8. fejezet 1. és

Lehetetlen, hogy készüljön fel, hogy mit fog találni az erdőben felakasztotta ... Semmi nem fog segíteni, bármennyire képzelt ahogy lóg a fán, nem számít, mennyi gondolat, amit hallott elég, és nem számít, milyen kérdés.

Néztem a holttest öt perc, nem kevesebb. Továbbra is leng a kötél nyikorgott, ágak kanyarban súlya alatt. Minden exuded szörnyű törzs, mintha a látvány szorította az egész világon, és bármelyik pillanatban tört ki, mint egy léggömb. Ha én egy pin Én könnyen átszúrja a levegőbe, majd a világ fog robbanni - és semmi sem marad. Még csapokat. Becsuktam a kezét a füle, de a nyomás nem csökkent. Lenéztem a lábához. A térdem remegett. Néztem vissza az akasztott ember. Aztán felkapta a fejét, kinyújtotta a nyelvét, és a szemét forgatta, másol egy arc halott.

Úgy tűnt, úszó, de nem repülnek. Úgy tűnt, hogy a fa lóg egy kitömött, de ez töltött egy órája volt egy férfi. A szája sarkában az ő fagyott vér, és az orr alatti is, ez véres volt. Élete során volt szörnyű, mint az ördög haver kézzel mint a tégla és az alacsony dörgő hangon, és most látszott valahogy szánalmas, akár elveszett. Elveszett egy ismeretlen helyen ismeretlen üresség lába alatt.

én fénycsóva megragadta a karját. Furcsa volt egy kicsit túl finom egy ilyen nagy ember, a piszok a körme alatt. Egy pillanatig azt akartam, hogy megérintse őket, megmossuk, törölje és takarja be tiszta törülközőt. Senki sem érdemel, hogy meghaljon egy ilyen szörnyű módon, de még mindig messze a család és a barátok. Senki sem érdemel, hogy meghaljon névtelen.

Elkezdtem gondolkodni, ahogy nevezték, és hol voltak a szülei ... Talán van egy felesége? A gyermek? Barátok? Fog keresni, hogy gyászolni valakit a halála? Emlékszem, hogy bárki más meleg, szeretetteljes szavak? Talán életében voltak az arany nap, amikor az éjszakai hallatszott egy csendes, boldog nevetés, és reggel hozza szerelem? Talán egy pár nap, hogy valaki nyit egy újság, olvasható egy rövid megjegyzés a holttest lógó a juhar között faragott levelek és holdfény-ig éjszakai madár kiáltott vosled halandó terror, és azt mondja: „Isten Anyja, de mi vele iskolába mentünk együtt! „vagy” Ó, igen én csak a múlt héten, úgy bánt vele, hogy egy sört ... "

Azt akartam, hogy mozog, de a lábam a földbe gyökerezett. Gyökeres és mélyen gyökerezik. A vér rohant a bőr, a szaga a terror minden oldalról Opletal szűk báb. Mintha ő szeret engem, vagy azt akarta, vagy mindkettő együtt, és ha nem adok, akkor kap leszúrta a gyomorban. Nem akarok meghalni egy ütést a gyomorban egy késsel. Azt akartam, hogy haza! Mögött a bagoly huhogott, és álltam a hideg veríték. Én túl hosszú zseblámpa. Azt elfordította a kapcsolót, és megdöbbentette az a sípoló hang. Hurrá, tudok mozogni! Mentem én merev ujjait, és hallotta, hogy összeomlik. Aztán hátralépett, megfordult, és visszament. És hirtelen rájöttem, hogy nem gyalog, és fuss fejjel nesus az erdőben, a bokrok, a szögesdrót, esik, kelj fel, és most versenyzés nyáját végig a területen. Tehenek láttuk, hogyan futottam neki, és néhány közülük gyorsan emelkedett a földről, és fejet hajtottak, megfenyegetett szarva. Futottam kerek az állományból, levette fel a hegyre, és ott csak nézett az erdőben.

Wood nem változott. Még mindig úgy tűnt, hogy egy nyugodt, csendes helyen, ahol a madarak alszanak fészket, és az egér sietség fedezete mellett fű - meleg, száraz és biztonságos. De a bagoly figyel engem, nem zár a sárga szemét. Egerészölyv várt. Rókák barangoltak az erdőben, majd megállt a helyén, halad előre, szimatolás, hallgat. Igen, a vér gyorsan felszívódik a talajba és az erdő felejtsd el, hogy mi történt ott ma este. De míg a friss vér csillogott, mint a holdfény, a kifeszített kötelet, és a világ nagy erőfeszítéssel megpördült, és megingott. Kiugrottam a kapu vezet egy területen, futott egyenesen a bejárati ajtót, a mester háza, és dörömbölni kezdett rajta ököllel. Csend. Nem, nem válaszolt. Azt kiáltotta:

- Mr Evans! - és újra bevágta az ajtót ököllel, ezúttal hangosabban.

Az emeleten felvillant a fény és az ablak kinyílt. Úgy tűnt, hogy Mr. Evans fejét, ami lenézett, és felkiáltott:

- Ki van még?! Huligánok

- Ez vagyok én! - mondtam. - Elliot! Van egy sürgős hívást tőled!

- Call? Miről beszélsz?

- Megtaláltam a testet. Corpse! Az erdőben.

- Ez lóg a fán ...

- Te tényleg részeg?

- Akkor mi ez?

Elindult az ablak bezárásához.

- Nem, várj! Számomra úgy tűnik, ott az erdőben megölt valakit!

Mr. Evans megállt, és lenézett rám. Kinyitotta a száját, hogy mondjon valamit, és vas foga megcsillant a holdfényben.

- Kérem, Mr. Evans. Engedj be!

Megérkeztek egy fél óra múlva, két kövér férfi kék-fehér gép, és az első dolog, amit mondott:

- Mi van itt ma?

- Nem tudom - mondtam.

- Az első, az összecsapás az úton ... - A rendőr felé intett a hegyen, ahol megszólaltak a szirénák. - És most ... - Elővett egy notebook. - Jó, jó, ez azt jelenti, hogy a felperes azt állítja, hogy felfedezte az erdő az ember testét, lógott egy fáról. Te hívás? - kérdezte Mr. Evans.

- Nem, én nem. Ő - a tulajdonos ujjával rám.

- Gyere, fiam, - a rendőrség közelebb jött hozzám, - ivott ma vallani? Mi italt? - Egyikük szimatolt. - Gondolom, ment keresztül az idős almalé?

- Ahogy gondoltam - mondta Mr. Evans.

- Nos, elismerem iszik?

- Igen, nem fasz nem iszom! - kiáltottam. - Nem iszik, oké? Nem iszom! Gyere, megmutatom, mit láttam.

- Nem ... - ráncolta a homlokát, azt mondta, az egyik, hogy vastagabb volt - az ilyen szavakat. Nem szükséges. - Benyúlt a zsebébe. - Apropó, mi is letartóztatni megsértéséért a hatóságok ...

- Nézzük letartóztatások, de először jöjjön velem, majd én megmutatom! - gurultam fülig le a lépcsőn, és integetett a kezüket. - Gyorsabban! Megfordult, és láttam, hogy a hátam mögött Mr. Evans csavarva az ujját a halántékához, és a másik kezével, mivel jár a szája a csészét. A rendőrök megértően bólintott. Egy pillanatra úgy tűnt, hogy nem megy nekem, de aztán mégis költözött a gyár, és követett a mezejéről.

Mentem előre, miközben próbált nem elfutni túl messze. Én megszoktam végigmenni a területen, és ez a két rossz egyenesen a levegőt, zihált, zihált, majd egyikük felkiáltott:

- Nem Nesis ennyire!

És én megállt, hogy azok könnyebben utolérni. Tizenöt perccel később álltunk csendben az oszcilláló testben, meggyújtotta a lámpákat, és egy motyogta:

És a másik ebben az időben torokszorító a bokrok.

- Mikor tudtad meg a testet?

- Körülbelül egy órája. Talán kevesebb.

- Ön itt valami megérintette? Mozog?

A rendőr megpróbálta beállítani a rádiót. nem volt jel.

- Rendben. Falak, hogy magam és megy az autó.

Walls ismét lehajolt a földre.

- És te, - a kövér ember fordult hozzám - nem megy messzire. Még mindig szükségem van rád.

Az éjszaka hátralévő részét telt hiúság. Erősítés érkezett, a test körül a hely körül. Hajnalban feltérképezett „gyors”, a rendőrség töltött kamerákkal, bőröndök és dobozok. Mindegyikük található az erdő szélén. Elmentem az utánfutó és lepihent egy kicsit egy órát, majd eljött az ideje, hogy tejet a tehenek. Dolgoztam egy elmosódott: a lábak pamut, csukott szemmel a mozgás és az orr illata félelem. Amikor azt hittem, a test körül lógni, arra gondoltam, Spike. Elképzeltem őt ül a garázs a buta buta kötegek szárított fű, buta mosollyal az arcán hülye. És ahogy ő húz a kibaszott kis kezét a növények és simogatta őket hülye levél. Nos, mi, Spike? Nos, miért nem hallgat arra, amit mondasz? Miért hallgat csak a kapzsiság, de a kapzsiság csak körülbelül vezet baj, hogy még nem vette észre? Lehet, hogy pont ez a lényeg. Ha elképzelni a baj, hogy van védve azt. Vagy valami hasonló. Nem tudom. Valóban fontos ez? De ez nem volt mindegy, bár ez az én problémám.

Vettem a teheneket a legelőre - bár milyen legelőn: minden füvet perzselte a nap, több mint egy területen a por pillér áll, harmat nem tudja újraéleszteni a halott lombok, csak madár kinyitotta a szájukat a kerítés -, majd rám irányította két rendőr és egy közülük megkérdeztem:

- Megtalálták a testet?

- nyomozó vagyok Pollock, és hogy a vizsgáló Brown. Szeretnénk feltenni néhány kérdést.

- Majd elviszi az állomásra.

- Nos, maga a fő tanú, meg kell írni le az összes mérés.

- Nos, adj egy pár percet, és bár mosni.

- Ugyan, csak siet.

Bementem a trailer, félmeztelenül, és hogyan lehetne öblíteni. A víz folyt át a testet, és azt gondoltam, hogy jó lenne itt elmossa emlékek: a vér szaga és a horror, a nyikorog a kötél, ugrás fények sugarakat. Tíz perccel később ültem egy rendőrautó az úton, hogy Taunton, és nem ismeri fel a világ körülöttem. A szín mező, a haj rendőrség, fák, ég, út, még a belső tér az autó - valahogy mind kellemetlen úszott és pulzál a szemem előtt. Még soha nem lovagolt egy rendőrautó, és most valahogy az az érzésem, hogy lenyeltem a kutya és Megborzongok a kutya hasa. A rádió recsegett, unott hangon kiejtett szavak nem értettem. Azt mondta:

- Sikerült aludni?

- Lehet pokemarit itt, amíg megyünk.

- Köszönöm - mondtam, és lehunyta a szemét egy pillanat múlva elaludt.

Az álomban láttam beszél tehenek és fák lábak, vándorolt ​​egyik völgyben a másikra. Felhők feküdt az arcomon, és bebújt az ő szájából, bűzlött tehén trágya és a tej. Tej szabadon folyt, krém örvénylett, burgonya eső esett az égből ... Felébredtem, felállt, és látta, hogy mi vezetett a parkolóba mögött a rendőrségre.

Kaptam egy csésze teát, és őt egy nagyon üres szobában az asztalnál. Két rendőr hosszú papírzörgést, majd bekapcsolta a felvevőt, adta a nevüket és az enyém diktálta a dátumot és Pollock megkért, hogy mondjam mindent az elejétől.

- És mit csináltál a terepen 11:30 az este?

- Mr Evans megkért, hogy ellenőrizze, ha minden rendben van az állományban. A tehenek.

- Mr Evans, a gazdád?

- Miért kérdezni?

- Nos, mi mindig. Ellenőrizze, hogy minden a helyére került, a tehén.

- Szóval ment, hogy ellenőrizze a tehenek. Mit csináltál akkor?

- Fényt láttam az erdőben. Fény lámpák.

- Miért döntött úgy, hogy ez a fényeket?

- Azért, mert a fénysugarak, - mondtam. - Ez annyira egyértelmű. - Meséltem nekik a hangok, kiáltások, mintegy árnyékok és nézni a másik, sötétebb, mély árnyékok.

Pollock kérdések lassan, barátságos hangon. Sovány volt, vörös hajú, borotvált arc. Amikor azt mondjuk, hogy kérdéseket barátságos hangnemben, úgy értem, hogy az összes többi is zavart. Azt gondoltam, hogy bármelyik pillanatban képes kikapcsolni a színlelt jóindulat és a harag, a hozza viseli az öklüket, hogy utasítsa zúzódások, ahol nem látható. A kis zöld szeme nézett rám pislogás nélkül, és ő mozdulatlanul ült, mint egy szerzetes. Bár volt egy kihallgatás, a második rendőr, Brown, bámult rám megállás nélkül, és végül előrehajolt, és megvakarta az állát, és azt mondta:

- Ez a verzió?

- Igen - mondtam meglepetten.

- És azt mondta nekünk egyáltalán?

- Persze - mondtam -, de mit?

- Csak azt gondolom, Elliot, rejteget valamit. egy érzés.

- Mindent elmondtam neki, hogy látta.

- És ha nem tudja ezt felakasztották? Még soha nem találkoztam vele?

- Nem gondolod? Fél órával ezelőtt azt mondta a másik. - Brown újra előrehajolt. Ő nem játszik olyan jó, mint Pollock, túl egyszerű és kiszámítható. Ez általában kevesebb, mint hagyják magukat, ellentétben Pollock, és vált testes érdekében. Durva állati arc, az ajkak, a zsírt, és a szeme, mint minden öregek, könnyes és tárgyilagos talán azért, mert túl sokat láttam az életben, és szeretnék pihenni.

- Nos, tudod ... - motyogtam.

- Nem, nem tudom. Meg kell magyarázni.

- Talán Láttam a bárban, vagy valahol máshol.

- Lehet, hogy látta a bárban, vagy valahol máshol?

- Nos, igen. Írja be a boltba.

- Írja be a boltba?

- És mi boltban?

- A posta. A Greenham.

- Szóval, hová látta - a bárban, vagy a boltban?

Annyira fáradt voltam, hogy maguk a szavak estek ki a számat. Nem tudtam megállítani őket.

- A bár - Nem gondolkodtam mondta.

- Mármint, amit láttam?

Brown odahajolt hozzám. Megdörzsölte a szemét, de jobb, hogy nem ebből acél. Érezte a kávé, a cigaretta és a nedves gyapjú.

- Ó, Elliot, Elliott. Talán, talán nem. Abba a hazudozást, az igazat, rendben?

- Képzeld azt.

- Kérsz ​​kávét? - kérdezte Pollock.

Nem igazán értem, mit akar tőlem, de csak abban az esetben, azt mondta:

- Egy nagy kanállal.

Brown előrehajolt, és azt mondta:

Pollock visszajött egy csésze kávét, tedd elém az asztalra, és azt kérdezte:

- Nem bánod, ha rágyújtok?

Megráztam a fejem, és a következő tíz percben csendben ültünk a kis szobában klubok között a szürke füst. Nekem úgy tűnt, hogy a világ egyre világosabb, halvány és borította a pára. Fülemben zúgott, a szeme kezdett a víz. Mire nyomozók dosmolili a cigarettáját, majd kapcsolja be a felvevőt, hajóztam között forog körülöttem homályos és félig elfelejtett: sorai bokrok üvegházban, üvegszemek kilóg az ő rekedt hang, lóg a garázsban kötegek kender, lógó testet az erdőben, a nyikorgó kötelek tehenek alszik a rét, a saját alvó szemek, az illata a pótkocsi és a trágya, a hippik, a bárban, Mr. Evans mellénye ...

Megriadva, kinyitottam a szemem:

- Elnézést, de úgy tűnik, hogy le van tiltva.

- Csak mondja el, hogyan volt minden hazugság nélkül, mi pedig azonnal elengedni - mondta Pollock. Egy pillanatra, a mosoly bal arcát, és láttam, hogy a kis fogak. Ők voltak a fehér és csiszolt pasztillák menta gumi.

- Nem hazudok - mondtam.

- De látható megölte a bárban. Mi bar?

- A "Globe". A „Globe”, a Eppley.

- Próbálom megjegyezni!

- Próbálja, azt mondtam! - A mosoly eltűnt teljesen az arc, és Pollock felém hajolt, és Brown is előrehajolt, úgyhogy tényleg beteg lett, hogy befejezze a kávéfogyasztás.

- Azt hiszem ... azt hiszem, ő volt az öltönyös.

- A férfi egy öltöny? Milyen emberek?

- Egy ilyen kopasz csávó ...

- Mi az? Kopasz férfi egy öltöny?

- Nos, most a kör egyre csökken. Oké, miről beszéltek?

- Igen, nem tudom! Én még nem hallottam!

- Ki volt még velük?

- Nem - mondtam is, előrehajolt, amíg a feje nem érinti az asztalt.

- Oké, oké, nem hal meg.

- Persze fáradt, senki érvel. Nos, Elliot, úgy legyen, akkor hagyja mész haza, menj és aludj, de akkor meg kell hívni újra.

Úgy nőtt, és Pollock az ajtóhoz ment, és Brown mondott valamit a felvevőt. Én is felálltam, de a lábam remegett és imbolygott, mint a levelek a szélben.

- Köszönöm, - motyogtam.

- Nem, köszönöm - mondta Pollock, és egy mosoly visszatért az arcára. Ő megveregette a vállát. - A következő alkalommal, amikor megpróbál emlékezni mindent pontosabban, oké?

- Nos, - mondtam, és Brown kinyitotta az ajtót, és kikísért az adó asztalon.

- Megkérjük valakit, hogy vigyen haza - mondta Pollock - várj itt.

Rámutatott egy székre. Leültem, és képtelen sem vitatkozni, vagy tiltakozás, és várt. Mióta én vártunk? Nem tudom. Öt perc múlva? Tíz? Elaludtam, aztán felébredtem, hogy valaki megrángatta a vállamat.

- És? - ugrottam egy székre. Le rám nézett egy női rendőr. - Igen, én vagyok.

- Gyere, elviszlek haza.

- Ó, köszönöm - mondtam, és követte őt, mint egy borjú a méh mögött.

Átmentünk a parkolóban, és megállt előtte az úttesten amely mentén elhaladtak a fehér rendőrautó. Ő lelassult, parkolt a sarokban, és kiszállt a kettő. A sofőr formájában utas - civilben. A sofőr levette sapkáját, és letörölte az izzadságot a homlokáról. Az utas volt kalap nélkül. A sofőr volt, barna haja, és az utasok kopasz volt, teljesen kopasz, mint egy térd, kék szemű, vékony ajkai. A rendőrség parkoló, úgy tűnik, hogy otthon érezze magát, de nem mosolygott. Ha ő fúrt egy lyukat a fejét, elment volna, mint a füst -, mert dühös volt. Az arcáról a düh, mintha benne volt tomboló vihar, a száj és a hátsó szemét, és cseng a füle. Láttam egy rendőrségi jelvény hajtókáján kabátját. Néhány rendőr azt mondta neki: „Jó reggelt, uram!” -, és morgott válaszul, aztán megrázta a fejét, és meglátott. Egy pillanatra a szemünk keresztbe. Fakókék szeme összeszűkült, és bennük láttam démonokat, igazi, vörös szemű, szipogva orr és farok rángatózott, mint egy dühös macska orrát, kiabált rám, lóbálta háromágú szigonyok. Aztán a szája sarkában felment egy őrült vigyor, keze megrándult görcsösen, de van egy sötét hajú sofőr kinyitotta az ajtót előtte, és bement a rendőrségre.

Kapcsolódó cikkek