) Számítógépes Tervező Karja átlagosan 2,9 fővel versenyzett.

A BSUIR mérnöki és közgazdaságtudományi kar "Elektronikus marketing" területén 2,1 személy jelentkezett pályára.

Hasonlóan a "Telekommunikációs adatok védelme" című BSUIR Távközlési Karon - 2,1 ember helyenként (összehasonlításként az "Infocommunication Technologies" (távközlési rendszerek) - 1,1 fő).

A BSUIR információtechnológiai és menedzsment karán a "Mesterséges intelligencia" specialitása - 2 helyszínenként.

A BNTU-nál az "Információs rendszerek és technológiák (az információk feldolgozása és bemutatása)" szakterületen egy helyen 1,3 embert igényeltek.

A BSUIR vevõbizottságában azt mondták, hogy betartják az informatikai specialitások népszerûségének fellendülését a belépõk körében. Az átutalási pontok minden évben növekszenek, és a pályázók közül egyre több nyertes van az olimpiai játékok - 25 ember ebben az évben.

"Bizonyos mértékig ezt az ország válsága okozza, míg az informatikai ipar védő pozícióban van. A pályázók ezt tökéletesen megértik, "jegyezzük meg a belorusz informatikai személyzetet a fő forge-ban.

Ugyanakkor, annak ellenére, hogy nagy jelentőséggel bír az informatikai szakemberek iránti kereslet a pályázók körében, nem tervezik a BSU-ban a helyek (mind a költségvetés, mind a fizetések) számának globális növekedését.

"Mi már dolgozunk csúcsán a képességek (BSU idén elfogadott 2202 ember a költségvetésben" - dev.by). Nem mutatunk be új specialitásokat: ki tudja, vajon vajon lesz-e szükségük ezeken a hallgatókon. És a matematika olyan alaptárgyai, mint a matematika, minden eddiginél erősebb képzést nyújtanak "- magyarázta az ország legnagyobb egyeteme.