900 MHz-es Celeron Tualatin Nem, fiam, ez fantasztikus!

  • . GTX 1070 Ti. MSI GAMING a Citylink
  • . GTX 1070 Ti. Gigabyte Gaming Citylink
  • Superoffer a GTX 1080 Regardie
  • Egy másik szuper-olcsó 1080 GTX

Én nagyon megdöbbentett, amikor hoztam felülvizsgálati Intel Celeron processzor 900 MHz-Tualatin mag. Ezek a processzorok nem létezik a természetben, de azt tudom, hogy a minimális frekvencia 1 GHz Celeron Tualatin! Ugyanez ellenőrzés kimutatta, az Intel honlapján. de fekszenek előttem, három dolgot jelölt SL68V. Három processzorok vannak szerelve a standard diffúzor fedél, mint minden ilyen processzorok 100 MHz-es busz, meghajtásáról egy 1475 V, de ami a legfontosabb - az általuk 256 KB cache. Az utolsó pont meggyőzött, hogy ez valóban Intel Celeron 900 MHz-es Tualatin.

900 MHz-es Celeron Tualatin Nem, fiam, ez fantasztikus!

Később, hogy miként ezek a processzorok is kapható, azt hittem, véleményem szerint, az egyetlen ésszerű magyarázat. Minden nagyobb Intel OEM-partner kapott ahhoz, hogy egy párt processzorok Celeron 900. A jelenlétük nem volt ott, és hogy nem szervezi az újra termelést elavult processzor? Intel jött könnyebb, ő jelölt a párt Celeron 1.0A processzor 900 MHz-es, és elküldte a vevőnek. Ahogy voltak Oroszországban - ez egészen más kérdés. A lényeg az, hogy meg kell szétszórt is, legalábbis nem rosszabb, mint az Intel Celeron az 1A, valamint a szorzó a kis - X9, az FSB frekvencia tudjuk emelni még nagyobb, és ennek eredményeként az derül ki, fantasztikus számokat!

Ezekkel a gondolatokkal gyűjtöttem pontosan ugyanaz vizsgálati rendszer, valamint a legutóbbi vizsgálata processzorok az Intel Celeron 1,4 GHz:

Annak érdekében, hogy ne függ emlék beállított maximális lehetséges időzítéssel kapcsolatban CPU / SDRAM / PCI frekvencia beállítása 4-3-1 és nem emeli a feszültséget közvetlenül kitett FSB 133 MHz-es frekvencián. Nem probléma, a Windows Easy letölteni, hanem azt, hogy ezt a ráta, nem volt kétséges. A következő lépés, vagy inkább ugrás azonnal a frekvencia 166 MHz, és újra jó szerencsét! Ugyanakkor egy kísérletet, hogy a frekvencia 170 MHz nem voltak sikeresek. Nos, emelje fel a feszültséget, és akkor előre egy kicsit! De nem manipuláció nem szabad növelni az FSB:

  • FSB frekvenciája 170 MHz, a feszültség 1,6 V - zuhant azonnal
  • FSB frekvenciája 170 MHz, a feszültség 1,675 V - zuhant azonnal
  • FSB frekvenciája 166 MHz, a feszültség 1,6 V - kiesett teszt
  • FSB frekvenciája 166 MHz, a feszültség 1,675 V - zuhant azonnal
  • FSB frekvenciája 166 MHz, a feszültség 1,525 V - zuhant azonnal
  • FSB frekvencia 166 MHz, a feszültség 1.475V - kiesett teszt

Közvetlenül azután, hogy a rendszer ment újraindítani, láttam bizonyítékot a BIOS-ban: CPU hőmérséklet mintegy 45 fok. Ebben a szakaszban, már halasztani az első processzor és a második, hogy a vizsgálatokat, kezdve azonnal 166 MHz.

A harmadik processzor viselkedett pontosan ugyanaz, mint a második, hanem azért, mert a második processzor tovább tartott a vizsgálatok spontán újraindítás, választottam, mint a bázis. Igen, az úton, mivel a magasabb feszültségű processzorok viselkedtek sokkal kevésbé stabilak, mint a névleges, megpróbáltam, hogy csökkentse a feszültség alatt 1475 V, de ez nem segít növelni az FSB.

Vizsgálatában adatok WCPUID programok és CPU-Z. Észrevettem, hogy a frekvencia generátor egy kicsit több, mint amire szükség van, és valóban kapott gyakorisága a buszon, ha telepítve a BIOS-ban 166 MHz, 167,4 MHz egyenlő.

900 MHz-es Celeron Tualatin Nem, fiam, ez fantasztikus!

Én meg a BIOS FSB frekvencia 165 MHz, sőt, a CPU-t órajele 166 és fél. Ennek eredményeként, én kapott egy teljesen stabil, amelyben a processzor működő 1,5 GHz-es FSB 166 MHz-es és a névleges feszültség 1,475 V! Mivel a memória hagyjuk, én nem változik az időtartamok és tedd ugyanazt a frekvenciát a processzor beállítja az arány CPU / SDRAM / PCI 4-4-1 frekvenciákat.

900 MHz-es Celeron Tualatin Nem, fiam, ez fantasztikus!

Már jön a jövőbeni cikkfőcím hirtelen, de aztán jött egy másik ötlet. Mivel egy ilyen kis szorzó faktort lehet eléggé elképzelhetetlen a hagyományos Celeron CPU FSB frekvencia sok gyorsulás korlátozza memóriát. Saját egység működik gond nélkül a 166 MHz-es, az úton, én még nem próbáltam, hogy csökkentse időzítések, a termelékenység emelkedik még, de a túlnyomó többsége a hagyományos memória érdemes PC133. Ha ő beleegyezik, hogy a munka egy kényszerített mód - finom, de ha nem?

900 MHz-es Celeron Tualatin Nem, fiam, ez fantasztikus!

Persze, miközben csökkenti a frekvenciáját a memória sebessége jelentősen csökken, de továbbra is rendkívül magas. Olyan nagy, hogy nagyon hasonló az Intel Pentium 4 processzor 1.6A Northwood sebessége a mag, annak ellenére, hogy a 100 MHz feletti frekvencia, és emellett DDR memória működik sokkal magasabb frekvencián, mint SDRAM. Ó, igen! Elfelejtettem, hogy a Celeron nem rendelkezik mágikus tulajdonságokkal, amelyek egyediek az Intel Pentium 4 - ők „gyorsítsák Internet”: o))). Mellesleg, mielőtt a teljes eredményeket, valamint a memória túlhajtott Celeron Tualatin 900 MHz-es processzor P4 1.6A és nem tartott.

Tájékoztatásul: (!) Költség Intel Celeron Tualatin 900 MHz-es processzor az alaplap lényegesen kevesebb, mint az ára egy processzor Intel Pentium 4 1.6A. Így azt helytelenül írta felül az Intel Celeron processzor 1,4 GHz-es. ő továbbra is az utolsó reménye, hogy frissítse a tulajdonosok régebbi alaplapokkal. Nem, az utolsó esély - ez a Intel Celeron 900 MHz-es Tualatin, ráadásul nem kell megvenni az új memóriát, ha nem tud dolgozni 166 MHz, 125 - egy könnyű. És egyéb ilyen egyedülálló lehetőséget, hogy felhívja egy másfél-két alkalommal a rendszer teljesítményét helyett csak egy processzor lesz elveszett. Kivéve persze, az Intel nem mentesíti hirtelen Intel Celeron Tualatin 800 MHz-es processzor, amit erősen kétlem.

Rate anyag →

Kapcsolódó cikkek