History of Athletics

Az oldal a sportélet, milyen nagy az akadályok leküzdése gyakran sportolók, hogy elérjük a tetején a sport.

"Atlétika" History of Athletics

A szülőhelye atlétika tekinthető az ókori Görögországban. Ennek bizonyítéka a régészeti leletek: vázák, szobrok, érmék és egyéb tárgyak képével a versenyzők néhány évszázaddal időszámításunk előtt. Van is tartott nagy versenyek - az olimpiai játékok, amelyek versenyzett a legjobb sportoló a világon. Atlétika gyakran nevezik a „Queen of Sports”.

Köztudott, hogy az ókori görögök már szerepelt a „könnyű” és „nehéz” atlétika. Atlétika kezelt futás, ugrálás, dobás (gerely, mag, korong), íjászat, fürdés és más gyakorlatokat, hogy dolgozzon mozgékonyság, gyorsaság, állóképesség, a Heavy - gyakorlatok, amelyek megkövetelik a nagy mennyiségű erő (pl súlyemelés).

Az egyik leginkább tisztelt ősi tudományok futott. Az első olimpiai bajnok a sport ie 776. e. Ő lett a szakács Elis Koreb. Ő lett az egyetlen bajnok a verseny ezek a játékok, mert akkor a távolság csak egy volt. Ez volt körülbelül 192 méter, és az úgynevezett „szakaszában” (innen a név sportlétesítmények - stadionok).

Egy másik népszerű sport, ami jött a korszerű atlétikai volt diszkosz. Kerék az ókori Görögországban is fából, kőből, vasból, bronz. ezek általában díszített faragott képek a madarak, állatok, vagy jeleneteket sportesemények, és egy igazi műalkotás. Súly lemez mozgott 1,25-6,63 kg. Összehasonlításképpen, a modern lemez súlya 2 kg a férfiak és 1 kg a nők számára.

Korszerű atlétikai kezdődött XIXveke Angliában. 1837-ben, az első versenyt a távon a parttól mintegy 2 km-re az országban. A verseny versenyzett Rugby főiskolai hallgatók. Később a programsorozat már szerepel a más futás távolság, akadályverseny, a 1851 - a távolugrás és magassága a futóbajnok, és mivel 1864 - kalapácsvetés és súlylökő. 1880-ban, az Amatőr Atlétikai Szövetség ben alakult Angliában.

Egy kicsit korábban (1868) jelent meg először a Athletic Club of New York (USA). Központok fejlesztése az atlétika, az Egyesült Államokban vált egyetemeken. Fokozatosan végére a múlt század atlétika, mint egy független sport kezdett szert népszerűségre más országokban.

A program az I. Diákolimpia a modern idők, Athénban megrendezett 1896-ban 12 féle atlétika vontak. A fejlesztés a sport az Egyesült Államokban hatással volt: szinte az összes érmet ezeken Games nyerte az amerikai sportoló.

Oroszországban, a történelem atlétika óta végzett 1888-ban, amikor egy csoport sportolók és a rajongók létrehozott egy kört futó rajongó, később alakították át egy kört a rajongóknak. 1911-ben jött létre az All-orosz Unió amatőr atlétika, és egy évvel később 47 orosz sportolók vettek részt az olimpián Stockholmban.

Olimpiai bajnok atléta (bármilyen formában) az egyik legrangosabb a sport. Ezzel szemben az európai és világbajnokok neki soha hozzá az előtag „ex” (azaz az előbbi). Egyes sportolók váltak többszörös bajnok és még címet kapta több sport. Például, futók gyakran ötvözik futó különböző távolságokra és távolugrás.