8. fejezet (Lawrence Sanders vágy Helen)

- Ez az, amit akarsz?

- Ó, - mondta. - Nos. a jövő héten. Mi a helyzet a környezetet?

- Megebédelünk együtt. Majd hívlak.

- Rendben van. Köszönöm az ebédet.

- Beszéltem túl sok - mondta, fejét lehajtva. - Én úgy viselkedett, mint egy idióta.

- Nem vagyok stréber, mégis. Azt hiszem, csak egy kicsit ideges. Te vagy az első nő, akivel találkozom. az utóbbi időben. Elfelejtettem, hogyan kell viselkedni.

- Ön kitűnően viselkedett.

- Javítottam. - Elmosolyodott, és kihúzta magát, és kihúzta magát. Hallotta puha összeroppant.

Megcsókolta az arcát, ő összerezzent. Azt elköszönt. Viselt barna keménykalap, amelyben világosan kicsi volt, és elment mellette. Nézte, hogy hogyan sétál egy zsúfolt járdán az ő vicces kalap, egy kicsit bizonytalanul, tehetetlen és valótlan.

- Nos, - mondta, és körülnézett az irodájában - mondjuk az üzleti életben.

Füzetek a sajtó kellett készíteni a tervezett konferencián hétfőn és ebéd. Helen, Susie és Harry alakított képmása egy kis futószalagon. Ezek tolóerő feküdt az asztalon az anyag nagy narancssárga borítékot, díszített képek cica szippantás a farok.

Ettek mindent, beleértve a desszert és ital. Helen elment Mr. Swanson irodájába, és hozott egy üveg whiskyt a bárban. Ezek hígított whiskyt szódával ki a hűtőszekrényből, és ivott ez a koktél a papírpohár.

Susie Kerrer korán távozott a hetedik. Helen és Harry dolgozott még egy órát, figyelembe szünetek csak keverni a koktélok magukat. És végül ez volt az egész: lenyűgöző borítékokat kész tornyosult a padlón.

- Jó munkát - Helen mondta elégedetten. - hétfőn lesz egy taxit, hogy vigye őket.

- Tudok venni az autót - javasolta Harry Tennant. - És én is ott hétfőn reggel. Így jobb lesz. Talán nem voltunk szerencsések a taxi.

- Így? Figyelemre méltó, hogy Harry. Ez nagymértékben elősegíti az oka. Istenem, én csak zuhanok lefelé.

Ő hátradőlt forgószék. Harry Tennant közeledett hátulról és elkezdte masszírozni a nyakát izmok. Hosszú, fürge ujjak simogatták, beesett és megszorította a húsát.

- Oh-oh-oh. - mormolta az ecstasy, ringató a székén, mint egy gumi baba. - Hogy jut óránként?

Fáradtság és fájdalom eltűnt. Aztán hirtelen megállt, odament a másik végén az irodában, rágyújtott, és ott állt a nyitott ablakon.

- Itt az ideje, hogy menjen haza - hangja tompán. - Mi kész.