5 ok, amiért a b-vitamin

Elkezdtem adalékanyagként komplex B-vitaminok egy évvel ezelőtt, amikor egyetemre járt. Azt olvastam, hogy vitaminokat kiegészítőkben hasznos stresszes helyzetekben. Azt is tudtam, hogy a nők a fogamzásgátló tabletták szükség extra mennyiségű B6-vitamin.

5 ok, amiért a b-vitamin
Később elmentem a vétel multivitamin, amelyek mind a nyolc B-vitaminok kiegyensúlyozott mennyiségben, és még mindig van, hogy vitamin-kiegészítők, minden nap. Azért csinálom, mert, mint a táplálkozási, tudom, hogy a B-vitaminok részt vesznek számos kulcsfontosságú biokémiai reakciókat a szervezetben, és gyakran dolgoznak együtt. Ez azt jelenti, hogy még az egyik B-vitaminok, a testem nem működik olyan jól, mint kellene pontozni, ha én szintjén. Nem lesz az energia, hogy a szükséges mértékben, én is érzem ebben depressziós állapot. Vitamin-hiány B is növeli rám a szívbetegségek kockázatát, a stroke vagy a rák. Azt is tudjuk, hogy a diéta nem tartalmaz elegendő számú tápanyagforrások B-vitamin, mint a máj, bab, tojás, fűszerek és sörélesztő. Szóval nem számíthatnak kap elég minden típusú B-vitamin, akár a szükséges sokféleségét a diéta.

Idéznék néhány tényeket előnyeit B-vitamin:

Vitaminok csökkenésének megelőzése agy térfogata.

Egy tanulmány kimutatta, hogy az idősebb emberek a B12-vitamin szintje az átlag alatt hatszor magasabb, mint a valószínűségét az agy csökkenti a tüneteket, korai jele a kognitív károsodás és Alzheimer-kór. Még ha a szint a B12 vitamin a normálisnál magasabb, a hiánya is van zárva, és úgy tűnik, helyes - mindegy kognitív képesség idős emberek hajlamosak csökkenteni. A B12-vitamin elengedhetetlen, hogy fenntartsák a zsíros mielinhüvely amely magában foglalja és védi az idegeket, beleértve az idegsejtek az agyban.

B-vitamin fokozza az idegek működését.

Kiegészítés B-vitamin lehet közvetlen hatással fontos neurotranszmitterek, mint a szerotonin, noradrenalin, dopamin, acetilkolin és GABA. Kétféle B-vitamin - pantoténsav és a folsav - szintén szerepet játszanak a működését a mellékvesék. Vitamin hiánya B vezethet depresszió, szorongás és ingerlékenység, fáradtság, agyi köd, és a neuropátia (bizsergés és zsibbadás a láb és / vagy kéz).

B-vitamin lehet tartani a szemét és fülét az idősek ugyanazon a szinten.

További folsav, B6 és B12 csökkentheti kialakulásának kockázatát életkorral összefüggő makula-degenerációt csaknem egyharmada. Emellett egyre elég folsav csökkenti a halláskárosodás veszélyét 20% -kal éves férfiak 60 éves és idősebb. Mindkét esetben, vitaminok dolgozunk, hogy megóvjuk a legkisebb erek a retina a szem és a belső fül. Ők ezt szint csökkentése homocisztein, melléktermékeként hiányos fehérje-anyagcsere, az elnyomja vérerek.

Oldal, ahol meg lehet vásárolni a teljesítési igazolás. és intézkedik a szállítás Moszkvában.

B-vitamin növeli az energia termelést, és véd a cukorbetegség.

A legtöbb B-vitaminok részt vesznek a szénhidrátok lebontását és zsírok, hogy üzemanyagot termeljenek testünk szükséges energia előállítására. Így nem meglepő, hogy az emberek 2-es típusú diabétesz gyakran úgy érzik a pozitív hatását, hogy kiegészítő mennyiségű C-vitamin Egy tanulmány kimutatta, hogy a kiegészítés tiamin csökkenti kár saharozavisimosti sejtekben egy lenyűgöző 80%.

B-vitamin megakadályozza a veleszületett fejlődési rendellenességek.

Nők, akik nem folsav az első hónapban a terhesség - ha nem is tudják, hogy terhes - nagyobb esélye van, hogy gyermekük egy velőcső mint például spina bifida. vitaminok, mint például a folsav, B6 részt vesz a DNS-szintézis, a sejtosztódás és a helyreállítás, így játszani egy ilyen fontos szerepet magzati fejlődés. Hiánya a folsav és a B6-vitamin is jár a változások a DNS, amely rákot okozhat.

Kapcsolódó cikkek