1. lehetőség

1. Ne építsenek falak és csodálatos templomok, zár schali külföldi utazás és vacsorázni a házban: Sparta;

2. Az egyik legismertebb költője ókori Görögország Homer zdal működik: „Iliász”; "Az Odyssey".

3. „Felhívtam Senki adta a nevét Anya és apa, és az én cimborák olyan stílusú”. Ezek a szavak: Odüsszeusz;

4. Az első alkalom a történelemben, a görögök lettek jelölve a betűk: magánhangzók;

5. A jogszabályok Archon Sárkány: felírt a halálbüntetést súlyos bűncselekmény, kréta dolgokat büntetni egyformán emberi leölése ikrazha dolgokat;

6. kormányzás Athén Solon jellemzi: titkos szavazással, a fekete és a BAA pároztatni kövek; kiválasztása bíró polgárok körében, függetlenül a nemesség és jólét; lépését az Országgyűlés összes szabad emberek a athéniak;

7. Az athéniak nevezett gazdálkodás a politikai demokrácia;

8. Orhestra - jelentése: a kerek platform előadások szereplők és a kórus;

9. A görög szó „komédia” azt jelenti: „melegfelvonulás”;

10. Az oromzat a Parthenon töltöttük szobrok ábrázoló: a vita az Athena és Poseidon a uralkodjék Attica; születése egy lánya az istennő Athena Zeusz;

12. A férfi, aki tudja, hogyan kell beszédek és meggyőzni hallgatóit: a hangszóró;

13. A helyszín a lovas versenyek az olimpián volt: lóversenypálya;

14. Létrehozza az események sorozata során bekövetkezett görög-perzsa háborúk:

a) a perzsa vereséget a csata Marathon; 1

b) A győzelem a görög flotta Salamisba CPA zhenii; 4

c) a végső vereség a perzsa hadsereg a csata Plataea; 5

g) az invázió a perzsák, hogy Görögország alatt Xerxes stvom vezetője; 2

d) 300, a bravúrt Fermopilskom 3

15. Diogenes azt mondja: „Állj vissza egy kicsit az oldalon, és én nem árnyékolják a Nap” - intéztek: Nagy Sándor.

16. Ennek eredményeképpen a Sándor hódításai Makedons aki történetesen: a megsemmisítése a királyságot Perzsia; kialakulhatna egy hatalmas erő;

1. „Ha te lennél. ! És csodáltam őket, akkor szamár „- így beszélt a város Athén;

3. „Egy barát nem tudja megvédeni engem! Távol a haza ő aranyos Pal - fűzfa ez a baj, hogy segítsen neki, hogy nem jelenik meg, „Ezeket a szavakat mondta Achilles ;!

4. A görög ábécé került kidolgozásra alapján: a föníciai ábécé;

5. Az új törvények Archon Solon megparancsolta, hogy töröljék el a rabszolgaságot pénztartozás megváltani a rabszolgák a görögök a pénzt az állam; megoldások közügyek, hogy hívja össze az Országgyűlés.

6. A 6. században A közigazgatási jellemzi Sparta: szavazás kiáltása „a” vagy „ellen” Propositions vének; lépését az Országgyűlés a rang-férje Spartans; vita a legfontosabb kérdéseket a testület száz Elder; Command Spartan hadsereg két tsa ray;

7. A legigazságosabb az ősi állapotban volt roystvo szája: Athens;

8. Skene - jelentése: az építési, a fali dekorációk amelyek csatolt;

9. A görög „tragédia” azt jelenti: „a dalt a kecskék”;

10. A tetején az Akropolisz volt a legszebb teremtménye görög építészek: a Parthenon;

11. Match nevét prominens személyek, akik éltek az idő Periklész, és tevékenységük:

a) Hérodotosz, „az apa a történelem”, írja le az eseményeket a görög-perzsa háborúk;

b) Phidias: a híres szobrász, épít egy szobor az istennő Athena Tel;

12 WarAvocat, görög hadsereg parancsnoka 5 században stratéga.

13. Az olimpián versenyző erőt és mozgékonyságot: a futók; sportolók;

14. Állítsa egy sor hódításai Alekszandrov Macedónia:

a) a gaugamélai csata, és a veszteség a királyság Perzsia; 4

b) az ostrom Tire, és meghódítása Phoenicia; 2

c) a kampány Indiába és vissza Babilonba 5

g) perzsa vereség Granik a csatában a folyón; 1

d) csatlakozik a bázis és Egyiptom sándori Rhee Egypt. 3

15. „Szégyen, akik átkeltek a tengeren szoroson, a félelem a patak. Fújd meg a sértő „- így szólt a katona: Nagy Sándor.

16. Ennek eredményeképpen a görög-perzsa háborúk: Görögország megvédte függetlenségét; megnövekedett athéni polisz, akinek erős nemzet haditengerészet.

Kapcsolódó cikkek