UEFA Champions League 2018

„Bavaria”, amelyben egyszer dolgozott a jelenlegi svájci edző Heiko Vogel, a második szakasza a 1/8 döntőben a Bajnokok Ligája veszi az ő területén „Basel”.

• „Bavaria” száz százalékos rekord hazai pályán Svájc ellen, de a visszavágón a „Basel” ez nyilvánvalóan nem könnyű kell. Az első ülésen, elvesztette 0: 1, feladja a 86. percben Valentin Stocker.

• A müncheni csapat Louis van Gaal nyert pontszáma 3: 0-ra. Célok a Franck Ribéry (kettő) és Anatoliy Tymoshchuk. Az eredmények szerint a mérkőzést, „Basel” elvesztette minden esélyét, hogy jogosultak a csoportból.

• Ebben mérkőzés a csapat játszott a következő összetételben:
"Bavaria": Kraft, Lahm, Tymoshchuk, Breno, Contento, Van Bommel, Kroos (Altintop 68), Müller, Schweinsteiger, Ribéry, Gomez.
"Basel": Costanzo, Inkoom, Abraham, Ferati, Safari, Shaqiri (Tembo 76), Cabral (Almerares 55), Yapi, Stocker, Frei, Streller (Xhaka 46).

• Az előző szezonban a csapat találkozott először UEFA klub versenyt. De a „Bavaria” játszott a csapat Basel a kupa-1962 Vásárok / 63. A németek nyerte az első meccset az eredmény 3: 0 és továbbadta a visszatérés lábát törölték.

háttér
• Ha a Bayern bemegy a rájátszásba, a negyedik alkalommal a sorban, „Basel” különösen, ha egyedül találta magát a 16 legjobb csapat a Bajnokok Ligájában. Ezen túlmenően, a 1973-1974 szezonban a klub jött Svájcból az Európai Kupa negyeddöntőben.

• Az utolsó 12 hazai pályán a Bajnokok Ligájában „Bayern” nyerte 11. Ebben a szezonban, a Bayern nyert otthon a négy győzelem egymás után, többek között - a pontszám 2: 0-át „Zürich” a fordulóban a rájátszásba.

• csoportkörben a Bajnokok Ligája, a jelenlegi „Basel” telt anélkül, hogy egyetlen vereséget az úton, holtversenyben „a Manchester United” és a „Benfica” és a dobogó „Otelul”. Azonban a statisztikák előadások „Basel” Németországban lenyűgöző: csak egy győzelem és két döntetlen és három vesztesek.

• A kétlábú konfrontáció európai kupa „Basel” 17-szer indult a hazai győzelem, és 13-szor nyert összesítéssel. A négyből három esetben, amikor először nyert otthon a pontszám 1: 0, „Basel” sikerült megvédeni az előnye.

• Jupp Heynckes vezette a „Bavaria” az 1987-88-as kampány, amikor találkozott „Xamax” a második fordulóban a Bajnokok jutott. Kezdve mérkőzés volt a Svájci - 2: 1, a németek csak gól egy idegen területen Lothar Matthäus. A második szakasz a hosszú birtokában nulla, de a végén a „Bavaria” is megtörte az ellenállást a látogatók gólokat Hans Pflügler (87) és Jürgen Wegmann (90).

• Ez volt az egyik a nyolc esetben is, ha a két lábú konfrontáció UEFA klub „Bavaria” kezdődött a kilépés vereség, de otthon billenti a mérleg nyelvét a javukra. Tíz ilyen esetekben a bajorok végül elvesztette (beleértve - az elmúlt nyolc esetben).

• „Bavaria” nyerte az ötből négy kétlábú konfrontáció, amely kezdődött a vereséget az úton az eredmény 0: 1. Csak az ilyen hiba waylaid München az európai kupa elődöntőjében a Bajnokok 1989-1990, amikor a második mérkőzés „Bavaria” és még nyert „Milan” (2: 1), de elvesztette az aggregált szabály által gólok városában.