Sport igazságtalanságok ki és hogyan megfosztott olimpiai érmek

Mivel a dopping botrány az olimpián minden orosz sportolók és egyes képviselői egyéb sportok lett távolítva. Annak ellenére, hogy sok a felfüggesztett sportolók nem játszik szerepet dopping botrányok voltak fosztva a lehetőségtől, hogy harcoljon a medál. Azonban a történelem, az olimpiai játékok vannak esetek, amikor a sportolók elvette díjat is nyert őket. Részletek - az anyagi RT.

Az Olimpiai Játékokon Helsinkiben 1952-ben a svéd nehézsúlyú bokszoló Ingemar Johansson harcolt a döntőben az amerikai Ed Sanders. Tekintettel a látszólagos fölénye az amerikai és a passzív stílus hadviselés Johansson bíró beszüntette a mérkőzést és kizárjuk svéd, majd a sportoló úgy döntött, hogy elhagyja nélkül érem a második helyre. Igazságszolgáltatást csak 30 év után - 1982-ben, amikor a NOB még kézzel boxer megérdemelt jutalom a második helyért.

Games 1968 in Mexico emlékezetes Démarche afroamerikai sprinterek Tommie Smith és John Carlos, aki tagja volt a szervezetnek „olimpiai projekt Emberi Jogok» (OPHR), amely harcolt a rasszizmus ellen a sport. Olimpiai bajnok Smith és Carlos lett a harmadik végrehajtása során az amerikai himnuszt lehajtották a fejüket, és felemelték a kezüket, akik viselték a fekete kesztyűt. Így tiltakoztak a rasszizmus ellen az Egyesült Államokban. Érmek nyerte a sportolók, majd menteni, de az amerikai csapat vezetett atlétika.

Ugyanakkor játékok Sydneyben és Svetlana Khorkina tűnt, hogy az egyik kedvenc a minden-körül. Sok sportrajongó emlékezni fog a helyzet. Ló, szerelt platform, kiderült, hogy 5 cm-rel a szabályozás, ami a hiba a második orosz nő ugrik a partra. Khorkina első tiltakozás nem hallott, és ideges tornász megbukott koronázó teljesítményt az egyenetlen bárok. A bíró találni a szabályok megsértésével az újbóli kinevezését jumping, elutasító egyidejűleg rögzíteni becslések más kagyló. Svetlana újraugrásra visszautasította, a könnyek, így a versenyt, és végül egyre csak a tizedik.

„Sétáltam a Palace az olimpiai falu, bámulta a gyönyörű Sydney Theatre és sírt, senki nem volt ott, az éjszaka volt. A történet a rövid lábú ló marad örökre velem „- emlékeztet Khorkina.