New Yorkban tartott esti aukción Sotheby május 5. ami jellemző művek

Pablo Picasso a művész lánya, a kor két és fél éves, kezében egy játék hajó kezét. 1938 Olaj, vászon. 73 x 54

Sotheby. 05.05.09 Tételszám 15
Becslés: 16-24000000
Forrás: sothebys.com

Giacometti macska. Gipsz változat készült 1951-ben, ebben az esetben a leadott 1959. Bronz. Hossza 80 cm

Sotheby. 05.05.09. Tételszám 12
Becslés: 16-24000000
Forrás: sothebys.com

Tovább felső tétel aukció - szokatlan bronzszobor „A macska”, tette Alberto Giacometti (Giacometti). A becslések 16-24 millió dollárt. A gipsz változata ez a munka jelent meg 1951-ben, és a bronz szobor öntötték 1959-ben. Azok, akik tavaly ősszel látta Giacometti kiállítás a Puskin Múzeum Puskin „Cat” biztosan emlékeztetnek ugyanaz sovány „kutya”, ebben az esetben ugyanabban 1951. Igaz, szobrászat macska sokkal elvont. Úgy néz ki, mint egy vékony, mint görcsökkel számok az emberek, ami miatt Giacometti híres az egész világon. Az egyik legszembetűnőbb példa erre a szobor „Álló nő”. Mivel a „nép” Giacometti, a „macska” rendkívül kimerült, de áll szilárdan a földön -, amely arra szolgál, mint egy metafora a világ, megkínzott megrázkódtatásai a huszadik században, de továbbra is él, és harcolni. Szobrász csodálta a hihetetlen rugalmasságot és kegyelme macskák, egyszerűsége és a mozgékonyságot.

Gipsz variáns „Macskák” kiállítva az első egyéni kiállítása Giacometti tartott 1951 galériában Aime Meta (Aimé Maeght). A kiállítás hozta a művész hatalmas sikert aratott. Négy évvel később a New York-i Guggenheim Múzeum tartott retrospektív az övé.

Sotheby is meg fog jelenni a négy első osztályú festmény a művész lengyel származású Tamara de Lempicka (Tamara de Lempicka). Három közülük származik a gyűjtemény német designer Wolfgang Joop (Wolfgang Joop), alapítója a márka Joop! Joop egyik legfontosabb a világon a gyűjtők művek Lempicka és gyakran ad nekik, hogy kiállításokon a különböző múzeumokban. „Csillag” a közelgő aukció kétségtelenül két festmény - „portré Duchess de la Salle” és a „portré Marjorie Ferry”. A munkálatok azonos becslés: 4-6 millió dollárt. Ezek közül a legismertebb művei Lempicka; szaporodásukat, talán minden könyv szentelt a művész munkáiban.

Tamara de Lempicka portré Madame de la Salle. 1925 Olaj, vászon. 162 x 97

Sotheby. 05.05.09. Tételszám 26
Becsült: 4-6 millió dollárt
Forrás: sothebys.com

Tamara de Lempicka portré Marjorie Ferry. 1932 Olaj, vászon. 100 x 65

Sotheby. 05.05.09. Tételszám 24
Becsült: 4-6 millió dollárt
Forrás: sothebys.com

Tamara de Lempicka egyik fő képviselői az Art Deco stílusban festő, és az egyik legfontosabb művészeti díva a huszadik században. A forradalom előtt élt, St. Petersburg, férjével együtt - egy ragyogó világi szép Tadeusz Lempicka. Miután a bolsevikok hatalomra Lempicka kénytelenek voltak elmenekülni Párizsba, ahol azok a kis családi fenyegeti a szegénység. Tadeusz, megszokta, hogy a kényelmes élet, a munka nem Tamara úgy döntött, hogy támogassák a család saját. Azonban nem hiszem, hogy a terve az volt, hogy legyen egy aszkéta, hozta magát áldozatot a jó közérzet a férje és a gyerekek - éppen ellenkezőleg: a fiatal nő tűzte ki, hogy mindegy, hogy mi volt, hogy megnyerje a párizsi „nagy társadalom”. Tamara gyermekkori jól rajzol, ezért természetes választás volt, hogy tanulmányozza festés. Egyik tanár a művész Andre Lot (André Lhote), a feltaláló egy speciális formája a szintetikus kubizmus, „összeegyeztetni” a radikalizmus Picasso (Pablo Picasso) és Braque (Georges Braque) c «akadémiai” ábrás. Lempicka vette a stílust elfogadta és a helyes döntés - a burzsoázia biztosította kissé modernizált klasszikus ízlése szerint. Hamarosan a művész szerzett számos ismerősök a magasabb rétegek, és meggyógyította, mint mondják, „a legteljesebb”. A lány fél ruha és a regény (Lempicka találkozott férfiak és nők egyaránt) megszerezte a legendás státuszt.

Tamara de Lempicka portré Mademoiselle Pumák Rush. 1933 Olaj, vászon. 92 x 46.5 cm. Sotheby. 05.05.09. Tételszám 27

Becslés: 1,8-2,5 millió dollár
Forrás: sothebys.com

Tamara de Lempicka Arlette BOUCARD és Calla liliom. 1931. olaj, karton. 91,5 x 55,5

Sotheby. 05.05.09. Tételszám 25
Becslés: 0,8-1,2 millió dollár
Forrás: sothebys.com

Tamara de Lempicka egyike volt az első művész, ábrázolta vásznain erős, modern nő. Egy példa erre a „portré Duchess de la Salle”, amelyben látjuk a nyugodt, magabiztos társaságbeli egy rövid fodrász és kikészített lovaglás. Ábra Duchess és belső kialakítás, amelyben azt mutatja, írott sokkal reálisabb, mint a városi táj kívül - egy ilyen kombináció fémjelzi a szintetikus kubizmus Lempitski. A művész nagyon szerette portré de la Salle: ő is lógott ágya fölött.

Angol kabaré énekesnő Marjorie Ferry (Marjorie Ferry), látható egy másik kép Lempicka, úgy néz ki, sokkal nőiesebb, mint Madame de la Salle. Ez azonban nem jelenti azt, hogy lehet nevezni puha és hajlékony - Ferry nézi a nézőt azonos nyugodt bizonyosság, mintha azt akarná mondani, hogy minden helyzetben lesz szeretője a helyzetet. A festmény Lempicka, ő jelenik meg, mint egy görög istennő fehér drapéria, a háttérben a dór oszlopok. Hideg énekes szépség emlékeztet néma film főszereplője az akkori, nem meglepő, hogy Hollywood egyik fő okozói Lempicka. Ő másolt a stílus amerikai színésznő, és tetszett, hogy elmondja neki egyszer vette a Greta Garbo (Greta Garbo).

A kislány a festmény „Portré Mademoiselle Cougars Rush”, a becslések szerint 1,8-2500000 dollárt is hasonlít egy antik istennő. Ábrázoló lány hűvös és nyugodt, mint a felnőtt modellek, Lempicka igyekszik előre a funkciók erős, szexi és független nő, ami a lány lehet, lesz a jövőben. A téma egy másik mű, a művész „Arlette BOUCARD és Calla” (,8-1.200.000), - az ébredés érzékiség. Mint ő kortárs Georgia O'Keeffe (Georgia O'Keeffe) Lempicka használható színes, mint egy metafora a női szexualitás. Csokor Calla liliom, amely mellett áll a fénykép a fiatal lány a védnöke a művész Pierre Bukara (Pierre BOUCARD) jelképezi, mind az ártatlanság és a kísértésnek.

Pablo Picasso Still Life. 1944 Olaj, vászon. 59.5 x 92. Sotheby. 05.05.09. Tételszám 9 Becslés: 5-7000000

AfT Mondrian összetétele a fekete-fehér, dupla vonalak. 1934. Olaj, vászon. 59,3 x 60,3

Sotheby. 05.05.09. Tételszám 10
Becslés: 3-5000000
Forrás: sothebys.com

Joan Miró Nő és madár az éjszaka. 1946 Olaj, vászon. 24 x 33. Sotheby. 05.05.09. Tételszám 32

Becslés: 3-4000000
Forrás: sothebys.com

Marc Chagall Paris zsonglőr. 1969 Olaj, vászon. 115,5 x 89. Sotheby. 05.05.09. Tételszám 33

Becslés: 2-3 millió
Forrás: sothebys.com

Az aukción is lesz több művét orosz művészek: festmény „Paris zsonglőr” Marc Chagall (Marc Chagall) (2-3 millió dollár) és két kubista szobrászat - „gondolás” Alexander Archipenko (500-700000 dollár) és a „Harlekin a klarinét” Jacques Lipchitz (700-900000 dollár).

Alexander Archipenko Gondolier. Gipsz kiviteli alakban készült 1914-ben évben, az aktív például öntött 1964-ben évben. Bronz. A magassága 157,8 cm

Sotheby. 05.05.09. Tételszám 8
Becslés: 500-700.000 dollár
Forrás: sothebys.com

Jacques Lipchitz Harlequin egy klarinét. A mintát történt 1920-ban, ebben az esetben öntött között 1942-ben és 1973-tól. Bronz. Magasság 73,7 cm

Sotheby. 05.05.09. Tételszám 16
Becslés: 700-900.000 dollár
Forrás: sothebys.com