367 titkos titkos kommunikáció 2. rész március 23, 1974 (Alexander Szuvorov)

Alexander Szuvorov ( "Alexander Szuvorov")
Andrei Mihajlovics Pavlov

Book-fotó krónika "A legendás BOD TFR" Vad "CSA Navy 1970-1974 gg.".

367. A fej a Balti-tengeren. HMB "Baltiysk". "Vad" BOD. A világ vagyunk. Blind titkos kommunikáció. 2. rész 1974/03/23.

Photo illusztrációja nyílt internet "Violet", "Lila-3M" - szovjet elektromechanikus titkosítás (kódolás) Machine forgó ATP. 70-80-es években a XX században.

- Andrew - Megkérdeztem Pavlov - és SPS szakember sekretchik és jeladó - egy és ugyanaz?

- Nem, persze - már komolyan válaszolt a godok, a legfontosabb és az egyetlen szakember ATP BOD „Vad” csoportvezető 1 cikk Andrew M. Pavlov (szolgálati idő 19.11.1971-12.11.1974). - „Shaman” (az úgynevezett szakértők a haditengerészet SPS), az egy dolog, és sekretchiki - több.

- SPS szakértők, igazad van, egy különleges kormányzati kommunikáció, fogadni és dekódolni Kriptogram szerint egy speciális rádiós, valamint a kódolt szöveg vagy titkosított rádióüzenet már továbbított keresztül a műsorszóró központban.

- Sekretchiki - azok, akik a titkos anyagok, megvédi őket, és nekik a kezét azoknak, akik felvételi a titkos dokumentumokat, anyagokat és információkat. Odaadja magát az ő kezét a személyes aláírás.

- Pontosan - Támogattam Andrew. - Van sekretchikov térképek, vitorlázás irányok és irányítja a hajó és repülőgép az USA-NATO érkezett.

- Ez így van, és a „sámánok” tolerancia sokkal magasabb, mint a sekretchikov - „szigorúan titkos” és „különösen fontos”. Mivel a cirkáló „Sverdlov” Azt volt a sorrend az kinevezték elnöke a Bizottság ellenőrzését a titkos hivatal, az én benyújtott, volt két fiatal „letohi” (hadnagy).

- Az elődje - I Andrey Pavlov mondta - Senior SPS szakember, altiszt 1 cikk Maltsev Vladimir Petrovics (szolgálati idő 18.05.1971-20.05.1974) volt egy kiváló kis, vicces, szellemes, de zárkózott és tartózkodó. Sokan úgy gondolták, hogy túl óvatos, félénk fiúk bujkál posztjáról, stb

- Minden szolgáltatás nem tudtam, hogy te, a szakértők ATP-csinál? Talán mondani egy kicsit?

- A fő feladat - mondta büszkén Andrey Pavlov - IBM szoftver parancs (haditengerészeti csapásmérő csoport) és parancsnoka BOD „Vad” megszakítás nélkül tevékenykedő Phantom Phantom Nexus (PCA).

- Miért "Ghost"? Mivel titkos, titkos, titkos, képzelt, varázslás. Ezért az úgynevezett „sámánok”, mert mi vagyunk „sámánok kamlat” saját hardver és biztosítják a gyors átvitel titkosított üzenetek megfejtése és kriptogrammok a székhelye szerinti, a haditengerészet és a haditengerészet fő személyzet.

- Persze, hogy viccelek, amikor azt mondjuk, hogy ATP - szakemberek alvás, igen van, de nézd meg magad: az 0600 minden jármű központja jelentés kódok a hely, az idő, a hajó az állam, a tetteik és a környezet PE (vészhelyzetek) legénység egészségi állapotát GEM (fő erőmű) és a karok, az erőforrás-felhasználás és a leltár, az üzemanyag mennyisége, a víz, a reagensek, gyógyszerek, stb stb

- Ez kriptogram visszafejtése SPS szakértők átadta parancsot, ahol kezelték, míg az előző és a forma egy összefoglaló jelentést, hogy segítsen a parancs a század, haditengerészet és főparancsnokának, és ha szükséges, az illetékes hatóságok és a vezetés a Honvédelmi Minisztérium, a Szovjetunió fegyveres erők.

- Nos, a „hajlított” - Nem tudtam elhinni Andrew. - Szóval elküldve kódolt táviratot a honvédelmi miniszter?

- Nos, én nem, persze, - mondta Andrej, - egy útmutató, de ha valami történik - közvetlenül a vizsgálati jelentéseket két vagy három másik forrás, igen - azonnal. Azonban ez a praxisomban még nem ...

- Röviden, hogy reggel a RAM minden titkosírás-jelentések valamennyi hajó -ról a filmszínház (hadműveleti) Squadron a vegyületek a flotta, vagy az egész haditengerészeti flotta az ország. Tehát „sámánok” részt ebben a „szertartás”, olyan mértékben, amely soha nem álmodott ...

- Természetesen a legtöbb kriptogrammok jön és megy az edzés során, és a BS (katonai szolgálat). A nem kell minden alkalommal a feszültség, és a hibák nem igaz ideje, hogy aludni. Plusz, az szükséges, hogy a technológia működött „óramű”, simán és meghibásodás nélkül, és ehhez szükség van az ilyen ellátás, hogy még nehéz elképzelni. Nem mintha piszok vagy szenny és porrészecskék nem kell, különösen a kapcsolatokat.

- Hogy az alkohol dörzsölje? - Megkérdeztem, „ártatlan”.

- Tiszta, egészség, - szilárd, büszke, független és önbecsülés Andrey Pavlov mondta.

- De igazad van - kifejti a beszélgetés el Andrew - „sámánok” tartozik az általános rendszer biztonsága és védelme az állam és katonai titkok, ezért kell lennie példaként szervezet tárolási és felhasználási dokumentumok, berendezések és ingatlanok, mind ott leltár, leltár , operatív kommunikációs eszközök, stb

- És miért ATP kalapáccsal? - újra „ártatlanul” Kérdeztem Andrei Pavlov és elhallgatott ...

- Honnan tudod, hogy a kalapács? - megint gyanúsan "napryazhno" Andrew kérte.

- Ez kalapáccsal - feszülten válaszolt Andrew - Azt kell ebben az esetben összetörik ezeket a „írógép”, és az összes dokumentációt felgyújtani. Sőt, a mi zsák is feltételezik, hogy egy gránátot, hogy felrobbantja a pokolba, magamat is beleértve ...

- Nos, újra itt történeteket gyógynövények! - Mondtam Andrew.

- Nem, Alexander nem üldözés - komolyan és szomorúan mondta Andrey Pavlov. - Ez így van. Ha fennáll a veszélye a halál, a hajó köteles vagyok végzésével a parancsnok vagy annak jogutódja jelentést az elmúlt kriptogram erről a szomorú eseményt. Meg kell tájékoztatni arról, hogy mi minden az SPS-technika, kódkönyvekhez, kódok, és ha van egy igazi fenyegető azonnali leválasztás és a felvétel a hajó és a harc utáni PCA, akkor köszönhetek mindent elpusztítani, égési és önmegsemmisítő. Itt tehát, Sasha ...

Ez ez így van, Sasha, „hangzott ajkáról Andrew olyan komoly és szomorú, belső méltóságot, hogy önkéntelenül zsugorodott, elszomorodott, csendes és figyelmes. Azt már nem akar hallani egy érdekes történetet vezető szakember ATP Andrey Pavlov.

Under strokot din és rejtjel gépek,
Támaszkodva a szöveg a titkot,
A „kiméra” került át „Chichi”
Nagyon sajátos módon.
Nélkülük elhalványul központja és a háború - nem háború.
Speciális kommunikációs - valami nagyon nehéz
És nagyon fontos szerepet titkosírás
Titoktartási.
Mindenütt ott is, ahol forrongó óceán,
elrejtése tengeralattjárók
Küld jártas másodperc „sámán”
Kriptogrammnye jelentésükben.
A szem megerőltetése SPECIAL varázslók
On line személyzet dokumentumokat.
Felelős az élet az országban,
Nem szeretik a bókokat.
Még éjjel álmodnak titkosítást,
Sorozat numerikus padlók
És vörös foltok a szövegek a korábbi
Besorolása „különös jelentőséget”.
Ők „Emka” szeme villogó fények
És a kulcsok zörög együtt:
„Sok szerencsét, fiúk! Ön örökre ár
És Legyen világosság szolgáltatás”.

Eugene Fort: Dedikált mindazoknak, akik szolgáltak, és most szolgálja a nyolcadik Igazgatósága a vezérkar.

Megjegyzések:
"Shish" - SPS szakértő titkosírás az NE és az Air Force,
„Shaman” - titkosírás a haditengerészet,
„Bölcsek” - a játékos beceneve „Shisha” a központja,
"Emka" - szakmai cím titkosító gép index "M" (M-425).

- Megmondom több, Suvorov - mondta Andrei hirtelen - a BOI „Vad” egy másik különleges kapcsolat - megszakítás nélküli rejtett kapcsolatot. Ez az, amikor automatikusan megy a székhelye a jelek, hogy mi minden működik, ahogy kellene, hogy élünk, hogy az illetékes egységek, gépek, fegyverek és lőszerek ott, nem romlott, és készen áll a harcra.

Rögtön gondoltam a teremtő és a hajó a számítógép szerelőt CICS (harci információs rendszer) Rem Nyikolajevics és a merev igény: „Ahhoz, hogy egy linket CICS számítógép minden szükséges gépek, berendezések, felügyeleti és ellenőrzési eszközök).

- Így a telemetriai műholdak képregény? - Megkérdeztem Andrew.

- Valószínűleg - mondta. - Nem igazán tudom, de valószínűleg ez a jeleket a szenzorok néhány, de ez mind át nekem a kommunikációs csatornákat, köztük az Ön - navigációs.

- Várj - mondtam -, azt mondtad, csak hogy visszaszerezze a titkosított rádióüzenet szövegeket, majd figyelembe őket megfejteni, és aki ezután kódolja a szöveget, a parancsnokok-főnökök magukat?

- Igen - röviden válaszolt Andrew. - Előfordul, hogy a parancsnok vagy más elöljárók maguk kódolják, azaz titkosított jelentéseik másolatait, és előfordul, hogy szakemberek végzik kódolók vagy „kódoló” a mi véleményünk. Ezek VSL az úgynevezett „jeladó”, hogy főállásban szolgáltatás - ez a kódolási (dekódolás) a beérkező információk, valamint a működési és karbantartási kódolás és speciális kommunikáció. Ez azonban a központba és a föld részei, és a hajón voltam vezetője speciális kommunikációs és kódolására és dekódolására.

- Cool! - sírtam. - Mit is tanulni ezt az egészet?!

- Tanított - büszkén mondta Andrew. - rejtjelezőt, jeladó vagy speciális ATP nem vállal semmilyen tanítás. Tudja, hogyan kell egy kódoló-dekódoló PCA szakember?

- Először is, meg kell adni a szakmai ismeretek az egyes szakember, hogy pontos vizuális észlelés, figyelem span, jó a RAM és a képességét, hogy memorizálni a szöveget a tárgyaláson. Másodszor, meg kell jó mobilitása kéz és az ujjak, mint a gitáros vagy zongorista, pontosság, jó kézírás, a magas iskolai szintű technikai hozzáértés gondolkodás. Harmadszor, meg kell lennie lelkiismeretes, abban a hitben teprelivym, talpraesett ...

- És szórakoztató - boldogan, tettem hozzá, - a rövid, egy igazi játékos a KVN.

- Pontosan! - Andrew örült változás a beszédtéma. - Igyál a haditengerészet - ez még nem volt, meg kell próbálni!

A beszélgetés a szolgáltatás egy speciális titkos kommunikáció véget ért, de mindketten egy kis nyílás egymáshoz, hogy nem kellett volna nyilvánosságra, vagy akár beszélni, úgy érzi, hogy a bizalom és barátságos érdeklődés, hogy rájöttem, a beszélgetés folytatódik, Andrew túl unatkozó nélkül barátaival aki elment a cirkáló „Sverdlov”, hogy a BS (katonai szolgálat) a Földközi-tengeren.

Érdekes módon, miközben van folyik ebben a pillanatban?