10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

Minden nemzet a világ a maga sajátosságai, amelyek a számukra teljesen normális és hétköznapi, de ha a környezet, hogy egy személy egy másik állampolgárságot, akkor lehet, hogy nagyon meglepett, hogy a szokások és hagyományok a nép ebben az országban, mert nem esik egybe a saját elképzelései élet. Nálunk tanulni 10 nemzeti szokások és sajátosságai kolumbiaiak, hogy úgy tűnik, csodálatos és Oroszország népe egy kicsit furcsa.

Arra hivatkoznak, hogy egymást „Ön”

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

Ezek mind kapcsolódnak egymáshoz

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

A névmás „te” és az ennek megfelelő igealak gyakran kíséri Kolumbia fellebbez típusú mamita ( „Anya”), papi ( „papa»), mi hijo ( «a fiam"), és más szavakkal azt jelzik, hogy egy bizonyos fokú rokonság. Kiterjeszteni az ilyen kezelés, beleértve az idegenek. Ne lepődj meg, ha az idősek idegen, akitől útbaigazítást kérnie az úticél, akkor válaszolni: „mamit kerület, akkor három blokk le, és kettővel jobbra.” Kolumbiában ez elég gyakori.

Fagy a fővárosban

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

Elkényeztetett napfény és hő kolumbiaiak régiókba költözzenek a főváros - Bogota, az úgynevezett város nevera ( «hűtőszekrény"). Bogota - az egyik legnagyobb város az országban, ez található a tengerszint feletti magasság 2600 m tengerszint feletti magasságban, így van hidegebb, mint a többi régióban az ország és időről időre esik. Az átlagos hőmérséklet a kolumbiai „hűtőszekrény» - + 15-20 ° C egész évben (látszólag tökéletes az időjárás!). De még ebben a környezetben lehet látni az emberek meleg kabátok (hasonlóan Oroszországban késő ősszel) cipő csizma és sál. Ennek oka nem annyira fizikai érzés hideg (elvégre az emberi test hozzászokik mindent - és gyorsan), de a mentális félelem hideg és a különböző típusú csapadék.

Még kávét szeretik kakaó

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

A világ Kolumbia társul kávét. De ne felejtsük el, hogy a régi időkben ebben az országban termesztik kakaóbab. Ezért nem kávé, kakaó azaz sok kolumbiaiak használják indul a nap. Kakaó itt bemutatott valamennyi lehetséges formája: nyers vagy pörkölt bab, a súlya a darabokat, formájában por és rudak, azzal a kiegészítéssel, cukor, fahéj, vanília, szegfűszeg, szegfűbors, vagy anélkül valamennyi különböző fokú keserűség, iparilag gyártott vagy manuálisan, és stb Kolumbiaiak ital rendszerint történik a víz és hígított Panel - telt több szakaszban a hőkezelés és a fordulás az eredmény egy tömör masszává barna szirupot cukornádból. A kávé több kolumbiaiak inni ebéd után vagy közben merienda ( «nagy tea"), és sok volt visszautasítani.

Megáldják egymást viszlát

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

A legtöbb ország lakosságának - mélyen hisz Istenben és a becsület a katolikus egyház az embereket. És úgy vélik, és jár rendszeresen templomba, nemcsak, mint feltételezhetjük, érett ember, de sok a tizenévesek és a fiatal felnőttek. Ezért kolumbiaiak szokás, hogy áldja egymással viszlát. «Qué Dios lo bendiga» ( «Isten áldjon meg"), vagy egyszerűen csak «Bendiciones» ( «áldás») - a tipikus formája leteszi Kolumbiában.

Bizonyos napokon viselnek sárga ing

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

Kedvenc sport Kolumbia, mint a legtöbb latin-amerikai országok - foci. Azokban a napokban, amikor a nemzeti csapat játszik, sokan jönnek a város egységes pólók csapat. Egyes hálózati projektek (mobil kommunikációs cégek, hálózati kávézó, például) is igényelheti, hogy a munkavállalók megfelelő „íj” a nap a játékot.

Ők töltik hétvégén és ünnepnapokon a család

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

Adnak születéstől a felnőtté válásig

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

Terhesség és a gyermek születése, nem számít, milyen körülmények között, a helyi közösség tartják isteni áldás. Hozzájárulásával a szülők kiskorú feleségül. Azonban, a fiatal lány, mint általában, az egyedülálló anyák. „Bűnös” semmilyen módon nem kell büntetni a törvény, ha csak mi nem beszélünk a terhesség következtében a nemi erőszak. Azonban, ha el nem ismerése az apa a kislány joga van beperelni őt a bíróságon, és kérni tartásdíj. Azonban így ez a folyamat a végére, és az igazi anyagi támogatást, ennek eredményeként továbbra is nagy kérdés.

Ők inkább kenyér, kukorica tortilla

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

Ha Oroszország levesek és főételek szolgált fekete vagy fehér kenyér, majd Kolumbiában minden étkezés kíséri arepas - sütemények őrölt fehér kukorica vagy kukorica liszt vízzel. Ezek előállításához nem használja az ismerős sárga, édeskés ízét a kukorica és a másik jelentése a fajta - világossárga, csaknem fehér, és leeresztésére az íze. Ugyanebből a fokozat nem a különböző sütemények, és használja a sok étel, mint a fő elem.

Bab és a rizs - a kedvenc étele?

10 Nemzeti sajátosságok lakói Kolumbia, amit nem értem umkra

Második kedvenc gabona kolumbiaiak - ábra. Ezen kívül számos hagyományos ételek (tamales, lechona, rizs kókusz), amelyek alapján a termék, egy kis része meg van táplálva a szükséges leves, bab, lencse és a hús. Tehát nem háziasszonyok és otthon a konyhában, és a szakácsok az éttermekben. Rice - kultúra, hozta a kontinens a spanyol konkvisztádorok - tökéletesen fogott a kolumbiai klíma és a XVIII században aktívan művelt olyan régiókban, mint Huila, Tolima és Casanare. Egy kilogramm rizs Kolumbia olcsóbb bab, lencse, borsó. Ezen túlmenően, a rizs (ellentétben a bab és más hüvelyesek) nagyon kompatibilis szinte minden más termék. Tulajdonképpen ezek a tényezők magyarázza a szeretet a kolumbiaiak a növények.

Kapcsolódó cikkek