Olimpiai játékok olimpiai érem

Olimpiai érem - megkülönböztetés jele vagy magáncélú csapatban elért sportversenyeken az olimpián, azt is figyelembe kell venni használt attribútumokat a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, hogy támogassák az elképzelést, az Olimpiai Mozgalom az egész világon. A legfontosabb és legjelentősebb érmet a sport az emberiség történetében.

Olimpiai érem van egy bizonyos fokozatosság:

• Aranyérem - az első helyen;
  • Ezüstérem - a második helyen;
  • bronzérmet - a harmadik helyen.

Az első, és a második helyen vannak érmet ezüst 925. Érmes borított hat gramm tiszta aranyat. Átmérő díjak mintegy 60 mm, vastagsága 3 mm. Harmadik helyen a sportolók kapnak bronzérmet.

Ha bármely nyereményeket osztva több sportoló, akkor megkapja az azonos beosztásban megfelelő érmet. Ebben az esetben az a szabály, hogy ha a sportolók voltak osztva 1-2-ik helyen, mindketten kap aranyérmet, és a következő díjas - bronz; Ha a partíció 2-3 vagy 2-4-ik helyen, mind kap az ezüstérmet, és a bronz nem ítélik oda.

A versenyt bizonyos sport ezüst és bronz érmet kapnak a sportolók és csapatok, akik elvesztették az utolsó és az elődöntő találkozó volt.

A szobák a program, ahol a hely, a csapat határozza meg az eredményeket a sportolók - a csapat tagjai az egyes versenyek (. Pl lovastusa), átadta egy érmet - Játékok komande.Na egyes szabályoktól való eltéréseket.

Ez az első alkalom a döntés odaítéléséről pobediteleymedalyami vette az első olimpiai kongresszus 1894-ben Párizsban. Alapelvei kifizetődő, és hogy mit kell az érmeket egyértelműen az Olimpiai Chartában.

Bemutatása érmek előfordul egy ünnepségen a verseny után. A nyertesek a dobogón, összhangban a meghódított helyeken. Emelt zászlók országok, amelyek tagjai a nyertesek. Játszott a himnuszt, amely a tulajdonos képviselője egy aranyérmet.