1. kérdés pap

Priest Vladimir Shlikov

Szia Kedves apa. Köszönöm ezt a választ, hogy megtaláljuk az idő! Mentsd meg Jézus! Van néhány kérdésem: 1) Hogyan imádkozzunk evés előtt, ha velem az asztalnál hitetlenek? Végtére is, imádkozzunk, hogy nem jelenik meg. Azt, őszintén szólva, én nem mellette ateisták imádkozni feszülten. Tudok csendben imádkoznak, és át a szemét étel? Tehát ez köszönhető az étkezés után, hogy? 2) Gratulálok a barátok és rokonok, ateisták születésnapját, hogy ők, a hitetlenek, én hívő, bárcsak ne zavarba, hogy nem sérti? Ahelyett, hogy gratulálok minden rossz. Köszönjük a kemény munka.

Valentina, hadd válaszoljak sorrendben: 1) „a szemét a Cross” valószínűleg nem szükséges, akkor még valahogy ijesztő arra gondolni, de imádkozni a másik szobában, és akkor nem lehet, és köszönöm a jó; 2) kívánunk nekik a legjobb, amit ők maguk is akarják - egészség.

Abbot Nikon (fej)

Drága Tatiana, akkor azt mondják, hogy Isten nem hallja meg. Ez nem így van! Az Úr azt akarja, hogy először is, az üdvösség, és őszintén remélem, hogy meg fog törekedni, hogy teljes életet élni churched, heti látogatás a templomban, imádkozni naponta, és olvassák rendszeresen az evangélium és a lelki irodalom. De, hogy a férje, hogy egy jó Isten nem lehet, mert ez lenne az elnyomás az egyén, és ez ellentétes az Isten terve az ember számára. Ne hibáztasd Istent, hogy élünk a baj - ez a mi választásunk, hogy senki sem törölheti. Lehetőleg ne csüggedjen, élő kedvéért az Isten országát, és a gyerekek nőnek a hitben és a jámborság. A többit hagyja az Isten akarata, és az Úr biztosan segít! Isten áldjon meg!

Archpriest Andrei Efanov

Kedves Marina, és hogy tud-e állni az ember imádság? Pontosabban, hogy az ima egy ilyen helyzetben? Igen ez csak az ő késése miatt gondolnánk! Nos neki határozat olvas az imákat. A kereszt rajta elhagyása előtt, azt mondják: „őrangyala!” - vagy „Isten veled!”. És ne imádkozzon érte, különösen, ha teheti reggel szabályt. Különösen azért, mert elolvassa az esti ima együtt. Bekerülni egy ilyen tisztán személyes kapcsolat, a kapcsolat az ember Istennel, nagyon is lehetséges, egyáltalán sokáig elidegeníteni a gyermeket a hit. Te magad érezni ezt a veszélyt, ha egyszer már volt ez a kérdés. Igen Úr tanítani egyaránt!

Priest Sergei Osipov

Kérem, mondja meg, hogy ez lehet változtatni a kereszt a nyakon az ikon a Szűz, viselniük kell a határon egyedül? Még mindig vannak olyan dísztárgyak ortodox „Akimov”, mert áldott pap. Vettem egy karkötő egy ima, „Ő lakozó a támogatás.” Hordom a karján oké?

Marina egy ortodox személynek kell viselnie mellkereszt. Kereszt nem lehet változtatni, nem számít, mit. Tudod viselni az ikon a Szűzanya, hanem a kereszt. Személy szerint én nem szívesen az ékszerek és Bizsu „ima” vagy keresztény szimbólumokat. Ima kell származnia magunkat, és nem szolgál, mint egy dísz a szervezetben.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Jó napot kívánok. Halott nagymama - anyám-in-law (feleség eltemetett két hónapja), ő vágja ki az ortodox újság képeket a szentek, az Úristen, az Istenanya, mellé az ikonok és molilas.Chto tehetünk ezekkel a levágott? Az ikonosztáz az én kis - semmi sem fog. Hol rátette mellkereszt? És még egy kérdés: ha egy kicsit részeg, 1-2 üveg sört, akkor imádkozunk elhunyt (feleség, szülők)? Vajon ez az ima eléri Istent? Az egyház nem megy, kérlek otthon, mint a legjobb tudok - baleset után nem gyógyult törések a láb csontjai, míg egy tolószékben.

Priest Alexander Beloslyudov

Napot, uram! Elnézést a zavarásért, de tényleg szükségem van a segítségedre. Én a férjemmel házasok 6 éves, nem házas, gyermektelen. Ez idő alatt volt három kimaradt az abortusz. Nem tudom, miért valami, amit Isten ad nekünk, gyerekeknek, és szeretnénk. Azt is írta, hogy a Hilandar kolostorban az Athosz-hegy, és a szerzetesek elküldte nekünk a szőlő Szent Simon. De van egy feltétel: a házasság legyen a koronázó. Férj azt mondta korábban, az esküvő, és most hallgat. Tehát a minap, mi volt az érv, és szemrehányást tett nekem, hogy nincs gyerekem. Sajnáltam, mert próbálok, megyek az orvosok, azt akarja, hogy a gyermek, majd fedd. Ez nagyon beteg lett, és amikor úgy döntöttem, hogy beszéljek vele, azt mondta, hogy az élet nem akarta, hogy én balra. Szóval nem tudom, mit kell csinálni, 6 év házasság, és ezért a gyerekek nem, és miért nem támogatja, és fordítva? Végtére is, meg kell harcolni, hogy kérje istenem. Válásba, egyrészt, nem akar, és másrészt, lehet, ezért nincs gyerek, hogy ne legyen együtt, miért tenni valamit, hogy Isten hozott minket az életben? Van azonban a dolgok nem olyanok, mint a többi ember: ház van, ez a fajta van, de nem fejeződött be, a munka - Nem, ez egy állandó, azt függ az ő munkája, azaz, hogy a munkáját, mint .. hogy ma ebben a városban, és holnap a másik, és én nem valósítható meg, és a gyerekek is. Az a benyomás, hogy kiderül számunkra sokat, hanem az, hogy ez egy teszt, hogy kell élni, vagy nem tudom. Segíts, uram, kérem, az én helyzetemben, köszönöm szépen. Isten védi!

Priest Vladimir Shlikov

Dmitry, egy imát a laikusok, úgy, hogy megszentelt a háztartási dolgokat és tárgyakat. Minden megvásárolt termék a boltban, meg kell megszórjuk szentelt víz. Ez az ima - külön erre. Elolvasása után imákat kell szórni a szentelt vízzel dolog. Szórjuk is mindig, bármikor. De a vallási tételek - kereszt, ikonok, stb -. Sanctified egyetlen pap a templomban.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Napot, uram! A kérdésem a következő - Én keresztanyja a gyermek az én ex-barátnő (lettünk volna barátok sok éve, de most nem kommunikál, mert egy barátom, míg koronázó a házasságot, megcsalta a férje, azt mondja, mindez - mint egy barát, és egy nap kezdett kérni és a férjem). Abbahagytam a kommunikációs, számomra elfogadhatatlan árulás egy barátja. De a szívem fáj, mert én vagyok a kereszten - jelenti teljesítette kell lennie, imádkozom érte, de ez van. Hogyan lehet ebben a helyzetben? Imádkozz mondja meg a választ, fáj a szívem a gyermek számára. Köszönöm a választ.

Oly gyakran - barátok és elment, és a keresztszülők gyerekek voltak. Az elsődleges feladata a határokon -, hogy imádkozzanak a keresztfia mind a saját gyermeke. Ima és hagyja az ügyet Isten akarata.

Archpriest Maxim Hizhy

Helló Hogyan imádkozzunk a halott alámerítetlen rokonok? Nagyszülők tudom név szerint apai, így ismerik a nevét nagyszülők, akkor nem tudom, hogy bárki. Parasztok voltak, Mari pogányok. Lehet csak az úgynevezett emlékezni rájuk reggel vagy este? Közeli barátja akar jógázni, és nem csak a testmozgás, hanem a lelki, azt mondja, hogy segít neki, és javítja az egészséget. Ő megkereszteltek, de unchurched, hogyan kell kezelni ezt?

Abbot Nikon (fej)

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Helló Két kérdésem van: Lehet egy terhes keresztelni a gyermeket, és kinek kell imádkozni férje - munkahelyi problémák, depresszió, apátia, lustaság.

Tatiana, egy terhes nő lehet keresztanya. Azonban keresztszülők nagy felelőssége van az Isten előtt való keresztgyermekei. Keresztszülők kell mindig imádkozzatok, hogy imádkozzunk, hogy oktassák őket az ortodox hitben, hogy menjen a templomba velük, hogy nem közösség. Természetesen a keresztszülők kell viselkedniük, és a keresztény életmód, rendszeresen jár templomba, és áldozni. A férje is el kell menni a templomba. Egy ember, aki él, Isten nélkül, sokkal hajlamosabbak a mindenféle démoni hatások. Imádkozzatok férje lehet a Szent apostol a buzgó Simon:

Szent és dicsőséges Krisztus apostolai vsehvalny Simone spodobivyysya kellemes a házban a galileai Kánában mi Urunk Jézus Krisztus és az Ő Szűzanyát, a Lady Istenszülő, és tanúja volt a csodák Krisztus preslavnago egyedül a yavlennago Braz, végrehajtása vizet borrá! Kérlek hittel és szeretettel: Ima az Úr Krisztus pretvoriti lelkünket származó greholyubivyh a bogolyubivyya; Mentés és tartsa a nekünk imák a kísértések az ördög és a bűnös ősszel, és kérték, több, mint segítség alatt a szomorúság és tehetetlen; Meg ne pretknemsya kísértés kő, de folyamatosan vonul üdvösség Krisztus parancsolatait, dondezhe éri el a hozzá áldott abodes a paradicsom, most idezhe vodvoryaeshisya és veselishisya. Her apostol mentve! Ne szégyellje minket, kreptse hogy bizalmat Benned, de ébred asszisztens és védő az egész élet, és a mi Pomozov nekünk kegyesen és Isten tetsző élet ezeket az ideiglenes skonchati, jó és békés keresztény halál és poluchiti dobrago válasz lehet elszámolni méltó Krisztus az Utolsó Ítélet; Igen izbezhavshe megpróbáltatás a levegő és a hatalom lyutago miroderzhtsa örökli a Mennyek és a dicséret a dicsőséges az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek, mindörökkön örökké. Ámen.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Áldd meg, uram! Egy új otthon, vettem a templom felszentelésekor ikon Isten Anyja „Vízlágyító gonosz szívek”. Kérem, mondja meg, hogyan kell imádkozni hozzá, és ahol jobb akasztani? Ez lehetővé tette elhelyezése a fenti ikonra a bejárat a lakásban?

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Szia, Mary. Ki a legnagyobb vágyak megváltásának férjed, te vagy az Isten, aki tette? És mégis, Isten megalázza magát, mielőtt az ember szabad akaratát, és erőszakkal nem menti senkit. Egy keresztény csak egy ember, aki tisztán látja maga haldokló bűneiket, és szükségük van a megváltás, mert Krisztus, először is, a Megváltó. A „hit a lélek” - a démoni hitet, ők is úgy vélik, de a démonok. De lehet jelentős hatással a férje által a személyes példa. A kényszer arra, hogy a lelki élet. De a kényszer. Tolja előre magát használhatatlan, meg kell vezetni. „Az asszony, kinek férje nem hisz, és hozzájárul ahhoz, hogy éljen vele, ő nem elválni tőle. Mert a hitetlen férj meg van szentelve a feleség veruyuscheyu ... tudod, feleség, hogy akkor mentse el a férje? „(1Kor.7.13-16). Isten segítsen.

Priest Alexander Beloslyudov

Üdvözlünk! Hogyan imádkozzunk a gyermekek keresztszülők?

Julia, keresztszülők nagy felelőssége van az Isten előtt való keresztgyermekei. Keresztszülők kell őket tanítani az ortodox hit, és ezért maguknak kell élni a keresztény életet, rendszeresen jár templomba, és megteszi a közösség. Akkor imádkozz a saját szavaival, vagy mint ez:

Ima keresztapja keresztfia

Urunk, Jézus Krisztus, a mi Istenünk, a Jordánban János lesz keresztelve és izvolivy zapovedavy ágyék minket a bűnök bocsánatára, könyörülj és mentse a gyermek (név), én betűtípusokat érzékelés. Adj neki nesumnennuyu hit, a szeretet az Ön számára, mi Megváltónk és a szomszédja. Putevodstvuy magát keresztül az üdvösségét, de elmúlik a kor tökéletes lelki ajándékokat méltatott, fizikai egészség és a jó megtartják a mennyeknek országa a lélek (név), de nőnek ki a gabona a fa gorushnago blagosennolistvennoe és teremhet jó gyümölcsöt a dicsőség az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében. Ámen.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Kapcsolódó cikkek