8. kötet

- Mi Dohányzik? Miért Dohányzik? Mit érdekel Dimov? Volga, a hold, a szépség, a szerelem, a gyönyör, és nincs Dimova ... Ó, én nem tudom ... nem kell a múlt, adj egy pillanatra ... Egy pillanat!

Olga Ivanovna szívverését. Azt akarta, hogy úgy gondolja, a férje, de ő már az esküvő, a füst és a felek úgy tűnt, hogy neki egy kis, jelentéktelen, unalmas, szükségtelen és messze, messze ... Sőt, mi Dohányzik? miért Dohányzik? Mit mondott érdekel Dimov? Igen ott van a természetben, és hogy ez csak egy álom?

„Számára egyszerű és hétköznapi ember, és elég boldogságot, amit már megkapta, - gondolta, amely az arcát a kezével. - Hadd ítélje azt. átok, de azért vagyok itt, hogy minden rossz, és meghal, én viszem itt és meghal ... Meg kell próbálni mindent az életben. Istenem, milyen szörnyű és milyen jó! "

- Na és? Mi az? - motyogtam a művész, átölelve és mohón megcsókolta a kezét, amit gyengén megpróbálta eltávolítani őt magát. - Szeretsz engem? Igen? Igen? Ó, micsoda éjszaka! Egy csodálatos este!

- Igen, mi egy éjszakát! - suttogta, és a szemébe nézett, csillogó könnyel, majd gyorsan hátranézett, megölelte és megcsókolta a száját.

- Kinesma, hogy jöjjön! - Azt mondtam, hogy valaki a másik oldalon a fedélzeten.

Hallottam nehéz lépteket. Úgy telt el egy férfi a büféből.

- Nézd - mondta Olga Ivanovna, nevetés és sírás a boldogságtól - hoz nekünk bort.

A művész, sápadt érzelem, leült egy padra, és nézett Olga Ivanovna az imádó, hálás a szemét, aztán lehunyta a szemét, és azt mondta, mosolyogva fáradtan:

És ő hajtotta a fejét oldalra.

- Ó, Istenem, - nyögtem Ryabovsky -, amikor végre a nap? Nem tudok menni, egy napsütéses táj nélkül a napot.

- Van egy tanulmányt felhős ég alatt, - Olga mondta, jön ki a válaszfal mögé. - Tudod, a jobb oldalon a erdőterv és a bal oldalon - a tehenek és liba. Most már lehet befejezni.

- E! - Csináltam egy arc festő. - Ugyan! Gondolod, hogy én magam vagyok olyan hülye, hogy nem tudom, mit kell tennem!

- Hogy van nekem megváltozott! - Olga felsóhajtott.

Olga Ivanovna megborzongott arc, elment a kályha és sírni kezdett.

- Igen, hiányzik csak a könnyek. Stop! Van egy ezer oka sírni, de nem sírtam.

- Több ezer oka lehet! - zokogott Olga. - A fő oka, hogy Ön kényelmetlen nekem. Igen! - mondta zokogva. - Ha az igazat, akkor szégyellni szeretetünket. Ön megpróbál mindent, hogy a művészek nem vette volna észre, bár ez nem lehet elrejteni, és mindannyian már korábban ismert.

- Olga, van egy kérésem hozzád - mondta a művész a koldulás és s kezét a szívére - ugyanaz a dolog: ne gyötörj! További Nem akarok tőled semmit!

- De esküszöm, hogy szeretsz még!

- Ez fájdalmas! - sziszegtem művész és ugrott összeszorított fogakkal. - Ez lesz a vége, hogy én dobja magam a Volga folyó, vagy megőrülök! Hagyj békén!

- Nos, ölni, ölni! - kiáltotta Olga Ivanovna. - Ölj!

Zokogni kezdett újra, és elment a válaszfal mögé. A tetőn egy nádfedeles kunyhóban susogása eső. Ryabovsky a fejéhez, és elindult saroktól sarokig, majd egy határozott arca, mintha valami valaki bizonyítani, tedd a sapkáját, elhajította a fegyvert a válla fölött, és elhagyta a kunyhót.

Az ő távozása Olga sokáig feküdt az ágyon, és sírt. Eleinte azt gondoltam, hogy jó lenne a méreg visszatérő Ryabovsky találtak rá holtan, aztán széthordták gondolatok a nappali férje dolgozószobájába, és elképzeltem vele mozdulatlanul mellett a füst, és élvezi a fizikai béke és tisztaság, és este ül a színház és hallgat Masini. És a vágy civilizáció, a városi zaj és a híres emberek csípje meg a szívét. A nő lépett be a házba, és elkezdte lassan melegítsük a kályha, hogy vacsorát. Égett szag, és a levegő fordult kék füst. Coming művészek nagy sáros csizmát és nedves az esőtől személyek tekinthetők tanulmányok és azt mondta, hogy a kényelem, hogy a Volga és még rossz időjárási körülmények megvan a maga varázsa. Egy olcsó faliórára: kullancs-tick-tick ... hűtött legyek köré az első sarkon a képek és a buzz, és hallani az padok vastag mappa fazekas csótányok ...