6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

2 év után az üzleti, amit tapasztalt talán az egyik legkomolyabb probléma a fej - ez egy hatékony ellenőrzését alkalmazottak. Különösen azután, hogy az átmenet nélküli munka egy távoli üzleti formátumban.

Nem értem azokat a legfontosabb támaszpont, amelyen tartani az irányítási rendszer. Minden az én vezérlő morzsolt, mint a homok az ujjai. Ez a probléma különösen érezhető pillanatok lökésszerű az üzleti életben, majd mikor gyorsan kellett felvenni 3-5 ember a csapatban, és van egy probléma a kettős alárendeltség.

Visszatekintve, rájöttem, hogy a megoldás erre a problémára az volt az elv, amelyet megfogalmaztam 5 éve a szakmában. Ezért a cikk elolvasása után, amíg a végén, akkor képes lesz arra, hogy tanuljanak az én tapasztalat, tudás és a technológia, amit ebbe a befogadó anyag.

Azt is remélem, hogy a cikk elolvasása után, akkor képes lesz arra, hogy bővíti látómező és további kapaszkodók a rendszer irányítását.

Miért "Eye Szauron", és hol van a torony a "Lord of the Rings"?

Ez egyszerű: ha emlékszik a film vagy könyv, akkor tudja, hogy Szauron is szemmel tartani az ellenség. Sötét varázsló elterjedt akaratuk egész Középföldén szimbólum volt az Eye az elnyomás és a félelem :) Sőt, ő volt képes követni szinte minden.

Így tanuljuk meg, hogy az üzleti hosszabb és figyelmen kívül hagyja azt a tényt, hogy egy egyszerű menedzser nem képes látni. Menjünk!

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

A fő probléma a fej

Mielőtt nekilátnánk a lényege a technológia és a konkrét lépések, szeretnék rázza a poshadt agyban. Az én szempontból, a fő probléma a fej, hogy teszi a dolgát átkozottul jó.

Azt hiszem, az már nem titok, hogy - a legjobb alkalmazottja a cég. Te vagy a szakértő a termék, a legtöbb ügyfél-orientált, a munkát gyorsabban, mint bárki, és pontosan tudja, „hogyan kell”.

Szóval, ez mind jó és rossz hír. Ez jó, mert akkor át a készségek alkalmazottak és meghatározza a magas bar csapat többi tagja. By the way, mit kellene példát a csapat, nézzük egy kicsit tovább a szövegben. Miért van ez a hír még mindig rossz? Nem tud haladni, és mindig megpróbál, hogy a munkát „a maga és a srác ki.”

„Nos, ez ugyanolyan gyorsan!”
„Majd én pontosan úgy, ahogy kellene, és a cég és az ügyfél”
„Meg tudjuk csinálni felesleges szerkesztés”
„Nem kell megmagyarázni tízszer”

Bad tanácsot a főnök: 10 módon, hogy elriasztja egy új alkalmazott

Az eredmény: Ön a rutin, az egyik nem tud semmit (mármint a csapat). És ha vannak olyan problémák a cég - az alkalmazottak a pánik futni neked kidülledő szemek széles rémület.

Tegyük fel, hogy ismerős? Ha - a fejét a csapat 10+ ember legalább egyszer szembesül egy ilyen helyzetben. Minden más a javaslatokat.

Lépés №1: megtévesztés illúzió

Mint már említettük, akkor, mint a menedzser, mindig ott van a kísértés, hogy ezt a munkát is (csak a lehető leghatékonyabban és hogyan + nagyon gyors). Az alternatív -, hogy a munkavállaló a feladat vár, hogy az esetek 80% -ában, akkor valami baj van.

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

Természetesen a kivétel lehet a helyzet, ha nőtt a beruházások volumene az üzleti és most a cég nem kérdés, hogy hol kap pénzt a friss alkalmazottak fizetése.

Különösen a kis- és közepes méretű vállalkozások számára az, hogy valóban harcolnak a lehetőséget, hogy egy hold, vagy növekszik a kemény szakmai csapat, ennyi az egész.

Nos, elkalandozik a téma. Az első lépés, amit meg kell tennie, hogy elérje az üzleti és vált a „látó” - áll kezdeni, amely több feladatot alkalmazottak. Tudom, hogy hangzik elcsépelt, eljövök erre egy év után a dolgozó csapatok, de hidd el, ez tényleg szabadít fel időt az üzleti „felülről”.

A történelem ez: amikor mi voltunk az Uni Consulting 3-5 projektek havonta - ez volt minden, nagyon jól. Magam alá tartozó számos folyamat, hamar projektek megvalósítását, és minden elég gyorsan és nagyon hatékonyan. Idővel, a projektek volumene növekedni kezdett, és egy hónap alatt a számolás, azt tapasztaltam, hogy mi egyszerre végzett több mint 30 projekt, amelyek közül 23 volt on-the-nagyon aktív.

Amit head

Így aztán, amikor rájöttem, hogy miért nincs ideje a személyes élet :)

A második, hogy rájöttem - ez olyasmi, amit meg kell adni több feladat parancsot. Eleinte, amikor láttam a rossz minőségű munka, én egy rángatózó szem.

És itt jön a második lépés. Ideje ölni a belső maximalista.

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

Lépés №2: megölni egy maximalista

Azt próbálja meg, hogy az anyag egymást, így fokozatosan a második lépésben. Perfekcionizmus - valószínűleg ez az egyik legkárosabb vírus, amely megakadályozza, hogy a vezetők, hogy gyorsan projektek megvalósítását, fejlesztését és növekedését.

Megmondom egy vicces történet.

Általában, ha a képzés során, a különc eltűnt az életemből két évig. Amikor újra találkoztunk, akkor valami történt, hogy kiderült gondolataimat az üzletet. Ez a különös ember nőtt két évig ... és ebből kerestem körülbelül tízszer több, mint én. Megváltoztatta a testtartás, az előadásmódot, a megjelenés, ruházat. Egyszer, általában.

Amikor közeledett hozzá, fogcsikorgatva és büszkeségét, amennyire csak lehetséges, hogy megtudja, a siker titkát, azt mondta, a következő:

„Tudod, Stas, most csináltam. Csináltam egy csomó hibát, sokat fejlődött a csúnya oldalak, „görbe” projektek, de a végén sikerült megtalálni annak hatékony lánc, ami lehetővé tette, hogy a pénz. "

Azon a napon rájöttem, hogy míg ő mindent megpróbált, voltam a perfekcionizmus megpróbálta csak pár fülkékben, mint összpontosított létre a „jobb” üzlet.

1. Úgy tartja kordában. Mikor valaha megnézi egy vagy két hete, akkor ellenőrizze, hogy mit csinálsz egyáltalán felfelé vagy lefelé a hatékonyságot, és így tovább.

2. Meg kell, hogy példát. Az ő serege férfiak, akkor - ez a vezető, ami azt jelenti, hogy az összes nézésében. Ez viszont azt jelenti, hogy meg kell lennie egy példát. Ha kell valami a kollégák, akkor kérjük, tegye meg velük. Akkor legalább megérteni, hogy mit kér az ember. Ez lehetővé teszi, hogy nem néz hülye.

Mi az én titkom előnyökkel jár ez a „gyerek”

Tény, hogy minden egyszerű, és ha kellett kezelni az embereket, akkor kitalálta, miért van szükség egy ilyen eszköz. Talán van valami hasonló.

Annak érdekében, hogy adja összefoglaló a nap:

1. Ha valami elromlik, vagy szeretnék, hogy ellenőrizze a hatékonysági szint egyik alkalmazottja, én mindig gyorsan fut annak eredményeit művelet minden nap.

2. Néha egy csapat vannak kis konfliktusok kapcsolódó lejárt határidők, vagy más pillanatokat. Tehát az ilyen viták feloldására, akkor „roll back” alatt a nap, és ellenőrizze, hogy elemezze a helyzetet.

3. Azt hiszem, ez fontos a csapatnak. Minden nap, minden alkalmazott láthatja az eredményeket a csapat. Van egy mozgalom, a kollektív növekedés, még egy enyhe verseny hatása.

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

Az online munka mozgása - ez fontos. Igen, bármilyen munkát, fontos! Csak ezekkel az egyszerű eszközökkel, nyomon követheti a hatékonyságát, amely gyakran a „nap tűz” nem fogja megtalálni az offline munkát.

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

Hány viccet a „Klondike pasziánsz”, „irodai plankton” és a szimuláció élénk tevékenységet - nem számítanak. Gyakran az emberek nap mint nap, évekig, menj dolgozni, ülni a számítógép intelligens emberek ... És a „kipufogó” nincs.

Általánosságban elmondhatjuk, hogy ez az eszköz megértettük. Mentünk tovább. Ásni egy másik szinten :)

log idő

A téma, hogy közel van az informatikai cégek. Például, a fakitermelés időt aktívan használják, amikor egy ügyfél fizeti meg az idő.

Mi fakitermelés idő? Tény, hogy ez a napi jelentés, amit feladatokat az emberek, és mennyi ideig tartott.

Hogyan lehet motiválni az embereket anélkül, hogy a sárgarépa és a bot?

Kétféleképpen bejelentkezését ideje:

Egyszerűen írja le óránként, mit kell tennie. Az eredmény egy számozott lista így néz ki:

· 8: 00-9: 00. feladat №1
· 9: 00-10: 00 között. feladat №2
· És így tovább

Változata ezt az állítást. Mikor nem volt elég tapasztalata, kértem az embereket, hogy erre. Sőt, ő gyakorolta egy ilyen dolog.
Idővel csak bosszantó és őszintén zavaró zavaró óránként a rossz rekordot. Egy idő után rájössz, hogy senki sem a pályán, és lehetővé teszi, hogy a munka minden nap, majd becsülni (vagy akár gondolni), de megoldható egy adott feladatot (én megemlíteni a harcosok), a végén a nap.

A módszer, amit használunk, hogy ezen a napon. Ez most úgy tűnik logikus számomra, de azt nem jött azonnal. Általában ez csak egy program, amelyben így a dolgozó feladat nevét, és csak nyomja meg a „start”. Timer kezd óra ketyeg.

Itt van, hogyan nézhet ki:

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

Egy pár zsemlét Időben:

By the way, ha nem illik ez az eszköz, íme néhány további lehetőséget, amiről hallott a kollégák. Sok általunk tesztelt a következő parancsot:

Mire, mint a vezető, így időt fakitermelés

1. Mint már mondtam, egy képernyőképet a fiúk leveszi egy chat eredményét a nap. Itt azt látjuk azonnal, hogy az a személy tett, és mennyi időt vett.

4. funkciók, amelyek egyesítik a kiemelkedő vezetői

Általában a napló az idő lehetővé teszi, hogy lépést tarthasson.

Ez a lépés bizonyult már a negyedik, de nem a legkevésbé fontos. Fontos, hogy megértsük, aki felveszel dolgozni.

Úgy tűnik, minek felvenni azokat, akik nem hisznek? De ha az üzleti életben hosszú ideig, és már szembe találni, és a munkaerő-felvétel, akkor lehet, hogy észrevette, hogy néha szükség van a vállalatok egy egyszerű ember tegnap, de csak nincs ideje ezeket a „teszt a bizalom.”

Természetesen, ha a helyzet kritikus és projektek végre kell hajtani, akkor a választás nem különösebben. Ebben a helyzetben, a fejét az asztalra az a kérdés, a szakmaiság és a kompetencia. A hitelesség megy a második, harmadik, ötödik síkon.

Arról beszélek, hogy egy tartós kapcsolat, nem egy kommunikációs „egy projekt” :) Ez a helyzet, ha megnézed, hogy egy ember a csapat hosszú távú együttműködést. Itt van, azt tanácsolom, hogy ne dolgozni azokkal, akik nem bízol.

Megértem, mindig ott van a kísértés, hogy bérel egy szakember, és egy vak szemet a tény, hogy nem bízom benne, de megnyugodhat, egy jó eredmény nem fog. Előbb vagy utóbb dobja, nem, vagy bármi más.

Lépés №5: feladatok és van folyamatban

Egy másik értékes gondolat, hogy szeretnék megosztani megosztani. Eleinte nem gondoltam, hogy ő maga a feladat lehet egy másik eszköz az ellenőrzés.

Mondja el, hogyan kezelheti a feladatokat? Hová tegye őket? Hogyan, hogy kijelölje, és rendelje hozzá a határidők előadók? A válasz ezekre a kérdésekre lehetővé teszi, hogy még szélesebb pillantást az üzleti és optimalizálja a belső folyamatok a vállalat.

Dolgozunk keresztül trello.com. Itt van, hogyan néz ki:

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

Semmi természetfeletti, minden Bordeaux és a rendszer „kan tilalmat.”

Aki nem akar mászni a dzsungelbe, és a projekt menedzsment elmélet. Csak azt tudom mondani a legfontosabb dolog - a mozgalom feladatokat az Ön számára, mint a vezető válhat valami jelentési rendszer.

Van végre ezt az egyszerű:

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

Van egy oszlop «a chesk”, ahol a dolgozók a tanszék felszállni az elvégzett feladatokat, amelyek előírják ellenőrzést. Bármikor lehet menni, és hogy hány feladat az, hogy „check” és a szükséges következtetéseket.

Szintén keretében a „Eye Szauron” lehet, hogy a bejelentés laza:

Lépés №6: elfogadása perifériás látás

Az interneten találtam a jobb oldali képen:

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

nevek csak akkor kell változtatni: a kezdő vállalkozó „fűszerezett” :)

A kép világosan mutatja a különbséget a sugara a felülvizsgálat a gyermek és felnőtt. Tehát, ha az átadás a síkban az üzleti, úgy néz ki, mint ez:

1. Gyermek. Tapasztalatlan vállalkozó. Ez akár 5 alkalmazottal és azt mondja, messze-ó, nem minden.

2. Felnőtt. A helyzet, amelyre törekszünk. Lehet, hogy valaki már idáig. Felnőtt pozíciója az üzleti - ez, többek között dolgozott széles periférikus látást.

Mint azt sejteni lehet, ez egy metafora, amit kitalált, és a feladat -, hogy megtanulják, hogy nézzen közvetlenül a teljes üzleti, beleértve a főbb folyamatok, valamint a kis alkatrészek. Ez az, amit én perifériás látás.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy most már mindenki számára megtekinthető. Ne feledje, a film "The Secret"? Van ugyanaz a gondolat gondolatok. Ez nem azt jelenti, hogy most meg kell nyomon követni minden gondolat.

Most én - „Az Úr az üzleti”
6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

6 lépés lehet fedezni mindent, ami történik az üzleti, illetve a technika „Eye of Sauron” - csapat

Miután ezeket az eszközöket, akkor valószínűleg arra gondolt, hogy így. De ne felejtsük el, hogy én még nem megosztott tudásukat annak érdekében, hogy fordult a gonosz gondnok, aki felügyeli az összes nagyítóval a kezében, és egy mikroszkóp a másikra. Sőt, nem feltétlenül az összes ilyen eszköz közelítenek hozzád, és szüksége van az alkalmazásra.

Remélem, hogy képes lesz, hogy megalapozott döntéseket, és válassza ki, mit kell használni, és hogy - nem. Végső soron minden, amit a fent leírt, úgy tervezték, hogy segítsen, és a csapat, és nem rontja a kapcsolatot, és add meg a fejfájás.

PS Ahhoz, hogy még több eszközt és technikát, hogy dolgoztam 3 év alatt a munka, egyszerűen feliratkozás itt.

Kapcsolódó cikkek