11 dolog, hogy telepítése után elementaryos 0

ElementaryOS abban a pillanatban a leginkább átgondolt vizuális forgalmazás. Ott tényleg minden nagyon szép és a szem örül felület. És, hogy kiadja 0,4 Loki rendszer egyre kevésbé stabil. És a telepítés után már nem igényel hosszú szedés, hogy működésbe lép. Azonban telepítése után ElementaryOS, sőt bármely más operációs rendszer egy olyan külön telepítéssel és bizonyos állami programok. Csináltam egy kis gyűjtemény a beállításokat és programokat, melyek révén a munka még kényelmesebb. Vágjunk bele.

1. frissített telepítés után ElementaryOS

Amikor először csomagtartó kapok, hogy miért kijelző az angol felületen, de a telepítés én választottam az orosz. Amikor megpróbálja megváltoztatni a felületen keresztül kiszórandó -> System Settings -> LanguageRegion kaptam egy doboz inaktív pont a nyelv és a régió kiválasztása.

11 dolog, hogy telepítése után elementaryos 0

Nyilván valami elromlott, és nem igazán működik. Tehát az első dolog, telepítése után bármilyen Linux - frissíteni.

Indítsa el a terminál és írd be:

$ Sudo apt - get update sudo apt - get upgrade

Ahogy az várható volt, a frissítés után, minden működött, ahogy kellene. Tartozékok kínált doustanovit hiányzó nyelv és módosíthatja a régió és nyelv felülete már elérhető.

11 dolog, hogy telepítése után elementaryos 0

$ Sudo sh - c "echo 'allow-guest = false' >> /usr/share/lightdm/lightdm.conf.d/40-pantheon-greeter.conf"

Az újraindítás után a vendég munkamenet már nem lesz.

3. Adjuk hozzá a beépülő modul forrás vezérlő szoftver

Az Elementary alapértelmezett nincs szerszám szoftver forrásokból. Ez elég kellemetlen, mert például nem lehet hozzáadni a PPA tárolóból. Szerencsére ez könnyen megoldható.

$ Sudo apt - get install software - ingatlan - a közös szoftver - ingatlan - gtk

software-properties-gtk - ennek megfelelően grafikus felület a forrás ellenőrzés. Nézzük futtatni. A konzol write:

$ Software - ingatlan - gtk

11 dolog, hogy telepítése után elementaryos 0

Megkérdőjelezik a kullancs, amint az a képen, közel interfész a frissítési kérelem egyetértenek.

4. Adjuk hozzá a csomag vezetője .deb

Furcsa, de nem néz a szokásos dupla kattintás nem tudja telepíteni a .deb csomagot.

11 dolog, hogy telepítése után elementaryos 0

Természetesen mindig ott van a lehetőség, hogy a csomagot a konzolból:

$ Sudo apt - get install [csomag útvonal] / [csomag]. első bálozó

De mindegy, grafikus felület nem fáj. hozzátéve:

$ Sudo apt - get install GDebi

Vagy akkor életbe GDebi szinaptikus. Én személy szerint inkább az első pick.

$ Sudo apt - get install szinaptikus

5. ElementaryOS Csíp

Csíp - olyan eszköz, amely speciális beállítások testreszabásához általános konfigurációs beállítások, például a témák, ikonok, asztali effektek, stb

$ Sudo add - apt - adattár ppa. Philip. scott / elemi - csíp

$ Sudo apt - get update

$ Sudo apt - get install elemi - csíp

A telepítés után a „System Settings” lesz egy új burkolat.

11 dolog, hogy telepítése után elementaryos 0

6. Adjuk hozzá a codec-ek

Alapértelmezésben ElementaryOS nagyon gyenge sor codec-ek. Adjuk hozzá a hiányzó:

$ Sudo apt - get install ubuntu - restricted - extrák

7. Állítsa Wine

Kapcsolódó cikkek