8 Ways megbántani külföldi anélkül, hogy észrevenné

Egyszer fogott a szem a minősítés a neveletlen turistákat. Honfitársaink vette a harmadik helyet, miután az amerikaiak és (meglepetés meglepetés) prűd britek. Civilizált része a turisták azonnal talált magyarázatot: szentségi olvadása a „olvadás” nem megfelelő WC-hölgyek, nincs hegy, és néhány más kisebb nonszensz. Nem, kedves. Az eset, sajnos, a banális durvaság. Hogy gyakran panaszkodnak az európaiak. És én nem beszélek oroszul hősök, illesztés részeg harcok a török ​​üdülőhelyek és harci stewardok repülőgépen. A legmeglepőbb, és bosszantó, hogy durva európai szemmel tűnhet a legtöbb civilizált orosz turisták, akik nem kívánják megsérteni senkit, sikeresen leküzdeni a nyelvi akadályokat, és működik, a saját szempontjából, elég udvariasan. Azt javaslom, egy rövid listát a finom és nagyon jellegzetes rossz lépések az orosz turisták, akik létre ellenük külföldiek.

8 Ways megbántani külföldi anélkül, hogy észrevenné

1. A hiánya egy bocsánatkéréssel. Ha majd nyomja európai vagy a lábára lépett, ő a legtöbb esetben egy bocsánatkéréssel. Ő meg fogja tenni, nem azért, mert bűnös, és megszokásból. Először is, mert a bocsánatkérés, mint elkerülhetetlen, másrészt úgy gondoljuk, hogy egy nem tervezett fizikai kontaktus is kellemetlen mindkét fél (a személyes tér lesz szó az alábbiakban). Tehát, világosbarna turisták számára. ta-Da'am Munkáspárt! figyelembe az áldozat egy bocsánatkéréssel, akkor rendszerint eltávolítható egy felsőbbrendűség érzése. Hogy van az európai? Találd magad. De olyan könnyű azt mondani Sajnos Excusez-moi vagy Scusi ...

2. Nem „kérem”. Igen, Európa úgy döntött, hogy udvariasan kérj. Óvoda, a fiatalabb csoport. De a mi turisták ne várjon. De egy „kérem”, hogy sikeresen helyettesíti egész mondatokat, amelyeket fel kell építeni a kockázata, hogy egy hiba. „Kérem, egy csésze kávét.” „Kérem, felébred hét.” „Kérem, harminchetedik a méret.” Van, persze, árnyalatokat. Például a németek mondják, hogy „kérem” átlagosan kevesebb, mint a brit. De ha angolul kommunikálni, ne történik sok.

3. hiánya udvariassággal. Hazánkban ez világos - „elvtársak” elment „úr” nem gyökeret. A régi Európa minden ugyanaz. Próbálják vonzani a figyelmet egy idegen, ne felejtsd el hozzáadni „uram” vagy „asszonyom”, „Senor” vagy „Senora”, és így tovább. Egyébként igen, még figyelembe véve az eltérő intonáció, a «Elnézést” néhány érzékelik, mint durva kiáltás.

4. sértő viselkedést tanúsít személyzet. Ismét jön a molyok. Egyrészt - fondorlatos megszegés (nem indul el), másrészt - durvaság (káldeusok azonos). Tartsuk szem előtt, hogy Európában nagyon nagy a valószínűsége, hogy egy családi étterem / hotel, ahol a pincér / recepciós nem kóbor limit és a fiatalabb tulajdonos rokona intézmény. Sok iskolában a pincér érez a tulajdonjog a konyha, üt beszélgetések megfelelő bor, valóban tapasztalható, ahogy élvezik az étkezést. Itt a „mi” a szerencse bukkan Homebrew nemzetiségi: „A Th homár valami kicsi?”

5. A hiánya egy mosolyt. Egyes európai országok elhatározták, hogy mosolyogni udvariasan amikor találkozott valaki megnézi, ideértve azt az esetet egy idegen. Más országokban nem. De egy orosz világszerte híres örökké savanyú arcot. Nem akarsz mosolyogni, hogy idegenek - nem mosolyog. De ne felejtsük el, hogy a komor arc benyomását kelti a beszélgetőpartner, ha beszélsz vele összeszorított fogakkal. És ez nem növeli a pontszámot, különösen, ha valójában nem fog fájni.

6. Amennyiben nem tesz eleget a személyes tér. Itt a lényeg, nagyon vékony. Az orosz mentalitás a koncepció személyes tér nem történik meg. Számunkra időtlen idők óta élnek általában tíz ember egy komnatuhe. Mi nem kellemetlen érzést tapasztal, ha állva szinte jobb, függetlenül attól, hogy van-e szükség, vagy nem az ember. Azonban az európai, ha talál magának indokolatlanul közeli, távolodjon el, és ha nem lesz képes elmozdulni, akkor vykazhet megmagyarázhatatlan irritáció az Ön számára. Ez nem az, hogy személyesen kedvére, és hogy Ön megszegte a komfort zónában. Ez invázió. A képviselők a különböző kultúrák a méret a személyes tér eltérőek lehetnek, de kapok egy idegen országban, akkor jobb, ha nem indul el megközelíteni a másik személy közelebb van, mint karnyújtásnyira.

7. tapintatlan megjegyzést. Általában képzett ember megérti, hogy a zászló felett Reichstag - nem a legjobb téma megvitatására a németekkel egy közeli naplopó. De vannak még kevésbé nyilvánvaló baklövéseket. Néhány britek nem hiszik, hogy élnek Európában, bár az ország az Európai Unióban. Néhány ír emberek nem hiszik, hogy élnek a Brit-szigeteken, bár a szempontból az orosz földrajz, ahol élnek (biztonságosabb, hogy hívja a hírhedt sziget angol-kelta, vagy legalábbis a brit-ír). Néhány osztrákok nem tartják magukat a németek, de azt mondják, német, néhány (sok) Napóleon francia fontolóra egy nemzeti hős. Természetesen minden nem rendelkező terjedését szalmát. De általában, ne vegyenek részt a vitában, a földrajz, a történelem és a politika az idegenekkel (különösen, ha azok az ír). És ha foglalkozik törzsbeli társaikkal túl halk beszélni értékes véleményt. Legalább egy alapvető ismereteket az orosz nyelv - nem olyan ritkaság az európaiak, mint gondolnád.

Tina_Hellvig

Orosz külföldön elismert hiányában a mosoly. Gyenge a nyelvtudás „megmenti” őt a hosszas vita külföldiekkel. Állampolgárság és adhat sok szeretettel „ingyen”, hogy nincs olyan értelemben vett személyes tér, stb Akkor ezt a nagyon jól megírt cikk.

Kaddy

Már beszéltünk azokról, akik úgy tűnik, hogy ismeri a nyelvet, és kölcsönhatásba után minden tőle telhetőt. Ez egy lehetőség, hogy úgy vélik, a fehér és a csont snobstvovat :) Előfordul, hogy a semmiből. Személyesen hallottam a repülőtérre érkező, egy barátom azt mondta büszkén találkozott az angol „nem voltam Európában” - angolul teljesen normális, sőt, és leesett az álla. Házi, mint a férjem nevezi. Mi a helyzet a szerelmi freebies - minden bizonnyal a mentalitás, de valahogy nehéz, hogy haladéktalanul nyújtson egyértelmű példákat :) De ezek a kis dolgok nagyon könnyű, hogy az orosz jellegű, és lesz egy alkalom, hogy megítélje a rossz modor még a legjobb takskt képviselőivel.

Tina_Hellvig

Egy jó példa erre. Talán ez az úr érkezett az ázsiai része Oroszország, és szeretné, hogy a figyelmet a beszélgetőpartner, hogy „nem vagyunk a helyi embereket.” Még soha nem látott az oroszok itt a szállodában, ahol svédasztalos reggelit? Hajlamosak arra, hogy megpróbálja próbálja minden étel, még egy kapaszkodó, majd nem marad éhes.

Kaddy

A tény az, hogy a brit UK - nem Európa :) Európa - valami, ami a kontinensen. Általában senki, kivéve az orosz és ázsiai ilyen hibát nem, mert az európaiak Európáról, az Egyesült Királyságban nincs szükség a jelentést, és az amerikai és angliai magát egy ilyen Európa nem veszi figyelembe.

Mi a helyzet a svédasztalos reggelit, ez nem az én tapasztalatom nem mutat semmit. Első orosz ritkán eszik reggelit, így bőséges (miután a svédasztalos vacsora :)), másrészt reggeli általában nem változatos, és nincs értelme, hogy toborozni tovább. Harmadszor, számos európai országban, a kontinentális reggeli muffin és gyümölcslé és ott, vagy próbáljon szerezni semmit. Sok szállodák nem hivatalosan semmi ellen Reggelizőkabinetbe készletek. Hivatalosan ez ne csak ott, ahol félpanziós és ebédet egy kis pénzt. Ez elsősorban Törökország, néha Spanyolországban. De hol az orosz nem teszik ki a nagy részét a függő, általában nem nehéz észrevenni, hogy a szendvics tartalékok bűnnek, és más nemzetek, különösen a brit. Tehát ez nem egy indikátor.

Tina_Hellvig

Sajnálom sokszor tanúja, amikor honfitársai nem tudott ellenállni a „Freestuff” reggeli nem csak Európában, hanem Kanadában és az Egyesült Államokban.

8 Ways megbántani külföldi anélkül, hogy észrevenné

Kaddy

Kaddy

Amikor írtam konkrétan keresni inostranoyazychnyh fórumok panaszok az orosz turisták. Általában panaszkodnak visszaélés, op, összetörni, részegség, nem tartották be a sorokat, nem reagál a megjegyzéseket, a rossz modor, mint a köpködés és orrfújás, a tudatlanság, a nyelv mogorvaság. Szabad semmilyen panasz nem találkoztam, és az volt a benyomásom, hogy ez a fajta dolog, hogy az egyik orosz turisták nem szeretem mások :) Az én tapasztalatom szerint a legborzalmasabb idegenek norvégok, akikkel én találkoztam Spanyolországban (volt egy nagy család és a szobában volt, köztük két, ez egy őrült szaladgált a folyosón, és csapódása ajtók nappal és éjjel, perekrikivanie keresztül erkély, akkor felkelni a reggeli nem vállalják leírni), valamint a szomszédok a finnek Prága, amely folyamatosan vadul kiabálva és részeg, a recepciós a recepción még izviniyalsya nekünk tört orosz „Sajnálom. Ez finisher. Ezek barátságos. Ez finisher”.

Sablon

Normális figyelmes ember egy idegen országban alkalmazkodik elég gyorsan. Néhány nap múlva megtudtam sajnálom, ekskyuzmi. Ennek része a mosoly ott van a saját megközelítését. Korábban, amikor utazott buszok, gyakran kérve az utasokat, hogy ezek a savas? Senki sem válaszolt a kérdésre. Köszönjük mindazoknak, akik segítettek neked, általában szolgált - a szokás. Pliz - Beszélek ritkán is szokás, és ez húzódik, most gondoltam, mert tudom, hogy sok eladók, fodrászok nevek és kommunikálni velük egyenrangú. Írt cikkeket UQ személyes tér és mindig betartja az általa, valamint a távolság az úton, ami a kezelést. Ezek a gonosz szavakkal „ember”, „nő” vágja a fülemet, és én mindig ezt mondja. Nem értem!

És így tovább és így tovább.

A jó te menetek kénytelen gondolkodni, és nézd meg magunkat.

Kaddy

Sablon

Sokkal korábban, közel azonos, írtam az újság.

Kaddy

Ami a személyes tér, ahogy mondtam, ez függ a történelmi kultúra. Ez magában Európában országról országra, úgy véljük, hogy ez kevesebb, mint a lakosok a városok és nagyobb a tartománybeliek a sűrűn lakott ázsiai ország, ez általában nagyon kicsi, még a falvakban. Ez a tény, hogy amikor utazik Európába kell tekinteni, de nem az oka az etikai értékelés. A kínait nem rosszabb, mint az angol, hogy ő kis személyes tér, és az angol - egy nagy, de ez durva, ha nem veszi figyelembe. Valami ilyesmi.

Sablon

Köszönjük ilyen hosszú választ!

Kapcsolódó cikkek