7 Sins térd ábécé oktatás

Gyermekfelügyeletet - az egyik ösztönző megállítani vétkezik. Sőt, ha a bűn befolyásolja a gyermek, én inkább nem teszi. A hívők között van egy olyan felfogás, hogy a bűneiért a szülők, gyerekek lehet büntetni akár a hetedik generáció. Ez valójában?

„Én vagyok az Úr, a te Istened, féltőn Isten büntetése a gyermekek számára a bűn az atyák a harmadik és negyedik generációs, akik gyűlölnek engem, de mutatja irgalmasságot ezer nekik, hogy engem szeretnek, és az én parancsolataimat megtartják” - Izrael Istene, mondja Mózesnek, így a Tízparancsolatot. Az ötlet, hogy a gyerekek szólt a harmadik és negyedik generációs őket terheli a bűntudat a szülő a bűn, megismételjük az első öt könyve a Biblia négy alkalommal. Mi ez: egy objektív jogi vagy pedagógiai eszköz, egy módja annak, hogy a közönség, hogy tartózkodjanak a bűn?

Bibliai tanítás legyen, hogy ez inkább egy pedagógiai eszköz, hanem objektív törvényeket. A Szentírás világosan kimondja, hogy a bűn gyökere torz emberi természet. Ádám és Éva bukása előtt nagyrészt mások. Nem tudják, milyen betegség és a halál. Nem látták egymást fenyegetések lett a „tárgy” a birtokában, és ezért nem habozott meztelenség. Istennel, akkor közvetlenül kommunikálni. Voltak szilárd, valóban szabad, valóban szeretik egymást, és Isten személyiségének.

De a bűn tönkretett szinte mindent. Ehelyett teljesség ember lett töredezett. Tulajdonságok és ereje az emberi lélek és az elme jönnek zavar, és ez tükröződik a testen. Az ember vált halandó. A természet a romlandó jött, és vele együtt a betegség. Keleti kereszténység úgy véli, a bűn, ami igaz: ez nem annyira a hibát, hogy Isten régen megbocsátotta az ember, mint egy betegség, amely nem tud gyógyítani önmagában sem ember, sem Isten.

E két szempont - a bűntudat és a betegség vagy sérülés a természete -, és meg kell szem előtt tartani, amikor azt gondoljuk, a bűnről és annak következményeit. Gyermek született bűnös szülők, a bűn következményeit. Jellegük megsérült, ott már parázsló, volt kitéve a betegség és a halál. Ez az, ami néha a „eredendő bűn”.

De a hibás a szülő, nagyszülő, és még inkább a gyerekek nem viselik a bűnöket. Sztálin „kifejezés fia az apa nem válaszol” - valójában bibliai. Évszázadokkal Mózes után így ír Ezékiel próféta - egyik nagy Izrael prófétái. Szavai érdemes hosszabb idézet:

„És lőn az Úr nekem: miért isznak az Izráel földjén, ezt a példabeszédet, mondván:” Az apák ették a savanyú a szőlő, és a fiak foga vásott meg a „? Élek! - mondja az Úr Isten, - nem rendelkezik a példabeszédet Izraelben. (...) Azt mondják, hogy „miért nem viselje a fiú az apa vétkét?” Mivel a fiú megtette, amit a törvényes és jobbra, az én rendeléseimet, és elvégzi azokat; élvén éljen. A lélek vétkezik, annak kell meghalni; a fiú ne viselje az apa vétkét, és az apa ne viselje a gonoszság fia, az igazság az igazak, meg legyen vele, és gonoszsága a gonoszok legyen rá. "

Célkitűzés jog - átadása a bűn következményeit, hogy ez a fekély, sérült, sérült természetét, ami miatt újszülött képes elkapni és meghalnak, és nőtt fel - és a bűn magad. De az, hogy Isten szavai Mózes, a büntetés a gyermekek számára a gonoszság az atyák a harmadik és negyedik generáció - a pedagógiai eszköz, oktatási segédeszközként, hogy alkalmas legyen a durva és „makacs” az emberek kijöttek Egyiptomból. Már abban az időben az Ezékiel próféta, az oktatási folyamat már elhagyott. Emberek, amelyek hozzáférhetők a próféta nincs többé szükség a durva eszközöket a meggyőzés.

Sajnos, a poszt-hívők, vagy inkább azok, akik tartják magukat, sőt, a legtöbb pogányok. Mi alig jobb, mint az emberek, akik kijöttek Egyiptomból, átkelt a Vörös-tengeren száraz talajon, majd balra egy pár napig nem Mózes, tett egy aranyborjút. És így ismét a „munka” számunkra a technikát az ősi időkben. Ezért a száját egy keresztény lelkipásztor néha hallani frázisok bünteti a gyerekeket bűneiért szüleik.

Igen, a gyermekek - a test és vér a vérből szülők. Ha a szülők bűnben él, hogy az csoda, hogy a gyerekek nem tudják más módon? A legszörnyűbb bűn modern szülők - gyakorlati hazugság. a megfelelő szavakat, akkor lehet mondani a gyermek, de ez semmit sem érnek, ha az például az élet apja és anyja az ellenkezőjét? Részegség, válás, paráználkodás, a kultusz a pénz a mai társadalomban váltak, sajnos, a norma. Még nem találkoztam a szülők, akik szeretnék, hogy gyermekük inni, dohányozni, paráznaság, pazarolja a pénzt, vagy hagyja a családot. De milyen gyakran megengedjük, hogy magam, úgyhogy - hazugság, hogy a gyermekek. És akkor mi vagyunk meglepve, hogy a gyermek nem vett szó, és az értékeket, hogy éltek. Sok szülő élő gyermekek hibák - egy igazi tragédia. Azt tudom, hogy nem lenne - nem sokat. Igen, már túl késő.

És ez nem volt túl késő, a kereszténység változást sürget az élet most. „Íme, most van a kegyelem ideje, íme, most itt az üdvösség napja” - írta Pál apostol, hogy a keresztények Korinthusban. Ez a „most” mindannyiunk számára - kihívást jelent. Mennyi időt tisztában vagyunk magát hívőnek? Egy év, kettő, tíz, húsz, vagy annál több? Tegyük fel magunknak egy egyszerű kérdést: hogyan hitem van kifejezve a mindennapi életemben? Végtére is, az igaz hit - nem jelenti annak elismerését, hogy Isten létezik (például a „hinni”, és a démonok) és az Istenbe vetett bizalom és a teljesítése a parancsolatait.

Mindennapi életben. De ez, úgy tűnik, kicsi, de valójában egy nagyon nagy és bonyolult, és a gyakorlati kereszténység kezdődik. Aztán - böjtöl és ünnepek, zarándoklatok és teológiai irodalom. Először meg kell, hogy legyen becsületes Istennek, mások, a gyerek és a magukat. Ha az ilyen emberek a társadalomban több lesz, mint egy bizonyos „kritikus tömeg” lehet prédikálni szavakat Ezekiel. Közben Mózes jobban megfelel számunkra.

Archpriest Andrei Dudchenko

Kapcsolódó cikkek