20 tippek Mishari Rashid tanulni vágyó a Koránt

20 tippek Mishari Rashid tanulni vágyó a Koránt

Sheikh Rashid Bin Mishari Al-Mishari AFAS vagy Rashid Mohammed Rashid Al-Gharib AFAS - népszerű énekes muzulmán Nasheed. Lett ismert a gyönyörű hang és egyedi stílusát szavalat a Korán.

1. Ismerje meg Allah nevében.

Nagyon gyakran szembesülnek egy gyakori hiba, testvérek, akik részt vesznek valamilyen karitatív üzleti többet azzal a szándékkal, dicsekvés, vagy lépést tartani a többiekkel, ahelyett, hogy nem ez az Istenért. És ez nem véletlen, hogy sok imámok, beleértve Bukhari és Muszlim kezdte gyűjtemények hadísz egy hadísz a szándék.

Ez a szándék lehet törölni, hogy megismerjék az előnyöket a tanulás és memorizálás a Korán, valamint a méltóságát, akik megtanulják a Koránt, és tudom, hogy a szíve. Ebben a témában szeretném hitelesen hadísz: „A legjobb, ha azok, akik megtanulják a Koránt, és tanítsd meg másoknak.”

2. meghatározása célokat.

Be kell állítani a cél, mint például: „én leszek a testvéreimmel Tajwid megtanulni és memorizálni juz a Korán, és így a lehető legjobban, és Allah szereti, mi a legjobb módja.”

3. Ehhez megtervezni az időt és forrásokat, hogy ne hagyja osztályok és lemaradunk a tanulásban.

Kevés akar valamit, azt is figyelembe kell lépéseket a cél elérése érdekében. Például: „Hétfőn voltam elfoglalva egész nap, de kedden van egy pár szabad óra, mely idő alatt én képes lesz megismételni a hatálya alá tartozó anyagok és tanulni valamit a Koránt.” Mikor lesz a napi rutin, ahol figyelni rá, akkor a sha Allah lesz az eredmény.

4. Válassza ki a legjobb helyen és időben.

Például: „Kedden, meg kell tanítani Surah” Al Ikhlas”, de a mi otthon jöjjön unokaöcséimnek teszi a zaj és belemerül, így ne adj nyugodtan kezelni memorizálás. Sokkal jobb, hogy megy a mecsetbe, ahol nem árt senkinek, és én egyszerűen nem akarta. "

5. Válasszon egy Korán, ahonnan akkor állandóan tanulás.

Vannak vizuális és auditív memória. A legjobb eredmény a tanulás az igazit, hogy építsen a Korán, a betűtípus szokott szemét, és akkor nem zavart minden alkalommal néhány sajátossága a Korán nyomtatott, más betűtípussal.

6. Ne felejtsük el, az első nehézségek (például a kiejtés nehéz vagy memória). Általános szabály, hogy szembesülnek ezzel kezdődött minden. Ez olyan, mint a sport. Ha az első napon nem lesz kukorica, ez nem jelenti azt, hogy fel kell adnunk azt a gyakorlatot.

És valóban, ez a probléma a sok muszlim, aki a kezdeményezésére Sátán talál egy csomó oka, hogy elhagyja az üzleti. Valaki azt mondja, hogy rég végzett az egyetemen, és a vizsgálat nem volt neki, a másik is azt mondta, hogy tanult az iskolában rossz, mert most ez nem fog működni. Nem szabad, és ha ilyen gondolatok megy neked, akkor hajtott el őket segítségével Allah.

A korrektség ezt a tanácsot meg voltam győződve ellenőrzésekor egy sejk. Úgy tűnt, hogy a kis sura tudom néhány éve, és megjegyzett, hogy részletesen. De később kiderült, hogy számos pontatlanságot, amit meg kell javítani. Tehát ne hagyjon szúra ellenőrzése nélkül jól Sheikh. Arra is lehetőség van, hogy ellenőrizze és kazetták, lemezek. A lényeg, hogy volt tisztán hallható.

Elején az út nem érdekli az olvasás vagy a szépség, a hang, és nagyobb figyelmet fordítanak a helyes kiejtés. Néhány testvér szép hangokat, és kezdjük, hogy vegyenek részt ebben vagy abban a pull, ahol meg kell, és nem kell a hang, a rossz kiejtésével néhány betű. Ez a lényege a szavak Zayd ibn Haritha, aki azt mondta: „Olvasd el a Korán, ahogy tanították.”

8. Amikor tanul, vagy memorizálni a Koránt hordoznak egy egyszerű, kis tafsir, mert ha veszel egy komoly tafsir, akkor vonja el a célt.

Fontos, hogy megoldják a félénkség és kérjen egy barát vagy rokon hallgatni. Ez különösen abban az esetben, mint a nagyszüleink, akik nagy örömmel, hogy az unokák tanul a Book of Allah, és élvezze több mint mi magunk.

11. Ismételje tanult időről időre. Különösen hasznos ez a imákat.

Aki elolvassa a Korán a memóriából, úgy érzi a különbséget, amikor bezárja a Koránt. A legjobb teszt a tudás lesz ima. Fontos, hogy surahs nem voltak szolgálatban. Például a korábbi miatt a tudatlanság és a tapasztalat hiánya, tudtam 10 suras fejből, de namaz gyakran csak alkalmanként, és fél a másik. És fél, hogy én gyakran olvasni, tudtam, hogy jobb, mint a második felét. Így próbálja, hogy nem volt. Keresse meg a hasonló versek különböző suras, hogy nem szabad összetéveszteni.

12. Tudomása Allah tette több tartós és erős memória, próbálja tanítani, és akkor nem bűn.

Alhamdulillah, én elindult azon az úton, ismeretszerzés, de ma én vagyok minden igaz tetteket, és holnap lehet, hogy egy nap a bűnnek, és Allah tudja büntesse meg úgy, hogy megteszi a tudást. Ennek elkerülése érdekében, ne feledd - Allah nem iszlám ismerete igazságtalan embereket.

13. Walk mindenféle osztályok, ahol olvasni a Koránt jelenlétében egy hozzáértő személy.

Amellett, hogy a fő vizsgálatban a Korán, meg kell találnia egy helyet, ahol lehet majd, hogy megerősítse a hatálya alá tartozó anyagok, vagy felfedezni valami újat. Általános szabály, hogy a hagyomány gyakorolt ​​a muszlim országokban. Az ima után továbbra is hajlandó, ül, hogy egy Korán és olvassa felváltva. Közülük az egyik, aki ismeri a testvére, aki kijavítja a hibákat, és teszi a tafsir egyes verseket.

14. Ha tanulni egy bizonyos részét a Korán (akár juz, juz emeleti, fele a Korán stb) lépjen a személy, aki egy engedély (ijaza) tanítani a Koránt.

Ez annak érdekében, hogy autodidakta, mint a gyakorlat azt mutatja, hogy lehet nagyon súlyos hibákat.

15. A fiatalok, amikor a memória erős. De ha elkezd tanulni a Korán idősebb korban, akkor kell még szorgalmas.

Ahogy mondta a sejk, amikor tanult, volt egy felnőtt testvér. Tekintettel arra, hogy a hadsereg egy építkezésen a fején esett egy tégla, aki állandóan panaszkodott a fájdalom. Ez a testvér egész nap tanította a Koránt, mert ez nagyon nehéz adni. Azonban ő letette a vizsgát, hogy a legjobb, és még jobb, mint a testvérek, akik 10 évvel fiatalabb nála, és nem volt nehéz hifz. A szorgalom és a szorgalom Allah megadta neki a lehetőséget, hogy kiváló eredményeket.

16. Aki keres tudás és tanítani a Korán, követnie kell az étkezés.

A hallgató a Korán kell enni ahhoz, hogy fenntartsák erejét, és nem sokat eszik, úgyhogy lehet, hogy álmos, vagy húzza a szenvedélyek. Van egy arab közmondás: „Teljesség megfosztja betekintést.”

17. Ne elragadta a tervezés tanulás több mint hifz. És nem megy egyik módja a tanulás a másikra.

18. Amikor elérni az első siker, akkor ne udzhb (önelégültség), amint az a hadísz: „Három dolog káros az emberekre, az egyik - önimádat.”

Például: „elkezdtem tanulmányozni a Koránt, Tajwid, megtanulták az elmúlt 10 suras és a bátyám még nem is tudja, arab betűkkel. Amiben jó vagyok. " Ezen a ponton a személy kezd megnyugodni, azzal az eredménnyel, hogy ez vezethet a lemondás a cél.

19. Készít du'a Mohamed próféta (Sallallahu Alaihi wasallam), amelyben kérte, hogy megvédje gyengeség (levertség), és a lustaság.

Az orosz hangzana transzkripciós következő: "Allahumma, Inni a'uuzu Bika minals' adzhzi Wal Casal."

20. Készít Dua, hogy Allah adott neked tudást.

Vannak különböző Du'a. Példaként, akkor egy idézet a Korán: „Mester, zidni„Ilman”.

Oszd meg barátaiddal:

Kapcsolódó cikkek