1. kérdés pap

Üdvözlünk! Éltem egy ember. Elment a másik. Ahogy megpróbáltam visszatérni, még elmentem a bűn - a varázslat. De nem tudtam ellenállni. Fizessen három éve nem akar élni, minden nap felébredek, és úgy gondolja, - újra élni. Megbántam, ő nagy bűne volt gyónás, az úrvacsorát. Minden este lefekvés előtt, és megkérem, bocsánatot Istentől, de a bűntudat is fennáll. Mondd, bűneim nincsenek megbocsátva, azt nem lehet megbocsátani, és én fog fizetni egész életemben.

Minden megbánta bűneit vannak bocsátva! Azt hiszem, nem kell annyi, mint a bűntudat érzése veszteség a szeretet, szeretett ... Aggódó árulás ... És nem kellene gondolni, hogy hibát követett el? Helytelen az ember ... Aztán gyorsabban megy ... Pray.

Archpriest Maxim Hizhy

Jó estét! A nevem Tatyana. És én meggyötört körülbelül egy kérdés. Hozzámentem majdnem 11 éve. Családi élete nehéz volt: a férjem ivott, a barátok töltött sok időt, és általában egy csomó dolog nem volt jó. Amid mindezt, és volt egy lenyűgöző a férfi több éve. A férje nem tud semmit. Most mindennek vége. Család, hála Istennek, sikerült megőrizni. Zateplilas Remélem, hogy minden jól lehet. De egy kicsit több mint egy évvel ezelőtt, amikor a férjem és én ismét volt a betegség, hirtelen éreztem, hogy terhes vagyok. És mivel a kapcsolata férjével volt, enyhén szólva, feszült, féltem, hogy a második gyermek nő fel, mint egy család, és látni egy részeg apa és az apa, és minden rendben lesz valahol tölteni idejüket. És akkor azt mondta, Isten felé fordult, hadd csendesen, de még mindig azt mondta hangosan, hogy én megyek, hogy elhagyja a férjem, ha nem vagyok terhes. Később kiderült, hogy abban a helyzetben nem voltam. És ez az ígéret egy kő lóg a zuhany. Eddig együtt vagyunk, és arra gondoltam, hogy én még nem tartotta a szavát, nem hagyott. Én nagyon „hülye” azáltal ilyen ígéretet. De mi a helyzet most? Emellett a bűnbánat, mi a teendő? Hogy ebben az esetben helyesen: hogy elpusztítsa a család és teljesíteni az ígéretet, vagy maradni, de megtörni a szó? Segítség! Ezek a gondolatok kínoztak! Az én hibám, de akkor is.

Szia, Tatiana. Az ostoba fogadalmak nem kedves az Istennek. Ő nem fogadja el őket. A megtérés szükséges, de nem azt, hogy nem teljesítette az ígéretet, és hogy te is a fejében, hogy.

Priest Alexander Beloslyudov

Reading a kérdést itt, és beszélt az embereknek a valós életben, nem tudtam segíteni hiszem, és hogy szükséges-e, hogy férjhez, és úgy vélik, az ember, és a szeretet teljes szívemből, ha egyszerűen csak árulja el, amíg nem volt biztos, hogy 150%? Talán jobb, csak hogy megszerezzék az elme és a nem házas, nem várható, hogy soha nem árulja el nem változik? De akkor minek elvenni, ha nem hiszel benne? És hidd - van minden esélye, hogy ez obozhzhoshsya ez lesz a földön, hogy égnek a pokolban. Akik túlélték hűtlenség, meg fogja érteni, mire gondolok. Mivel ez szükséges kezelni leendő férj (feleség)? Ahhoz, hogy a feleség (férj), amely maga is a fejedben?

Tudod, az Úr tudta, hogy Júdás el fogja árulni őt ... Azonban nem utasítani. Vysotsky énekelte: „Ha nem szeretsz, akkor nem él.” Szalma podstelesh nem mindenhol. By the way, akkor furcsa érvelés - „Azt nem árulja el, én meg fog változni.” Mi van, ha igen? Miért nem nézd meg a problémát? Meg kell élni, imádkozni és ne feledje, hogy az egyetlen reményünk Istenben - hű, ő nem árulja el, ő nem változik. És mi, az emberek maguk nem remélem. De ha Isten engedi, ősszel vagy árulás, a keresztények látni a megtakarítás az iskola. Ki tudja, hogy van ez, hogy túlélje, hogy bocsásson meg, hogy imádkozzanak az ellenséget, és megmentette.

Archpriest Maxim Hizhy

Szia, a férjem és én, együtt 15 év, 8 közülük házas, két gyermeke van, 13 és 6 éves. Én 34 éves, ő volt a '51 -es. Legutóbb esküszöm. Mindig otthon maradt és dolgozott egy óvodában kapott kicsi. A házasságban vettünk egy 4 szobás, 4 autós garázs. Kapcsolatok romlanak, a férjem gyakran emlékeztet élet előtte, de ő semmi, de az emlékei maradt. Ittam előtt, és megbánta, hogy 9 éve nem iszik. Most egyszer vagy kétszer egy évben egy pohár bort vagy pezsgőt. Férj késztet, hogy átírják a részesedése egy lakás és egy garázs is, állítólag már nem szerzett. Egyetértek, és nem kell egy ilyen bűn, mert én csak szeretem. Ugyanakkor ő volt látható a változás. Az emberek azt mondják, hogy ne tegye. Ha megtagadják átírni önként, ez lesz a bűn, az akvizíció egy másik ingatlan?

Natalia, a munkát - az anyaság. Ezért a férj nem helyes, ebben az esetben, ha úgy viselkednek ésszerűen. Átírni semmit nem szükséges - minden van egy közös, nem „idegen”. De remélem, hogy ez a viselkedés nem készül a válás?

Archpriest Maxim Hizhy

Szia, kérem, segítsen, nem tudom, mit kell csinálni, bár én magam voltam a hibás. A férjem és én éltem 5 évig az esküvő házasság, minden rendben volt az első, de aztán megbetegedett és volt ágyhoz kötött majdnem hat hónap. Felépülése körülbelül 2 év. A végén, miután leült, így játszik a számítógépen, nem működött, azt hazudta, hogy munkát keres, megállt figyel rám (kivéve a „családi adósság”), megsértett és megbántott, és nem csak a mi családunkban, de és emberekben. Mert mi a szüleimmel élek, vannak jelen mindezt, még mindig van idő és sértő. Minden az én kérelmet segíteni a munkát - tette vállat von, és azt mondja, ez az én problémám, és azt kell, hogy megoldja őket magad. Abbahagytam velem jön a templomba, és imádkozik. Én egyszer sem emelte a kezét én (nem érte el, de ő letette). Gyerekek nem voltak - mindig azt mondta, hogy nincs semmi gyermeket nevelni. Imádkozó egész családjával. Ennek eredményeként, sem türelme, sem az idegek már nem elég, és elkezdtem dolgozni későn megy haza csak aludni és reggel megy dolgozni újra. Ez egyáltalán nem aggódik, és meggyőződött arról, hogy már nem húzza. Körülbelül minden segítséget a ház körül minden szóba érkező 8 munka után mentem, hogy vacsorát, és kijutni az anyám nem volt ideges. Mielőtt az összes védte és indokolt. Így volt ez a másfél év, amíg nem változtatta meg, és beadta a válókeresetet. Lett megundorodott nekem, mint egy ember, nem akarja, hogy a gyerekek. Hat hónap hivatalosan elváltak, élek egy másik férfival. A templom nem volt, nem tudom, mit kell tenni.

Archpriest Maxim Hizhy

Tatyana, és mit áruló? Amit a „csodálatos apa”? Mit tanít gyerekeket példával? Igen, akkor tapossák te, viszont egy rongyot! És miért félsz válás? Nő, 3 gyermek nem maradhat semmi. Jobb, ha úgy dönt, jóban. De tudjuk, egyébként.

Archpriest Maxim Hizhy

Üdvözlünk! Kaptam egy nagyon nehéz helyzet (elsősorban - ez egy árulás a vőlegényem), anyám megvert folyamatosan (iszik 5 év), nincs apja. Már elment a templomba, minden értelmetlen. Segíts nekem. Mit tegyek?

Kedves Svetlana, kell menni a templomba nem esetről esetre, és rendszeresen, csak ha előnyökkel jár a lélek. vőlegény hűtlenség képes túlélni, de ez nem csalás férje. Jobb, ha most távozik, nem pedig elpusztítani a család és a gyermekek traumatize. Ön képes lesz legyőzni azt Isten segítségével, de ne essen kétségbe, imádkozz kemény és minden nap otthon, legalább egyszer egy héten, a templomba, majd az életed meg fog változni. Ami az anya. Te - egy felnőtt, és nem kell együtt élni anyjával. Persze, ez egy nehéz kérdés, és ez jobb, hogy megvitassák a pap a templomban egy személyes beszélgetés. Mindezek alapján a jelen ügy körülményei között, ő is megadja a jogot, tanácsot, hogy mit kell tennie. Isten áldjon meg!

Archpriest Andrei Efanov

Üdvözlünk! Az én családomban volt egy nehéz helyzetben. Nős vagyok, hogy a férjem. Mindketten megkeresztelkedett, de a szakszervezet nem koronázták. Én nagyon szeretnék, de a férjem azt mondja, hogy nem áll készen egy ilyen lépést. De ez nem igaz. Terhes vagyok, szülni nekem 2 hét, és hirtelen rájövök, hogy a férjem volt hűtlen hozzám. Amit érzek, nem lehet szavakba. Minden nagyszerű volt, mi nem harcolni, minden nyugodt volt és jól a mai napig. A férjem azt mondta, hogy minden rájött, hogy megértette és bocsánatot kért. Kincs a kapcsolatunk, és a család. Nagyon szeretném, hogy mentse az összes, de nagyon nehéz megbocsátani tetteit. Talán ez történt, mert van egy nehéz terhesség előrehaladtával fenyegettem, fekvő kórházban. Én teljesen elmerül az állapota, féltem, hogy elveszítik a gyermek, mert mindketten akarták. Azt mondta, hogy csak a szenvedély, és ő adta a, és nem jelenti azt, hogy bántson. De ez nem lesz jobb, az ő szavai hozzám. A szívemben van egy hatalmas lyuk. És megértem, hogy a gyereknek szüksége van egy apa, és azt kell ezt az embert. Hogyan képes megbocsátani? Hogyan élnek ezzel a fájdalmat? Nem hiszem magam, állandóan gondol, mire gondol, amikor megváltozott. Azt akarom, hogy bocsásson meg, de nagyon. Nem tudok. Lehet, hogy időbe telik, hogy megértsék és megvalósítani mindezt, és megoldást találni? Tanácsot, hogyan lehet megtalálni a békét lelkem, ahogy megy keresztül az egész?

Archpriest Maxim Hizhy

Jó napot! Kérem, mondja meg, hogyan kell vallani a bűn? Nős vagyok, de én szerelmes volt egy másik férfival, és azt is, úgy érzi, rá bizonyos érzéseket, de megpróbálta a legjobb, hogy dobja ki a fejét. Mi különböző országokban élnek, és csak kommunikálni a társadalmi hálózatok. Most kommunikáció gyakorlatilag nullára csökken. De amikor azt írta nekem, ő mindig beszél ő szeret engem, és hogy igazán komolyan aggaszt. Fizikai hűtlenség nem volt, de a betűk, gondolatok és az álmok nem tudok tárolni, így a (és most már nemzeti) Ezen gondolatok. Én nagyon szégyellem előtte, az első férje, és ez előtt a férfi, hogy van. Hogy. Kiderült, ő szenved is. Mondd, kérlek, bevallom ez bűn? Azt kell mondani az egész történetet a pap részletesen, vagy egyszerűen csak a szívből megbánjuk házasságtörő gondolatok és távol tartják magukat a tékozló, házasságtörő álmok? Mentsd el Lord!

Elena, természetesen szükség van, hogy hagyja abba ezeket a kapcsolatokat az interneten. Térjetek elég gondolat, és nem a leírják tapasztalataikat. Ez nem tesz hozzá semmit lényeges, hogy a vallomás. De arra gondolni, hogy már folyik a család, amely szolgálja az interneten, csak meg kell nyomni a kapcsolatot. Úgy tűnik, a családi élet kell „reset” kapcsolatok. Az a benyomás, hogy már nem a férjével beszélni, csevegés eltűnt. Ez a kezdete a súlyos válság.

Archpriest Maxim Hizhy

Üdvözlünk! A karácsonyi gyorsan! Mi koronázó 14 év házasság, két gyerek. Elkezdtünk élni nagyon nehéz, de az Úr vezette minden! A férje gyakran volt üzleti utak, hogy segítsen nekünk nem volt senki, és az elmúlt három év volt elfoglalva a gyerekek: árult őket különböző iskolák (négy iskola), bármikor a nap és az éjszaka vár a férje, általában domohozyaynichala. Visszatérve a másik út, a férjem azt mondta, szereti a 24 éves alárendelt! Csak gyakori közösség hozta vissza az életbe! A férj, éppen ellenkezőleg, elsétált a templom, vékony, szikár, új tulajdonságok: agresszió, harag. A kérdés, hogy nem lehet megoldani: hogyan kell kommunikálni a gyerekekkel, mert a kilátások gyökeresen megváltoztak. Keresi a szemükbe, azt ismétli: „Nem tudom, és nem akarnak élni az anyáddal, azt nem szeretem.” És az új „szerelem” nem habozott, hogy ki ő meztelen fotók az interneten, egy fotót a közös látogatások. most utaznak az autónk, „ő”. Én nagyon aggódik, hogy a kommunikáció most kétoldalt egy éretlen lányai kárt tudat. Mondd meg, mit tegyek? Köszönjük!

Archpriest Maxim Hizhy

Kedves apa! Legyen világos számomra, kérjük kétségeim. Vagyok hívő, bár az utóbbi időben churching, Én 36 éves, én már elvált 10 éves. A férje megcsalt. Egy anya a fia egész idő alatt. Nemrég kezdett együtt él egy férfi festés nélkül, tudom, hogy ez egy nagy bűn, és elnézést nem a vonakodás egyedül lenni. És egyedül voltam sokáig. Nem bánja a festés, de valami várt, és egy vallásos ember, de valahogy a maguk módján. I, amint írunk ki, biztos, hogy megvalljuk bűnét, de aggódom is, hogy valahol a Bibliában, hogy néhány gazdag ember szerette alamizsnát adni, de szívesen paráznaság, és alamizsnát neki, ez nem tulajdonít a jótékonysági . Lehetséges, annak ellenére, hogy a tékozló együttélés jótettekhez? Örömmel meg, hogy ők az Isten? Minden nap kérem Isten bocsánatát minden bűneiket, hanem, hogy gyorsítsák fel az eseményt a listában nem tudok. Nagyon köszönjük a választ, és az összes munkát. Ments meg minket az Úr minden!

Julia, hogy mindenki tudja, reményt ad egy gyors megoldása a problémára. Ne essenek. Imádkozzatok, hogy Isten, imádkozni a templomban. A jó cselekedetek nem kell hagyni! Élni, mint a keresztény. Csak, persze, jó cselekedetek nem lehet alku tárgya ... Meg kell megoldani a problémát, próbálja meg! Kérjük Istent, az időt és erőfeszítést az erkölcsi erők. Olvassa bekezdésében a „My Fortress” anyagot a polgári házasság pl. Remélhetőleg talál hasznos.

Archpriest Maxim Hizhy

Jó napot! Amikor mi sze, adunk esküt védik egymást, hogy szeretik egymást, hogy lenne nálunk nem számít, mi történik, a betegség és az egészség. 25 év után a házasság, a férje elhagyta egy másik nőért, és én koronázták feleségét, azt mondta: „A kapcsolat köztünk, mint férj és feleség felett, a gyerek két fia nőtt, felelősségi van előtted van, én egy szabad ember, beleszeretett, és tőled hagyva úgy, hogy meghalt érted. " Magyarázza, kérjük a 50 éves férjem Isten adott egy új szerelem, új kapcsolat, és én az ex-felesége, mi? És még egy kérdés: Vajon a férje eltörte az esküt, amelyet Isten az esküvő toll, vagy egy új házasság megszüntetné a felelősséget tőle, mint a férj, mint apa? Elnézést, kérem. Köszönöm előre.

Igen, a férje megváltoztatta a házassági fogadalmakat. Vétkeztem. Nem tudom, mit mentség ő érte. Sajnos, sokan nem veszik észre, hogy a családi kapcsolatok holtpontra jutott, évekig élnek, mintha semmi sem történik. Úgy vélem, hogy a család, mint egység nem omlott egy éjszakán át. Valami folyik, látod, a múltban? De néhány család nem tartja a fogadalmat. Erre azért volt szükség, hogy imádkozzanak egymásért, hogy bevallom, amikor nem volt probléma ... Most, sajnos, ez nem igaz az Ön számára. Továbbra is összeegyeztetni, hogy a „munka a hibáinkból”, azaz. E. Ahhoz, hogy megértsük, mi történt és miért. Megtanulni élni egy új módon: lesz erős, és nem „dobott” egy nő.

Archpriest Maxim Hizhy

Vladimir, akkor együttérzésemet illetően a család bánatát. De én tényleg nem tanácsolom, hogy új életet kezdjen egy elhamarkodott házasság. Először is, meg kell értenünk, hogy mi történt, amiért a felesége elhagyta, amely azt állítja, hogy az volt, hogy mit gondolnak a gyerekek (ha van ilyen)? Íme kérdések, amelyekre meg kell találnunk a válaszokat. Ellenkező esetben új életet nem kér. Álmatlanság kúra orvosok kezdeni velük.

Archpriest Maxim Hizhy

Kapcsolódó cikkek