1 Samuel fejezet 28 - összehasonlítása fordítások

Csak azokban a napokban a filiszteusok összegyűltek egy hadsereg, és elment a háborúba, Izrael ellen. Ahish mondta Dávidnak: „Tudjátok, hogy Ön és a férfiak szükségszerűen csatlakozzon hozzánk, hogy a katonáim.”

Abban az időben, a filiszteusok már összegyűltek az erők elleni küzdelem Izrael ellen. Ákishoz mondta Dávidnak: „Tudjátok, hogy Ön és a férfiak kell menni az én hadsereg Izrael ellen.”

Dávid azt mondta Ahishu: „Nos, akkor nézd meg magad, hogy majd a szolga” „Ha így van, én mindig neked testőröm” - ígérte Ahish Davidu.Saul egy nekromanta

Dávid azt mondta: „Természetesen akkor nézze meg, mi a te szolgád!” Ákishoz azt mondta: „Jól van: akkor teszlek testőröm az élet.”

Samuel már meghalt, az egész Izráel gyászolta őt, és eltemették őt szülővárosában Rámában. Saul pedig kiutasították az országból okozó halott és gyógyítók.

Samuel meghalt, és egész Izrael gyászolta őt. Eltemették Samuel Rámában, szülővárosában. Saul kizárták az izraeli jövendőmondók és az emberek részt vesznek a spiritizmus.

Filiszteus hadsereg felkészült a harcra, és vonult tábort Shun, és Saul összegyűjtötte az összes izraeliták táboroztak Gilboa.

A filiszteusok készített háború ment Szonam és felverte táborban. És Saul össze egész Izráelt, és tábort Gilboa.

Saul látta, hogy a tábor a filiszteusok, és félt, szíve megremegett.

Amikor Saul látta, hogy a filiszteus tábor, ő nagyon megijedt, és szíve megremegett.

Elkezdte megkérdezni az Urat, de az Úr nem felelt néki sem álmok vagy az Urim sem a próféták által.

Saul imádkozott az Úrhoz, de az Úr nem felelt néki sem álomlátás, sem az Urim, sem a próféták által.

Akkor Saul megparancsolta szolgáinak: „Keressetek engem vyzyvatelnitsu halott, megyek, és megkérdőjelezi azt.” A szolgák így válaszolt: „Az Al-Dora egy nő vyzyvatelnitsa halott.”

Akkor monda Saul az õ szolgáinak: „Keress egy nőt, aki részt vesz a spiritualizmus, és megyek vele, és kérje, hogy mi a rendeltetése, hogy legyen.” A szolgák pedig mondának néki: „Van egy a Endor.”

Saul megváltoztatta a királyi köpenyt más ruhát és elment oda, két társa. Azért jöttek, hogy éjjel az asszonyhoz, és Saul azt mondta neki: „Kérjük, érdeklődjön nekem, halott, hívja az egyetlen, amit mondok.”

Saul levette királyi ruháját, és öltözzék más, úgyhogy senki sem ismerte őt. éjszaka ő és vele két férfi jött a nő. Saul azt mondta neki: „Azt akarom, hogy felkeltette a szellemét, hogy mondja meg, hogy mi fog történni a jövőben, meg kell hívni a szellem az ember, akit hívni.”.

Az asszony így válaszolt: „Tudjátok, hogy Saul tett: ő kiutasították az országból okozó halott és gyógyítók. Miért tesz egy csapda én halál? "

De az asszony azt mondta, hogy Saul: „Tudod, mit Saul is, amikor vezetett az ország asztrológusok és minden érintett spiritizmus intézkedik nekem egy hálózatot, hogy megöljön ...”

„Él az Úr, akkor nincs büntetés érte!” - megesküvék néki Saul az Úrra.

De Saul megesküdött neki az Úrra, mondván: „Él az Úr Nem fog büntetni érte.”

A nő megkérdezte tőle: „Ki hívod?” „Hívj Samuel!” - mondta.

Aztán az asszony megkérdezte: „Kit hívni az Ön számára?” Saul így felelt: "Call of Samuel."

És amikor az asszony Sámuelt meglátta, hirtelen, egy hangos kiáltás, és azt mondta: „Miért megcsalt, mert - Saul!”

És ez történt! Mikor az asszony Sámuelt meglátta, felsikoltott, és azt mondta, hogy Saul: „Miért van akkor megcsalt You - Saul!”

„Ne félj! - A király megkérdezte. - Mit lát „” látok egy istenség a földből? „- mondta válaszul egy nő.

A király azt mondta az asszonynak: „Ne félj Mit látsz?” Az asszony azt mondta: „Látom szellemében jön ki a földből.”

„Hogy néz ki?” - kérdezte. Ő így válaszolt: „Látom az emelkedő öreg csomagolva egy köpenyt.” Saul tudta, hogy az Sámuel, és esett elterült a földön, és meghajolt.

Saul megkérdezte: „On, hogy néz ki?” Az asszony így válaszolt: „Úgy néz ki, mint egy öreg ember, hosszú köpenyt.” Saul tudta, hogy Sámuel. Saul meghajolt, csökkenő arccal lefelé a földre.

Samuel kérdezte Saul: „Miért zavart okozott?” Saul így felelt: „Nagyon nehéz nekem! A Filiszteusok rajtam a háború, és Isten elfordult tőlem, nem felel meg többé a próféták által, vagy az álmok. Ezért hívtalak, mondd meg, mit tegyek! "

Sámuel pedig monda Saulnak: „Miért zavarja, hogy miért hívtál ide?” Saul így felelt: „Én nagy bajban Filiszteusok hadakoznak ellenem, és Isten elfordult tőlem, és többé nem felel már nékem sem próféták által, sem álmok: azért hívtalak téged, hogy taníts, hogy mit kell csinálni ..!”

„Mit kérdezel - monda Sámuel Saulnak, - ha az Úr elfordult akkor válik az ellenség?

Samuel azt mondta: „Miért zavar engem most, amikor az Úr elfordult tőled, és vált az ellenség?

Úr ígért rajtam keresztül: Széttépte a királyságot a kezed, és mivel a szomszéd, David -

Most Azt tette, amit beszélt rajtam keresztül. Az Úr a királyságot szakadt ki a kezét, és adja meg a szomszéd, David.

mert nem hallgattál az Úr adta a harag, hogy elpusztítsa a amálekiták. Mivel az Úr, és megy most.

Nem hallgatni a hangját az Úr. Azt nem tette tönkre az Amálek és mutasd meg nekik, milyen erős volt a düh, az Úr. Ezért az Úr eljön, hogy ma így van.

Ő ad és Izrael kezében a filiszteusok: holnap az Ön és fiai lesznek velem, és még az Izráel tábora Úr ad kezébe a filiszteusok. "

Ma az Úr lehetővé teszi, hogy megtörje a filiszteusok és az izraeli hadsereg. És holnap az Ön és fiai itt lesz velem! "

Saul azonnal csökkent a teljes hosszúságú a földre, így a félelem neki Sámuel szavaitól; ez elég kimerült, mert egész nap és egész éjjel nem evett semmit.

Saul hirtelen leesett, elnyúlt a földön teljes hosszában. Nagyon féltem, amikor hallotta a szavait Samuel, ereje elhagyta, mert nem evett semmit egész nap és egész éjjel.

A nő, Saulhoz, és látta, hogy milyen rémült azt mondta: „a te szolgád engedelmeskedett Önnek. életem volt a kezemben, de én hallgattam rád.

Amikor az asszony Saulhoz, és látta, hogy nagyon megijedtem, azt mondta: „Nézd, én a te szolgád vagyok, hogy hallgatni a hangját én kitéve életük veszélyben van, és végre, hogy mit mondtál ..

Most, kérlek, hallgass te és a te szolgálóleányod. Hozok egy darab kenyeret, eszik, erősödik, és aztán megy tovább. "

Most megkérdezem: és engedelmeskedik nekem. Hadd adjak néhány ételt. Meg kell enni. Akkor lesz elég erő, hogy az útról. "

„Nem megyek oda,” - nem volt hajlandó Saul, hanem meggyőzte alkalmazottai együtt nő. Meghallgatta őket, felállt a földre, és leült az ágyra.

De ő visszautasította, és azt mondta: „Nem fogok enni.” Akkor Saul együtt nő megpróbálta rábeszélni, hogy egyen, és Saul engedelmeskedett nekik. Felkelt a földről, és leült az ágyra.

A háza egy kövér borjút, hamar levágta és lisztet vett, és gyúrt tésztát és sütött kovásztalan kenyeret.

A nő a hízlalt ökör, a házban. Gyorsan levágta és vett egy kis lisztet, összegyúrjuk, hogy a kezét és a sült kenyér élesztő nélkül.

Ő hozta az étkezést Saul és az ő szolgái, és ettek, majd felállt, és elhagyta aznap éjjel.

A nő fel mindezt, mielőtt Saul és az õ szolgái, és ettek. És ugyanazon éjjel felkelt és elment.