2 éve nem Steve Jobs miért ruha egyaránt

2 éve nem Steve Jobs miért ruha egyaránt

Ez nem lesz a felfedezés, és minden bizonnyal nem meglepetés, hogy Steve Jobs előadások a termékeik mindig öltözve ugyanaz. Blue zhdinsy Levi`s, fekete garbó St. Croix és sportcipők New Balance. De miért Steve annyira szereti ezeket a ruhákat? De minden nagyon egyszerű. Életrajzírója Walter Isaacson (de talán már olvasta a könyvet), kiderült egy titkot.

A lényeg az, hogy a látogatás során Japánba a korai 80-as évek, Munkák megkérdezte az egyik alapítója a Sony, Akio Morita, hogy miért az ő cég alkalmazottai viselni ugyanazt a ruhát. A válasz meglehetősen általánosak: a háború után, volt egy csomó probléma, beleértve a ruhákat, és a vállalatok, mint a Sony adta ruhákat alkalmazottak. Választhatnak, persze nem kell, így minden dolog egyenlő. Az idő múlásával, ugyanazt a ruhát vált divatos egyenruhát.

„Úgy döntöttem, szerettem volna lenni, az azonos típusú vállalati egység és az Apple», - mondta Jobs.

Sony alkalmazottai kérték, a híres tervező Issey Miyake, hogy dolgozzon ki a vállalati ruházat. Az eredmény egy elegáns nylon dzseki. És hála a tényt, hogy a hüvelyek is kioldotta, kiderült egy mellényt. Jobs is kiderült, hogy Miyake ezzel a gondolattal. Steve maga mondta ezt így:

„Azért jöttem vissza, néhány mintát, és azt mondta, hogy a személyzet nagyon jó lenne mindannyiunk számára viselni ezeket a mellényt. Istenem, rögtön booed - az ötlet vélt ellenségesen. "

Ezt követően, a foglalkoztatás és a Miyake összebarátkoztak, de Steve még mindig nem adta fel a kockázati egyenletes és eladta magát. Ez a ruhanemű választották az egyszerű mindennapi viselet.

Állás kap észre a modell Miyake tett garbó. Több száz feküdt Steve a szekrényben.

„Van elég végéig az élet.”

Kapcsolódó cikkek