Phelps lesz, hogy mennyi az olimpia

Díj olimpiai Oroszországban volt a legszerényebb között az országok az egykori Szovjetunióban. Az arany orosz sportoló kap 4 millió rubel, ezüst - 2,7 millió rubel, bronz - 1,7 millió. Rend a díjat által aláírt miniszterelnök Dmitrij Medvegyev a korai években, Komsomolskaya Pravda.

Bár rubel ugyanaz az összeg, amit kifizetett győztesek London és Szocsi, a dollár prémium csökkent több mint kétszerese - a $ 133,000 körülbelül $ 60,000. Azonban meg kell jegyezni, hogy az orosz olimpikonok is kap további bónuszokat és ösztönzést a régiók és megyék, általuk képviselt a játékok.

Összehasonlításképpen, az olimpiai bajnok Kirgizisztán kapna $ 105,000. És az egyetlen aranyérmes Németország - a tornász Oleg Verniaiev - meg kell kapnia az államtól $ 125 millió.

A legjelentősebb díjat, a CIS, Azerbajdzsán - $ 510,000, és a világ legjobb értéket Szingapúrban Olympians - úszó Skuling, pobivshy Phelps az ő kedvenc távolság 200 m pillangó, kap $ 745,000. Phelps magát minden érmet kap kevesebb - a $ 25.000 minden arany, mínusz az adók.

Meg kell jegyezni, hogy a teljes költségvetést az orosz olimpiai díjat minden bizonnyal több, mint a többi országban a volt Szovjetunió területén. Abban a pillanatban, az orosz sportolók nyertek 12 arany, 12 ezüst és 14 bronz érmet.