Hogyan játszott Karpin a Kijev-Dynamo és a Blokhin ellen a Spartak ellen

Oleg Blokhin és Valery Karpin

A korkülönbség nem tette lehetővé számukra, hogy szembe egymással a játék éve, és ebben a tekintetben minden bizonnyal kíváncsiak nyomon mind játszik a legendás csatár „kék-fehér” ellen a moszkoviták és hogyan sikeresen fejlődött mérkőzést az emberek Kijev a középpályás „piros-fehér”.

Oleg Blokhin: Darwin volt az első ...

A szovjet labdarúgás történetében az Oleg Blokhin 29 mérkőzést rendezett hivatalos mérkőzéseken a Szovjetunió bajnokságaiban és kupáiban Moszkvával szemben "Spartak", és kilenc gólt ért el.

Az első ilyen találkozó Bystroń Kijev a „piros-fehér” tartottak Moszkvában május 15, 1972. A mérkőzés (1: 1), amely felhívta a Lenin Stadionban Moszkvában, 31.000 néző 18 éves, csak betörni a bázis „Dynamo” jött a padról, 60 percen át a csillagos ezekben az években Anatolij Byshovtsa.

A játék a második fordulóban az azonos csoportban Kijev legyőzte a moszkoviták otthon 4: 1, és Blokhin 51 perc megszerezte első gólját a „Spartacus”, ami kihúzta a kapu a kapus beszélő névre Darwin ...

Most a vihar az Unió kapusok a bélyegek 11-ik száma Kijev „Dynamo” által elszenvedett nem más, mint ... Rinat Fajzrahmanovics Daszajev. Mindezek pillanatok, mázolás labdarúgó párbaj két legjelentősebb csapat szerzett öt alkalommal, a Szovjetunió, és ez volt az első mérkőzés, 1978-ban, amely Moszkvában jelenlétében 40.000 rajongó csalódott Oleg Rinat 78. percében.

De a történelmi krónikában Oleg Blokhin számára az átfogó győzelem maradt. 13 alkalommal vele, mint egy része Kijev legyőzte "Spartacus", kilencszer egy húzást rögzített, és 10 mérkőzés volt erősebb "piros és fehér".

Valerij Karpin: mínusz három, plusz egy

A moszkvai "Spartak" Valerij Karpin tehetséges középpályásai a nyugdíjas szovjet foci utolsó éveit találták.

Ugyanabban a szezon második felében Karpin tartotta az egész mérkőzést a Kijev Köztársasági Stadion területén, bár ugyanolyan kiábrándító eredményekkel járt neki, mint Spartak - 1: 3.

Az utolsó Szovjetunió bajnokságban a "vörös-fehér" Karpinnal a soraiban először elvesztette 0: 2, majd sikerült nyerni - 3: 2.

Ennek eredményeképpen Valery Karpin emlékszik csak egy győzelemre a "fehér-kék" fölött, egyetlen gólszerzést és három vereséget érzett.

Emlékezzünk vissza, hogy az elődöntő "United Tournament" első játékát a Dynamo Kiev ellen, mint a "Spartacus" edzője elvesztette a játékosokkal - 0: 1.