100 tanácsok és

Igen, kell, nincs más isteneid én előttem.


Ne csinálj magadnak bálványt. ; nem meghajol nekik sem szolgálja őket.


Ne éljen vissza a nevét, az Úr, a te Istened hiába.


Emlékezz a szombat-napot, hogy tartsa szent; Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat őket, de a hetedik napon - szombat az Úr, a te Istened: ne ölj, ne csináljanak valamit.


Tiszteld atyádat és anyádat.


Ne tégy hamis tanúságot felebarátod ellen.


Ne kívánd felebarátod házát Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se mező, se inas, sem pedig a szolgálójának, sem az ökör, sem szamarát, sem más jószága, sem semmit, ami a te felebarátod.

1. aki haragszik az ő testvére kell lennie arra, hogy ítéletet;

2. a ki elbocsátja feleségét, (kivéve a paráznaság) elcsábítja őt, hogy paráználkodj; és aki feleségül egy elvált nő paráználkodik.

3. Ne esküdjetek egyáltalán: akár az ég. Se a földre. sem a fejed, ne esküdjetek, hiszen nem lehet nem egyetlen hajszálat fehér vagy fekete. De hagyjuk a kommunikációs legyen, igen, igen; nem, nem; semmit azon túl ez jön a gonosztól.

4.Prosyaschemu adsz, és neki, hogy tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj el.

5. mikor alamizsnát osztogatsz, ne kürtöltess magad előtt, mint a képmutatók teszik. hogy tiszteletben kell tartani az emberek.

6. amikor imádkozol, menj be a te, te tetted fogd te ajtót, imádkozik

7. ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek a ti mennyei Atyátok.

8. Ha gyors, nem néz komoran, mint a képmutatók, akik eltorzítják arcukat, hogy lássák az emberek böjtölésüket

9. Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, ahol a moly és a rozsda megemészti korrupt, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják;

10. Ne aggódjatok a holnap, a holnap majd aggódnia, hogy elég minden nap saját baj.

11. Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek,

--- Mert a milyen ítélettel ítéltek, ti ​​kell megítélni; és mértékkel mértek, akkor mérhető.

--- És mit látsz a szálkát testvéred szemében, és nem a gerendát a te szemedben?

---.Képmutató! Először távolítsuk el a deszkát a saját szemét, majd leszel tisztán látni, hogy távolítsa el a szálkát a te atyádfia szemében van.

12.Do nem ad, ami szent, az ebeknek, se vessétek meg gyöngy a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és kapcsolja be újra, és szakadjon rád.

13 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek

14. minden, hogy szeretne tenni veled az emberek, ti ​​azonképen nekik: mert ez a törvény.

15. Írja be a szűk kapun. Mivel szűk az a kapu és keskeny az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.

16.Beregites hamis próféták, ami hozzád a báránybőrbe bújt, de belől ragadozó farkasok. Gyümölcseikrõl ismeritek meg őket. Jó fa nem teremhet rossz gyümölcsöt, sem a romlott fa teremhet jó gyümölcsöt.

(1-COR)

„Ha szólok férfiak nyelve és az angyalok, de nem szeretem, I - réz vagy pengő cimbalom.


Ha van jövendőt, és minden titkot és minden tudással és hittel, hogy tudtam eltávolítani hegyek, szeretet pedig nincsen, - semmi vagyok.


Ha adok el minden vagyonomat, és hogy a testem el kell égetni, de nem szeretem, én nem olyan jó.


A szeretet türelmes és kedves, a szeretet nem irigylem, a szeretet nem felvonulás önmagában nem felfuvalkodott,
nem viselkedik gorombán, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem gondol rosszat;
Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
viseli a dolgot, hisz mindent, reméli, mindig kitart.
A szeretet soha nem sikerül, bár próféciák fogják törölni, és nyelvek megszűnnek, és a tudás fog tűnni el. "

„Mindazonáltal, a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége, és minden asszonynak tulajdon férje.
Hagyja, hogy a férje teszi vala a feleség köteles jóakaratot és hasonlóképpen a feleség a férjének.
A feleség nem hatóság a maga testének, hanem a férje; hasonlóképpen a férj sem hatalmat a saját teste, hanem a felesége.
Ne fosztja egymással, kivéve akaratból bizonyos ideig. és újra együtt, hogy a Sátán nem csábítanak a inkontinencia. "

. „Aki azt hiszi, hogy tud valamit, amit még nem ismerünk, azt kellene tudni.”

. „Mert az ember nem az asszonyból, hanem az asszony a férfi;
Sem a férfi teremtett nő, hanem az asszony a férfi. "

„És most ez a három megmarad a hit, remény és szeretet, de a legnagyobb a szeretet.”

„Ne tévelyegjetek: megrontanak gonosz a jó modor.”

"Vanity a hiúságot, hiúsága vanities - minden hiábavalóság!"

„Mi volt az, ami lesz; és mi történik az, ami kell tenni, és nincs semmi új a nap alatt. "

„A szél elmegy dél felé, és megy az északi, spinning, spinning a séta, a szél visszatér a saját áramkörök”.

”. bölcsesség kiemelkedik ostobaság könnyű excelleth sötétség .. "

„Mindennek megvan a maga ideje, és a szabad ég alatt, míg az összes dolgot:

Ideje a születésnek, és ideje, hogy meghaljon; egy időben a növény, és ideje a kiszaggatásának ültetett;

Ha ölni kell, és ideje, hogy meggyógyítsa; ideje, hogy lebontják, és ideje az építésnek;

Ideje van a sírásnak és ideje a nevetésnek; Egy ideje gyászolni, és ideje a tánc;

egy időben, hogy szétszórják kövek és ideje a kövek egybegyûjtésének; egy időben, hogy átfogja, és ideje, hogy tartózkodjanak a felkarolása;

Egy ideje keresni, és ideje, hogy elveszíti; egy időben tartani, és ideje a eldobásnak

Egy idő szakgatásnak és ideje varrni; ideje a hallgatásnak, és ideje, hogy beszéljen;

Egy ideig szeretni és ideje, hogy utálom; Egy ideje a háború és ideje a békességnek. "

„Két jobb, mint egy; mert van egy jó jutalom a munkaerő:

Mert ha elesnek is, az egyik felemeli a társát. De jaj annak, aki esik, és nincs, aki segítsen neki ki.

Továbbá, ha két hazugság együtt, akkor van hő de hogyan lehet egy meleg egyedül?

És ha legyőzzük bármelyike, a két állvány ellene, és a menet, hármas kötél nem hamar szakad el. "

„Minden a munkaerő az ember - a száját, de a lelke nem telik meg.”

„A szív a bölcs - a házban a gyász, de a szíve bolondok - a házban a vidámság.”

„Ne mondja:” Miért van az, hogy a régi napok jobbak voltak ezeknél? „Mert ez nem a bölcsességből, amit kérsz.”

„Ne legyen túl szigorú, és nem teszik meg önmagad felett bölcs; miért teszi tönkre magát? "

„Ne légy felettébb gonosz, és ne légy balgatag: miért halnál meg, mielőtt az idő”

„Nincs igaz ember a földön, aki nem jó, és nem bűn”

”. És találok több keserű, mint a halál a nő, mert - a hálózat, és a szíve - hurokkal, kezét - bilincsek; jó Isten előtt kedves, megszabadul attól, de a bűnös lesz rá. "

„És én méltatta vidámság, mert nincs jobb ember a nap alatt, hogyan kell enni, inni, és vidám: ez kíséri őt a munkálatok a napokban az élete, amelyet Isten ad neki a nap alatt. "

„Menj, edd meg a kenyeret, örömmel, és igyam bort a szíve örömében, amikor Isten kedvez a működését.”

„Élj boldogan a feleségét, a kit szeretsz minden nap az élet a te hiúság, amit néked adott a nap alatt, minden nap a te hiúság; mert - te részed az életben, és a te munkaerő, a melyet elveszed a nap alatt. "

„Szóval vissza, és láttam a nap alatt, hogy nem a gyors futás, nem bátor - a győzelem nem bölcs - kenyér, de nem is - a gazdagság és a képzett - javára, de az idő és a véletlen történik velük minden.”

„Bölcs szavak hallható csendes több, mint a sír uralkodó között bolondok.”

„Ujjongjatok fiatalember, a te fiatalok, és a te szíved felvidítani téged a nap a te ifjúságod, és séta a módját a szívet és a te szemeidnek látása miatt; Csak azt tudom, hogy ezeket a dolgokat Isten fog téged ítéletre. "

„Nincs semmi rejtett dolog, ami nyilvánvalóvá lesz, és semmi titok, de ez nem történt meg lenne-e egy ki.”

„Semmi, belép egy férfi kívülről nem tisztátalanná vele, de mi jön ki belőle, hogy tisztátalanná az embert.”

„Ha valakinek van füle a hallásra, hallja!”

„A milyen mértékkel méri, akkor kell mérni, hogy te, és nektek fog hallgatni.”

Kapcsolódó cikkek