8 tipp, hogyan lesz egy igazi tanár Shalva Amonashvili - márkaügynökség barátok média

Shalva Amonashvili - ismert szovjet és az orosz tanár, fejlesztő az eredeti koncepció humánus pedagógia, olyan ember, aki tudja, hogyan kell hallgatni és hallani a gyermekek számára, és pontosan tudja, mi az, hogy egy tanár - mivel ez elsősorban a szerelem, majd tanítani. Összegyűjtöttük 8 Tippek Shalva Amonashvili valódi tanárok és kíváncsi szülők.

Azt, hogy egy ember nem fog működni! - dühösen dobta tanár „jóslat” diák.

- És akkor én elhagyták a tanár? - Megkérdeztem a hallgató szomorúság.

Példázata Shalva Amonashvili

1. Mivel a tanár, nem a tanár

A feladat a tanár -, hogy segítsen, és javaslatot. Barátkozz a hallgató, hogy szeretem őt, és keresni a tekintetben. Ne csak adnak információt, és türelmesen, hogy kifejtsék véleményüket, és hallgatni a véleményét a diákok. Különösen veszélyes a hit hiánya a gyermek - egy előítélet, hogy kezdetben nem képes megtanulni bot nélkül. Ezekben az esetekben a tanár még mindig nincs ok kezd kiabálni a diákok és a fenyegetett büntetés. De a tanulás gyümölcsöt, minden gyermeknek szüksége van, hogy úgy érzi, hogy a tanár minden jót, és teszi, amit az.

„Jobb tanár nem jött iskolába elkeseredett lelket, hogy nem nyomorék a gyerekek lelkét; Jobb, ha nem megy iskolába anélkül, hogy egyértelmű célja és oktatási szándék, hogy ne vezessenek be oktatási gyermek improvizáció, ami zavart és zavar a gyermekek; Jobb, ha nem megy iskolába tegnap, anélkül, hogy önmaguk megújítására nem végzi az unalomtól és a monotónia; jobb, ha nem jön, hogy a gyerekek hit nélkül pedagógia, annak érdekében, hogy ne vessenek a saját bizalom hiánya önmagukban és a saját oktató. "

Shalva Amonashvili, "Hello, gyerekek!"

8 tipp, hogyan lesz egy igazi tanár Shalva Amonashvili - márkaügynökség barátok média

2. Szerelem gyerekek szeretettel válaszolni, kegyetlenség - kegyetlenség

A „fizikai okoz számunkra, hogy irritációt és a harag. Idős férfi, azt képzelte, hogy ő egy híres tudós, aki csak gúnyolódott velünk. Elvileg senki fel öt. „Öt - ez én vagyok, - mondta. - Egyéb jelek - akkor. " Sajnálta, és tegye Quartet. Mivel sokan voltak az osztályban troechnikov és vesztesek. Mi neheztelt a durvaság, nevetségessé és fenyegetések. Mivel újra és újra bojkottálták az óráit, mi tartotta az osztályban, ellentétes vele. És ő, ahelyett, hogy megértsük, miért vagyunk viselkednek, szigorodtak intézkedéseket, hogy megbüntesse a két és azzal fenyegetőzött, hogy elrontani mindenki útlevelét. "

Shalva Amonashvili „hogyan kell szeretni Gyermekek (Experience önvizsgálat)”

A tanár nem mindig megy a gonosz nehéz hallgatók. Talán azt hiszi, hogy nem azt a gyermek javára. De a szerelem gyermek - elsősorban megérteni őt, érdekli őt, és tiszteletben személyiségét. Az ember szeretete a gyermek az emberi válasz a szeretet a tanár, amely kifejezett a vágy, hogy kérem a tanár a saját tudás és ne zavarja a hiányzások. Az osztályban az ilyen tanárok, hogy írják le a szégyent és a hazugság, hogy ő elfelejtette naplót.

8 tipp, hogyan lesz egy igazi tanár Shalva Amonashvili - márkaügynökség barátok média

3. A lényege a büntetés - nem bosszút állni a gyermek

„Fiú, az én első öt pirulás közelében kettesével ... Hogyan legyünk.

És egy robbanás történik a szívemben. Becsukom a fejem a kezemben, és elkezdek sírni csendesen ül mellette, hogy kitalálta, hogy mi történik. Ez nem az első öt, és hogy szeretem a tanár rám. És az ördögbe árthat ez - a legdrágább, kaptam az elmúlt néhány hónapban - Szeretlek!

Azt fájdalmat okoz a tanár -, és én fájt ez. "

Shalva Amonashvili „hogyan kell szeretni Gyermekek (Experience önvizsgálat)”

4. Jelölés és értékelése - ez nem ugyanaz a dolog

Mark nem feltétlenül számszerűsíthető. Ezek lehetnek verbális, például a „kész”. Ugyanígy, mint egy gyerek mutatja ki öt, azt mondaná otthon „mester azt mondta, hogy jó vagyok.” Gyermekek okolható rossz minőségű, dicséret a jó - minden ilyen reakció formális, egydimenziós. Mark rontja a gyermek, az oktatási folyamatba, kapcsolatok a szülőkkel.

„Öt célja a szív, mert torzítják a gyermek erkölcsi, háromágyas generál közöny, Deuces ok felháborodás.”

Shalva Amonashvili egy interjúban „Melo”

Értékelés - ez az arány. Az, hogy a tanár néz a gyerek, ami kérdez, akkor hibát jelez, azt mondja, folyamatban van. Egy tiszteletteljes, figyelmes emberi kapcsolatok tanár hozza személyiség a gyermek, és nem csak tanítani, hogy megfeleljen az előírásoknak. Ha a hallgató nem egészen értem a feladatot, és végre azt a maga módján, nehéz átadni a jelet. Ehelyett, a tanár azt mondaná, hogy: „Ó, milyen érdekes írsz. Talán azért, mert megpróbálja?”.

„Például, egy negyed végét, tedd a végső. Ez olyasmi, amit a számtani átlag. De kiderül, hogy valahol egy gyerek lusta volt, kapott egy kettest, és nem tudja az anyagot. Ahol öt - tudja. És mit csinál, és ez azt mutatja, a végső? Lehet fel a fejét a sütőbe, és a lábak fagyasztó és azt mondani, hogy az átlagos hőmérséklet 36,6? "

8 tipp, hogyan lesz egy igazi tanár Shalva Amonashvili - márkaügynökség barátok média

5. A tanár gyakran kérdéseket feltenni, hogy nem tudja a választ

Kérdések a tanár az osztályban eltérnek a szokásos emberi kérdések, hogy ő már tudja a választ. A tanítványok tudják. Amikor kérdezni, hogy akarnak hallani szigorúan határozott választ, úgy érezzük, egy piszkos trükk. Ugyanolyan érzés és a diákok. Számukra minden kérdést a tanár válik pedagógiai trükk, ami nem kell, hogy elkapjanak. Ennek eredményeként, ahelyett, hogy gondoljon a lényege az ügy, ők próbálják kitalálni a választ, amely várhatóan a tanár.

Gyermekek gyakran kell kérdéseket feltenni, amelyek előre nem ismert a helyes választ. A tanár tudja, mennyi lesz két-két, de nem tudom, miért a gyermek nehezen megjegyezhető a szorzótábla. Nem tudja, mit érdekli, hogy a szeretet, hogy motiválja a tanulást.

„A tanár jött be jó, barátságos mosollyal üdvözölte bársonyos hangon mondták:” köszönöm”, nézett mindenki szemébe. Ez már szokatlan. És akkor - hirtelen - azt mondta:

- Srácok, tetszik a költészet?

Mi nem juttatunk a szerelmi költészet; Volt tanár megkövetelte memorizálni egy verset, és elhadar adott neki a leckét. Soha nem kérte a kérdés, hogy mi, mint ezek a versek. "

Shalva Amonashvili „hogyan kell szeretni Gyermekek (Experience önvizsgálat)”

6. Igényes tanár segíti, és gátolja a gyermek

„Voltak esetek, amikor (a tanár) fordult bárki minket:

- Tudna nekem ezt a könyvet olvasni egy pár napra?

És ha ez a kérés egyszer és felém fordult, én nagyon büszke és elégedett. Néhány nappal később, ő visszatért a könyvet, azt mondta:

- Van jó ízlés, csak egy ilyen könyvet olvasni ... Köszönöm, nagyon élveztem ...

Mi más ez szükséges ahhoz, hogy én vagyok rabja olvas? "

Shalva Amonashvili „hogyan kell szeretni Gyermekek (Experience önvizsgálat)”

8 tipp, hogyan lesz egy igazi tanár Shalva Amonashvili - márkaügynökség barátok média

7. Az élet a gyermek nem lakik a tanulságok

Leckék - az alapja az iskolai nap, de a gyerekek nem jönnek csak nekik. Jönnek kedvéért változás vidám, baráti találkozók, beszélgetések a tanár és érdekes kívüli iskolai ügyek. Az iskolai élet - sokkal több, mint néhány óra minden nap, és a levont - sokkal több, mint egy asztal mögött ül szorgalmas.

Egy gyerek nem tudja elhagyni élményekkel küszöbértéket túllépve az iskola, és felér egy tiszta, sterilizált vágy, hogy tanuljanak

És nem lesz több éber és koncentrált, ha elveszi a játék, hogy úgy elfogott a képzeletét, ő hozta az iskolába. Ez lesz több szétszórt, mert nem lesz csalódott, és képes lesz arra gondolni, csak a jövőben azok a játékok.

„Május egy ólomkatona a zsebében, akkor is, ha a gyermek lovas képzeletében a motor, akkor is az a benyomása, tegnap nagyapja meséi! Legyen mindenki jöjjön az iskolába az egész életük. Majd jobbra a leckét (nem érdekel, hogy mi lesz a leckét) Iliko kapna a zsebéből egy ólomkatona. Én nagy érdeklődést én tartja. „Ahogy tetszik! Már csak egy katona? Vannak mások? Nem, ne add nekem! Hogy az egész sereg ólomkatonák; valószínűleg játszani velük Nagyon érdekes lesz! „Iliko boldog legyen, és a holnap minden katonájával, és utánanézek a mese egy ólomkatona, hogy elolvassa az osztályban.”

Shalva Amonashvili, "Hello, gyerekek!"

8 tipp, hogyan lesz egy igazi tanár Shalva Amonashvili - márkaügynökség barátok média

8. A jó tanár - aki szereti a gyerekeket „zhriamuli”

„Zhriamuli” - áll a grúz szó, jelentése vicces zaj, például a csiripelő madarak, vagy a gyermekek fecsegés. Ez eltér a szokásos zaj, hogy tele van az öröm és az élet. A tanárok tárgyalást, az azt jelenti, hogy képes megkülönböztetni a különböző megjegyzi e zaj, ami mindig kitölti az iskola, és szeretik.

„És most nézem fényképeket én 36 gyerek, és én lefoglalt türelmetlenül az ülés ezzel a gyerekkel” zhriamuli”. Elfogadom a szeretet a „zhriamuli”, mint bizonyíték, hogy megértem őket. Meggyőződésem: aki szereti a gyerekeket „zhriamuli”, ő inkább a tanítás, és akik már rabja, ott találja a szakmai boldogság. "

Shalva Amonashvili, "Hello, gyerekek!"

PHOTO: Said Suleimenov

Típus: Kazahsztán Kids Fashion Show