10. leggazdagabb ország Ázsiában

10. leggazdagabb ország Ázsiában
Ennek alapján a Világbank és az IMF, a kiadvány rangsorolva a leggazdagabb ország a világon a GDP vásárlóerő paritás jutó, ami figyelembe veszi a viszonylagos megélhetési költséget és az infláció a világon.

Meglepetés. Még nincs meglepetés a csoport gazdag Japán, mégis nem lép Dél-Koreában.

Nincs meglepetés. Alatt szinte az összes arab olaj monarchiák, gazdag képlet szerint: egy csomó petrodollars - kis populáció. Várhatóan a jelenléte a világ pénzügyi központjaiban Hongkong és Szingapúr. Meglepett Tajvan valahogy némán, láthatatlanul ország átalakította konfuciánus szorgalmukról, kitartás és a nyugati vállalkozás, először le, majd a gazdag, és ez ellen a hátteret egy meglepően szerény Japán álláspontja igen magas a világ Brunei már nem meglepő, de megerősítést boldog kapcsolatban az olaj jólét és a kis populáció.

Omán 10 ázsiai, 22 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 44903

Omán belépett a top 25 leggazdagabb ország a világon, rangsorolás csak 22. helyen. Tavaly, Omán nem adja meg a top 25.

Omán gazdaság alapja a olajexport. 49% a GDP - kiaknázása és feldolgozása az olaj, földgáz kitermelése és cseppfolyósítás.

Tekintettel a csökkentés olajtartalékok Omán hatóságok azt tervezik, hogy a gazdaság diverzifikálását - fejlesztésére gáztermelés, a kohászat és a turizmus. A hatóságok kívánnak privatizálni, és emeljék a képzés a lakosság.

Az elmúlt évben, Omán gazdaság szenvedett, mint az ár a fő kiviteli termék - olaj - meredeken zuhant. Ennek ellenére az ország rangsorolt ​​22. hely között a leggazdagabb ország a világon.

Tajvan 9 Ázsiában, 19 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 45996

A reál-GDP növekedés átlagosan mintegy évi 4% -os, és stabil az elmúlt 30 évben.

Az export gyorsabban fejlődött és biztosítsa a megfelelő feltételeket az iparosítás. infláció és a munkanélküliségi ráta alacsony, a kereskedelmi mérleg az évek pozitív.

Tajvan munkaerőpiac egyik legvirágzóbb a régióban. Nagyon valószínű előrejelzett növekedése a száma, akik dolgoznak a szolgáltatási szektorban alapul trendek a turizmusban, virágzó köszönhetően a gazdag utazók a kínai szárazföldön.

A szegénység Tajvan szinte teljesen megszűnt kevesebb, mint 1% -át a lakosság szegénynek tekinthető, illetve tartozó részét a lakosság alacsony jövedelem.

Ez azt jelenti, hogy több mint 99% -át a lakosság javára a gazdasági jólét Tajvan, ami jelentősen javította az életminőséget.

Tavaly Tajvan nem szerepel a listán a 25 leggazdagabb ország a világon, de ebben az évben a gyors gazdasági növekedése biztosított neki a 19. hely között a leggazdagabb ország a világon.

Bahrain 8 Ázsiában, 12 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 52830

Kitermelése és feldolgozása előtt olajjal, amely a GDP 60%, most - 30%: Bahrein területén „fekete arany” kimerültek.

Az átlagos várható élettartam - 73,7 év.

Bahreinben az elmúlt évben nem szerepelt a top 25 leggazdagabb ország a világon, de ebben az évben az ország betört a top 20, rangsorolás csak a 15. helyen.

Szaúd-Arábiában 7 Ázsiában, 11 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 56253

Népesség: 30886545

Várható élettartam: 75,7 év

Szaúd-Arábia gazdasága függ olajexport, mivel az ország a világ vezető olaj-exportőre. Itt található a legnagyobb tartalékok a nyersanyagok.

Olaj számlák 89,8% -át adja. Szaúd-Arábia is tagja az OPEC, továbbá úgy vélik, a nem hivatalos vezetője a szervezet, hogy megadja az alaphangot a többi OPEC politika.

Az életszínvonal Szaúd-Arábiában, mint a legtöbb a Közel-Keleten és Észak-Afrikában.

A várható élettartam ebben az országban - 75 éves, és az írástudók aránya - 94,4%. Ezen kívül 64% -a rendelkezik internet-hozzáféréssel. Azonban ezek a számok még mindig alacsonyabb, mint a legtöbb európai országban.

Az elmúlt évben, az olaj ára jelentősen csökkent, ami nem, de befolyásolja a gazdaság, az ország, hogy termel olajat.

Szaúd-Arábiában is tapasztalható nem a legkönnyebb idők kapcsolatban a helyzet az olaj piacán, de ez nem tükröződik a pozícióját a rangsorban.

6 hongkongi Ázsiában, 8 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 57676

Népesség: 7.241.700

Várható élettartam: 83,8 év

Hong Kong - ez a leginkább függő ország a világkereskedelemben. Közigazgatási Terület export körülbelül annyi, mint a behozatal, így van egy közel tökéletes egyensúlyt a kereskedelem.

A legtöbb exportbevételek köszönhető arany megvásárolt többnyire Svájcban. A legtöbb aranyat ezután értékesítik Kínában.

Ezen túlmenően, az alacsony adókat és a magas szintű hozzáférést a kelet-ázsiai piacokon, ami a területet vonzóvá az üzleti és a külföldi befektetéseket.

A várható élettartam a hongkongi lakosok - 83,8 év. Ez a legmagasabb a várható élettartam a világon.

Egyesült Arab Emírségek 5 Ázsiában, 7 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 67201

Népesség: 9.086.139

Várható élettartam: 77,1 év

Mint a legtöbb országban az első 10, az Egyesült Arab Emírségek gazdag olajtartalékok. Az olaj ország 6. helyet helyét a világban.

Olajexport főként megy Japánban, Thaiföldön, Dél-Korea, India és Szingapúr. Az olajexport számla nagy a GDP arányában.

UAE kormány költ mindössze 3,9% -át költi közjavak és szolgáltatások. Ez a legalacsonyabb országok között e rangsor.

Mindazonáltal, a legtöbb az Egyesült Arab Emírségek lakosság magasabb életszínvonal, mint a legtöbb más közel-keleti és észak-afrikai országban.

Az írástudók aránya az országban - 90,0%, ami magasabb, mint a régiós átlag. Ezen túlmenően, az átlagos emberek ebben az országban élő 77 év volt, ami magasabb, mint az átlagos szint 72,3 év a régióban.

UAE is szerepel OPEC. Az előző évhez képest az ország pozícióját a rangsorban a leggazdagabb ország a világon nem változtak - biztos 7. helyen, annak ellenére, hogy a csökkenő olajár, amely a fő exportcikk az országban.

Kuwait 4 Ázsiában, 5 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 71600

Népesség: 3.753.121

Várható élettartam: 74,5 év

Mint a legtöbb országban szerepel a top 10, Kuwait gazdag olaj. Ami a bizonyított olajtartalékok, az ország soraiban 5. a világon. Ezen túlmenően, Kuwait import gyógyszeripari termékek, élelmiszer-ipari termékek, gépkocsik és sok más termék.

A munkanélküliségi ráta itt nagyon alacsony - mindössze 2,1%. Mindazonáltal, a szint egészségügyi jelentősen elmarad más országokban. Az átlagos lakos él Kuwait '74 -ben.

Kuvait, mint a legtöbb más közel-keleti országok szerepelnek a rangsorban, tagja az OPEC.

Brunei 3 Ázsiában, 4 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 80335

Népesség: 417394

Várható élettartam: 78,6 év

Brunei - ez egy kis ország található a Borneó szigetén, határos Indonéziában és Malajziában.

Brunei - egy ország gazdag olaj. Exportál gázt Japán és Dél-Korea, ezek az országok teszik ki szinte valamennyi kivitele Brunei. Export majdnem 2,3-szer magasabb import. Így az ország egyik legnagyobb kereskedelmi többlete a világon.

Az elmúlt 20 évben, Brunei igyekszik diverzifikálni gazdaság, és ma az ország vonzott jelentős számú külföldi beruházások.

Ezen kívül, Brunei az egyik legalacsonyabb a munkanélküliség a világon - csak 2,7%.

Tavaly, az ország rangsorolt ​​5. helyen a rangsorban a leggazdagabb ország a világon, és ebben az évben nőtt egy pozícióval, ők a negyedik leggazdagabb országa.

Singapore 2 Ázsiában, 2 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 84821

Népesség: 5.469.700

Várható élettartam: 82,3 év

Ez az ázsiai városállam nagymértékben függ a kereskedelem, és lakói - az egyik leggazdagabb a világon.

Szingapúrban, nincs természetes erőforrásokat, de a város-állam egy nagy pénzügyi és kereskedelmi központ.

Port of Singapore - a második legforgalmasabb kikötő a rakomány mennyiségét.

Itt, a magas életszínvonal és a legtöbb milliomost egy főre jutó.

A munkanélküliségi ráta - 2%, és a várható élettartam - 82 év.

Katar, 1 Ázsiában, 1 - a világon.

Egy főre jutó GDP: $ 146.011

Népesség: 2.172.065

Várható élettartam: 78,6 év

Katar - a leggazdagabb ország a világon. Ami a bizonyított olajtartalékok Katar a 9. hely a világon.

Ez azért van, mert az a tény, hogy a Qatar gazdasága függ az export az olaj, így különösen érzékeny a piaci ingadozások, és különösen az ingadozások az olajárak.

Katari hatóságok megpróbálták változatossá az ország gazdaságát, de az ország még mindig függ a olajexport.

Ebben az országban van egy nagyon magas életszínvonal - sokkal nagyobb, mint a legtöbb a Közel-Keleten és Észak-Afrikában. Itt magas a várható élettartam, a nagy sebességű internet-hozzáférés és a magas szintű műveltség.

Katar a második egymást követő évben lesz vezetője a minősítés a leggazdagabb ország a világon, annak ellenére, hogy a csökkenő olajár, ami nem befolyásolja, de a gazdasági helyzet az országban

Kapcsolódó cikkek