100 szívek, bemutatták az olvasó, „az én Anna ...” - leveleket Tashkent

Ez az anyag már ki a „World News”, de sajnos, egy erősen rövidített formában, a korlátozott hely egy újság szalag nem lehetséges a nyomtatás teljesen. De itt is swing :-), ezért itt a teljes verzió.

Herman ... Ez a név szorosan kapcsolódik számos ország: Üzbegisztán - hazáját, Lengyelország - egy ország vált a második otthona Anna, Oroszország - itt Anna mega a 60-70-éves a múlt században, és Németországban - a hazája ősei, mert az énekesnő apja egy vérbő német. És hagyja, hogy a jelenlegi politika diktálja a szabályokat - ha nem osztja a szakember. Anna németül, így sokak számára a szerelem jelképe, a kegyelem és a jóság, mert az összes dalát voltak, hogy pontosan ...

100 szívek, bemutatták az olvasó, „az én Anna ...” - leveleket Tashkent

... hamarosan visszatért a munkájához. Segítettem anyámnak körül. Ő hozta Anya iskolába, hogy tudtam megetetni. Amikor anyám jött az iskolába, az üzbég gyermekek kiáltotta: „Hoppá! Opa! Oyingiz Keld! Sizning kizingiz zhuda chiroyli! "

A napok Urgench meglehetősen nyugodt, de a helyi klíma nem alkalmas Anya: nyáron nagyon meleg volt, a nap nagyon felmelegszik agyag és homok.

... Ez egy forró nyári 1937. Anya megbetegedett, ő másfél évig. El kellett mennem vele Taskent kezelik. orvos diagnózisa - tífusz! Mi bérelt egy házat a régi része a Uzbeks. Amikor a tulajdonos látta Anna, azt mondta: „Ez pontosan az a láz, hozok gyógyszert.” Megadta a gránátalma héja recept, amit kellett önteni három csésze vizet és forraljuk, amíg csak egy csésze. Ez az ital olyan ital, amit adtunk Ana. Lassan, a lányom kezdett talpra állni ...

100 szívek, bemutatták az olvasó, „az én Anna ...” - leveleket Tashkent

„Anna német. 100 emlékeket a nagy énekes „- bizonysága és emléke, akik elég szerencsések ahhoz, hogy tudja vele személyesen - rokonok, barátok és szomszédok, adminisztrátorok, koncert szervezetek az idő, a képeket mutatja Anna, újságírók, aki elvitte őt interjúk, és csak a nézők számára. „Prizmáján keresztül ezeket az emlékeket, olvasni a leveleket Anna, figyelembe véve a ritka fényképek, ha érintkezésbe kerülnek az Anna - a maga lelkét, az élet, a zene, a természet,” - mondja Ivan Ilicheva az előszóban a könyvet.

Herman turnézott Üzbegisztán kétszer - 1964-ben és 1979-ben. Találtam a régi újságokat bejelentések koncertek és csak interjú Anna üzbég sajtó ( „Az igazság a keleti” a május 15, 1979), amelyben az énekes azt mondta: „Most nem tudom, Taskent egyáltalán. A földrengés után, ő jelentősen bővült, frissített ... Láttam egy csomó esküvői felvonulások az utcákon. Ez szép, ez a város a fiatalok és a barátság, a város - kertben. A jelenlegi látogatás, mint az előző - emlékét gyermek- és ifjúság. Üzbegisztán, mert úgy vélem, szülőföldjükre. Köszönöm a tapsot, mosolyok és a vendégszeretet! "

Én is képes beszélni itt Taskentben, az emberek, akiket a sors bemutatott egy találkozót a német Anna és amelynek emlékei szerepelni fog a könyvben.

Kumush Razzakova, Tisztelet Artist Üzbegisztán:

- Együttesünk „Sado”, létre 1978-ban, gyakran próbáltak olyan épületben, ahol a koncertterem. Sverdlov. És persze, mindannyian előadások külföldi művészek - fiatal művészek - kell menni. Emlékszem 1979. Anna Herman túra! Azt várjuk, hogy mikor tudok élni, hogy hallja kedvenc dala az ő teljesítménye - „Dancing Eurydice”. Ez a dal egy másik bolygón! Lenyűgöző birtokában hangja!

Emlékszem, a teremben töltött csordultig ... én telepedett le a fiúk oldalán lépéseit a kijárat felé. És így ment ... A magas, karcsú, a haja ... Beauty! Több dal énekelt a kíséretében egy zongorát. Sajnos, a memória törlődik a részleteket, de emlékszem milyen elragadóan fogott a hangjára (I nagyon magas szoprán és a szakmai voltam annál érdekesebb hallgatni ezt a verziót), Emlékszem, hogy ütött a növekedés és a megfelelő lágy hangon, emlékszem , fonott a fejemben: „Ez - egy különleges ...”

Sajnos nem sikerült menni Anna titokban ... Csak nem volt bátorsága, bár akartam beszélni! Most talán, sajnálom, hogy ...

100 szívek, bemutatták az olvasó, „az én Anna ...” - leveleket Tashkent

Erkin bármilyen gépelési hibák, költő, író, a Tisztelet Worker Kulturális Üzbegisztán:

- Szerencsém volt elég, hogy a híres countrywoman kétszer az életemben, és ezek a találkozók olyan fényes, hogy még ma emlékszem minden részletre ...

„Herman! - Nagyon örültem, - végül is mi, Khorezm „! Mi azonnal úgy döntött, hogy az énekes be kell mutatnia egy csokor virágot a honfitársaink. „Csak akkor van szükség a legmagasabb hogy virágot, Anna, elvégre nagyon magas,” - tanácsolta Julius. Mi azonnal kiválasztotta a mi történész-regionális szakellátási Kamildzhona Nurdjanov - magas, jóképű férfi.

És itt vagyunk a színek a hatalmas amfiteátrum a város Sopot. Helyünkre valahol a tetején, és nekem úgy tűnt, dobja el az alma - nem repül a helyszínre. Hogy őszinte legyek, nem vagyunk annyira koncert robbant látni akarták Anna Herman.

És bejelentette. Mit kezdett ováció - nincs szó! Anna lépett a színpadra, sokáig imádták. És az emberek, és mondjam, hogyan mozdult meg Juliusz Anna - az énekes Istentől, hogy ő küldött minket a földre jó.

Anna énekelt néhány dalt, két lengyel és egy - „Ave Maria”, ami után a szoba megint adott egy álló ováció. A Kamildzhon futott a helyszínre, átvágott a tömeg a rajongók, és sikerült nemcsak a virágokat, hogy az énekes, hanem mondd meg neki, hogy ezt a csokrot - tőle honfitársai Urgench.

Ez itt volt az első találkozó Anna Herman.

100 szívek, bemutatták az olvasó, „az én Anna ...” - leveleket Tashkent

„Azt kell, hogy erre a koncertre!” - Azt mondogattam barátok és rábeszélte néhány ember, hogy velem, elment a koncertterem, az előzetes beszerzési virágok.

Természetesen a jegyek nem voltak a láthatáron. Én vagyok a felvigyázók: „Engedje meg, kérem, mi - honfitársai Mrs. Anna, csak egy pár nap Leningrádban today're így ma este!” Nem tudom, hogy több mint lenyűgözött - a szavak és udvarias bánásmód (üzbég talán egy kő beszélni! ), de csoda történt, és menjünk!

A csarnok tele volt. Még a felső szinten volt tele. Mi voltunk valahol a tetején, a sorok között. Anna volt a hosszú, fehér ruhában, nagyon szép. Sokat beszélt a munkájáról, a fordítás lengyel dalokat. Őszinte leszek, minden alkalommal gondolt volt, hogy szerettem volna lemenni, és eljutni a helyszínre egy kis szünetet a számok között. Ezúttal én elhatározta, hogy az énekes a csokrot is, és újra neki üdvözletét honfitársai.

Amikor végre a helyszínre, Anna csak éppen befejezte éneklés és átvette a virágokat. Felmentem a lépcsőn a színpadra, és tudta, mit mondjon semmit nem lehet: ő sokkal magasabb volt, mint én. Tól kétségbeesés tettem neki jel, hajolt, hogy Anna egy zavart mosollyal, hajolt, azt gondolva talán, hogy szeretnék, hogy megcsókolja. És én, hogy virágot, mondta a fülébe: „Lady Anne, itt vagyok egy csoportja a rajongók Urgench! Emlékszel egy ilyen város, „Anna mosolygott:” Persze, ott születtem! „És anélkül, hogy nekem időt, hogy visszaszerezze, elvitt a kezét, és hozta a színpadra:” Kedves barátaim, - mondta, utalva a közönség - ez a fickó jött Üzbegisztán Urgench, ahol születtem. " Mi taps csendült! Nem is voltam a saját. És Anna odahajolt hozzám, és azt mondta:

- Anna, tudod, ma indulunk haza éjjel ...

- Sajnálom, sajnálom ... - mondta - Add át üdvözletemet Urgench!

És ... megcsókolt!

Azóta sok év, Mrs. Anna sokáig nincs kapcsolat, de a hangja még mindig kellemes emberek, sokszor gondolok, amit valóban ez a gyönyörű nő küldött a földre a Mindenható ...

100 szívek, bemutatták az olvasó, „az én Anna ...” - leveleket Tashkent

Prilipko Rice, a korábbi főkönyvelő „Uzbekkontserta”:

Érdekes, hogy amikor a magas növekedés és immáron egy erős gyönyörű hang, Anna nagyon csendes, sima és néha még beszéltek érzelem. Azt hiszem, ez annak köszönhető, hogy a természet és a szerénység. Anna szerénység nyilvánvaló volt rögtön a megjelenés. Két héten belül tartózkodása Taskentben, sosem láttam Anna fényes jelmezek - minden pasztell árnyalatok szerény. Még koncert ruha, amiben megjelent volna egy szürke, a másik - halványkék. Mind a közvetlen, szigorú, csak kis ráncok úgy puffasztott ujjú díszített egyikük. És minden előadás, ő ugrott a vállán egy gyönyörű krémszínű kendőt kötött nagy. A mindennapi életben, Anna viselt szürke nyári ruhát, és csak megváltoztatta a fehér blúz - valami sifon, pamut bonyolult hímzés az ujjakon és gallérral. Én még nem láttam, és fényesen festett ...

100 szívek, bemutatták az olvasó, „az én Anna ...” - leveleket Tashkent

Emlékszem, idézték, hogy a rendező, Anna fizetni napidíjat (ha minden külföldi művészek kaptak napidíjat rubel, persze, de az alapvető fizetett díj „Állami koncert” a valuta az országba, ahonnan érkeztek). Bementem az irodába. Anna felállt a székéből, és köszöntött. Amo R. (igazgató „Uzbekkontserta”) mondta. „Ez az én főkönyvelő” Anna meglepődött: „Ez a könyvelő? Egy ilyen fiatal lány? Hogy mentem mindenhol, láttam csak az idősebb könyvelők ".

Mi ebédelt és vacsorázott látogató művészek a szállodában, és vacsorázott gyakran azonnal a koncert után az öltözőjében, és már a saját költségén. Dolgoztunk a helyszínen büfé étterem „Ziff”. A koncert előtt a backstage kiállított asztalok italok és ételek, a művészek bármikor tudott ételek és vacsora a szobában. Sajnos, én nem emlékszem, mi volt Anna az öltözőbe, de a vörös és fekete kaviár biztosan nem rendeltünk annyi.

Ne feledje, hogy Amo R. elment az irodában egy fiatal magas szőke megfordult - újságíró, aki engedélyt kért, hogy Anna Herman interjúban. Vele volt egy kicsi, fürge és koreai - a fotós, aki kérte a rendező, hogy a képek a mi archívum. Sajnos, még nem maradt a autogramot Anna, amit kaptam, míg az igazgatói irodába, a lányom tíz évvel ezelőtt adott néhány lapot a gyűjteményem barátja, amelyek között volt a fotót Anna Herman ... És ha a fájl „Uzbekkontserta” most - csak az Isten tudja ...

Ljudmila Chernikova, a korábbi adminisztrátor "Uzbekkontserta":

- A hetvenes évek végén - nyolcvanas évek elején dolgoztam a Hangversenyteremben. Sverdlov (jelenleg nem létezik), az volt a feladata a tartózkodás a művészek során előadások a teremben. Kíséret a város körül, hogy további rendszergazdák a túra.

Tehát május 1979 Herman érkezett Taskentben túra két hétig. Majdnem minden nap - két koncertet! 4-től május 10-adta a mi csarnokban 13 koncert!

Az első dolog, amit mondtam neki, akkor - ez a szokatlan szerénység, sőt félénkség. És ugyanakkor - elképesztő nevető kedv! Már arra is gondoltam tetszett jóindulatúan ugratás emberek. Például ez minden alkalommal, hogy vezessen be a festék a férjem: ő tette oly sok bókokat, és - egy hatalmas ember - nagyon zavart, hogy úgy tűnik, hogy jól szórakozott. Emlékszem, hogy ő gyakran sírt, ravasz mosollyal az ő irányába: „Lyudochka, van egy ilyen csodálatos férje! Ez a magas, jóképű, figyelmes ... És hol találtad ezt? "

Nyilatkozat Anna alig mond semmit, tudja, hogy volt ilyen meleg, fenntartva udvariassággal. Nem tudott beszélni a koncert, a dalokat, de a magánéletéről - nincs. Azonban egy kisfiú azt mondta, hogy ő szereti a rossz, és hogyan kell szétszedni a játékok.

Az Anna Herman egyáltalán nem volt „sztárság”. Nem jelent gondot körül, és még elnézést kért minden kérését. Emlékszem, hogy nem sokkal a koncert előtt Anna taskenti meglátogatta az egyik híres jugoszláv színész, úgyhogy csak a pooped, és az öltözőben senki nem fog jönni, és idegenek a színfalak mögött, távolítsa el, és fodrász a legjobb sürgősen biztosítani ... Utána Anna nem termelnek egy angyal benyomást ... Ő felöltözött és nem festett frizura. Még mindig nagyon emlékszem, hogy ment a színpadon: végig az utat, még az egyszerű munkások - mechanika, barátságos fejbólintással és mosolyogni, mint egy jó barát. Mindig megjelent a színen egy nagy hangulat, az öltözőből, hogy már folyamatban volt egy különleges, pozitív hozzáállás.

Egy este a férjem meghívott minket vacsorára Anna a régi város, a „The Pit” (jelenlegi Chagatay), amely a magán kunyhók és még készített egy csodálatos Shashlov mindenféle. Anna egyetértett öröm. És itt vagyunk egy kis asztal, egy kis udvar. Az asztalon - a szokásos olaj ruhával, hagyma, ecet egy csészealj, pialushki tea, forró süteményt ... Hozta grill, és az egész kiömlött egy illat, amely Anna kiáltott fel: „Hogyan finom!” És enni (ő csak evett, és nem eszik ...) , mondogatta: „Hogy finom! Nem ettem egy kebab „és szolgálja a Uzbeks mondaná!” Rahmat, zhuda yahshi „(” Köszönöm, nagyon jó! „). Miután a grill, bejött még jó hangulatban újra lett podraznivat férjem zavarta teljesen ... És persze, nagyon hálás a csodálatos estét.

100 szívek, bemutatták az olvasó, „az én Anna ...” - leveleket Tashkent

Májusban Üzbegisztán aktívan dolgozik a gyapot területeken, és gyakran, hogy emelje fel a lélek a gazdák, meglátogattak egy helyi pop művészek, valamint a nagyon kevés a látogatók. Nem mindenki egyetértett, hogy énekelni nem ismert, milyen körülmények között, és a még szabad. Hannah megállapodott egyszerre, amikor hivatalosan felajánlotta, hogy egy jótékonysági koncertet a területen. A mező volt oldalán Djizzak, Km 50 Taskent. Ehelyett a jelenet - a teherautó, borított szőnyeg, a közönség - fáradt gyapottermelőket. Emlékszem, hogy Anna egy világos ruhát közvetlenül a térd alatt, a haját húzta vissza egy kis „farok”. És énekelte nem rosszabb, mint egy koncertteremben! Minden a lelkiismeret, mindent - a szív! Bár nem volt zenekar, csak a tekercs magnó hangszórókkal ...

Emlékszem, valahol az elején a túra, Anna jött egy nap Lev Leshchenko, az egyik koncert, amelyen részt vett a felső vezetés Üzbegisztán végzett egy duett Anna „Echoes of Love” és a „remény”.

Sajnos, Szamarkand, a két nap nem mentem vele, ment Raisa Raimovna Brodyansky - vezetője külföldi osztály „Uzbekkontserta hogy” ellenőrzött az „a” és „a” minden lépését látogató művészek. Nem látogatott Anna és a vendégem - valahogy nem történt meg. Néztem csak a tea, hogy a rendező „Uzbekkontserta” Amo R. Nazarov.

100 szívek, bemutatták az olvasó, „az én Anna ...” - leveleket Tashkent