30. A legsürgetőbb probléma a modern fizika és asztrofizika

30 legsürgetőbb probléma a modern fizika és asztrofizika.

Beszédében azzal kezdte: „Én vagyok megszállottja az ötletet éve, hogy a fizika nagyon széles, így erős specializáció és a fizika általában sok fizikus egy homályos elképzelés azonban a fizikusok egy rudat, hogy az elméleti tudás ...”

5. 10 51 erg).]
  • Neutrínó fizika és a csillagászat. neutrínóoszcilláció. [Az első kísérlet mérési neutrino fluxus a nap (Davis, 1968 G.-Klór argon detektor) mutatott közötti eltérés az elméletileg várt fluxus, a részecskék és rögzítik a világon - volt rögzítve, 3-szor alacsonyabb. Sokáig tulajdonítják, hogy a pontatlanság a modell a Nap, akkor a mért neutrínók a főcsatorna termonukleáris reakciók. De a probléma nem mozdult. a gondolat, hogy a neutrínó fejeztük a néhány évtizede is ingadoznak, azaz neutrínó néhány fajtájának lehet alakítani mások. A fúziós reakciók a Sun obrazovyvyutsya csak elektron neutrínó, hanem azért, mert a rezgések a Föld jött, hogy van egy patak a neutrínók három (vagy kettő) fajták, melynek kémiai érzékelők rögzített csak elektron neutrínó. A rezgések szükséges volt, hogy legalább az egyik a három típusú neutrínók nem nulla tömegű. Ebben az évben, az a tény, neutrínóoszcilláció kísérletileg bizonyított.]
  • Végén előadásában Ginzburg mondta: „Foglalkozunk a véleményen van, hogy a fizika végű (balra egy kicsit) Nem hiszem, hogy nem tudom bizonyítani, de azt hiszem, egy abszolút nonszensz fizika visszavont sokkal nagyobb, mint megtenni ....”