10 alapelvei önfejlesztés, selfgrowth - hatékonyságának javítása az élet

10 alapelvei önfejlesztés, selfgrowth - hatékonyságának javítása az élet
Azt hittem, hogy a blogomat szüksége van egy másik bevezető cikket, amely összefoglalja az én legfontosabb üzeneteket. Itt megismerkedhetnek vele, mielőtt eldöntené, hogy a blogomban, hogy a figyelmet, vagy sem.

Néhány hitemet nem felel meg az általánosan elfogadott nézet a dolgok. Ez teljesen normális. Az emberi társadalom tele van sztereotípiák, előítéletek és a téves nézetek, hogy tartsa az embereket kidolgozása és megvalósítása a boldogság és a harmónia.

Ha a társadalmi struktúra, valamint a kilátásokat az egyes alapuló helyes elveket, amelyek megfelelnek az aggodalmakat a harmónia és az önfejlesztés, a társadalom egészének, boldogabbak lennének.

Ez megakadályozza az embereket, hogy dolgozzanak ki nemcsak a veleszületett tulajdonságok, vagy a sors, hanem az ötletek és véleményét az élet.

Ezért minden vágya a személyes fejlődés kezdődik az újraértékelésére értékeket. Hogy valaki az én következtetéseket nyilvánvalónak tűnik, és még elcsépelt. És ez is, nincs semmi baj. Nem vágynak eredetiség. Az én küldetésem az, hogy nem lepni. Az én küldetésem - ez az igazság.

A legértékesebb és bölcs igazságokat szörnyen banális.

De valaki nem ért egyet a gondolataimat. Ebben az esetben, akkor olvasni azokat a cikkeket, amelyek alapján ezeket a rendelkezéseket. Ezek a dolgok lehet némi gondolkodás, ezért kérjük, figyeljen rájuk.

Nem fogok rázni az alapja a világ, és kritizálják az értékeket és ideálokat. Csak próbálja meg elpusztítani elképzeléseket, amelyek megakadályozzák, hogy úgy mozogjon előre, növekszik, és boldog legyen. Ezekből ötletek, akkor örülök, hogy megszabaduljon magukat.

Én magam nem kétséges az igazság fő rendelkezéseinek. Nem azért, mert hiszek bennük, és csak szerettem őket. És mivel ez támaszkodik rájuk én pozitív tapasztalata metamorfózis, ami velem történt a közelmúltban. Azt is tagadja a gondolatok, következtetések, tápszerek, de nem tagadhatom, a tapasztalat.

Lettem boldog, magabiztos. fegyelmezett. Kiszálltam a depresszió és tette ezen az oldalon. És ez sokkal több jó bizonyítéka a véleményem, mint bármely szó.

1. elv - a cél az önálló fejlődés boldogság

Tettem a koncepció önálló boldogság, a harmónia, a szabadság, az egészséges kapcsolatok, a szeretet, bölcs döntéseket az életben.

A boldogság és a harmónia magában javítása tulajdonságokat, mint akaraterő. tudatosság, erkölcsi függetlenség, az önbizalom, az intelligencia, a türelem és a fizikai egészség.

Törekvés a boldogságot, egy személy eltávolodik a fájdalom, a harag, az elégedetlenség, frusztráció, a tudatlanság, irigység, az előítéletek és a depresszió.

Az út a harmónia és a mozgás-re a szenvedés - a központ az egész az én érvelés. Nem fogok vetnek ki semmilyen más célra, mint ez. Nem fogom azt mondani, hogy a cél -, hogy keresni annyi pénzt, hogy a legsikeresebb menedzsere a cég, és megtanulják, hogy elcsábítja a nők és a férfiak vonzanak.

Ezek a dolgok az csak egy eszköz, hogy elérni a boldogságot, és csak sok lefoglalására! Nem tudják szolgálni a végső cél.

Sokan nem tesznek fel kérdéseket, és hogy a szédítő karriert teszi őket boldoggá? Vajon képes megmenteni őket az elégedetlenség és a belső ellentmondásokat? Úgy látják ezt a dolgot, mint öncél. Bár véleményem szerint az a célja, egy ember egy és ez a cél - a boldogság. Ezért minden egyéb feladat keretében önálló fejlődés érdekel tetőfedő ameddig arra szolgálnak, hogy ennek eléréséhez a boldogságot.

Én nem beszélek múló öröm, nem egy átmeneti elégedettséget vagy átmeneti öröm. Mármint állandó, belső állapota a boldogság és a harmónia.

Saját honlap célja, hogy segítsen elérni ezt az állapotot. Az én feladatom az, hogy mentesíti Önt a szomorúság, szorongás, unalom, apátia, lustaság, a bizonytalanság.

Cikkem célja, hogy fejlessze a legjobb emberi tulajdonságok, a belső tulajdonságok az egyén, nem csak a lószerszám.

2. elv - boldogság - a belső állapota

Boldogság jobban függ a belső állapot, mint a külső dolgokat. Attól függ, hogy a valóság észlelése, a filozófia, az egészségügy, erkölcsi jellegű, a célokat beállított magad.

Nem erősen függ a pénz az országban, ahol él, a kilátás az ablakból a szoba, és az értéke az autó. Kétségtelen, hogy a boldogság és az ingatlanhoz kapcsolódó előnyöket, de nem annyira, mint sokan megszokták, hogy gondolkodás.

És ez vezet a nagyon optimista következtetést. Miután a boldogság attól függ, hogy a belső állapot, az azt jelenti, hogy a munka rájuk tudjuk elérni a boldogságot. Végtére is, módosítsa a belső valóság sokkal egyszerűbb, mint a külső.

Nem, nem hirdetem szolipszizmusa vagy tompított a nirvánába. Nem hívja le a külvilágtól, és hozzon létre egy hangulatos kis világ belül is. Csak azt akarom, hogy megtalálják a boldogság forrása, mindenekelőtt önmagában nem csinál a görcsös keresés mindenhol kívül az én.

3. elv - A boldogság lehet elérni

Happiness - nem egy elvont elképzelés. Ez az állapot, amely lehet elérni dolgozik egyedül.

4. elv - Boldognak lenni sokkal nehezebb, mint a szerencsétlen

A szenvedés nem tesz egyedi és különleges. Hogy szomorú sokkal könnyebb, mint hogy boldog legyen. Az első nem követeli meg, hogy erőfeszítés nélkül, de a második magában munkát magának. Részletesebben, én írtam ezt a cikket, hogy hogyan lesz egy boldog ember.

Alapelv - 5 - Az okok a problémákat magunk

Ez az elv, részben ismétlődik, és kiegészíti azt az elvet, hogy a boldogság rajtunk múlik, de ez nem a boldogság, hanem az emberi problémákat.

Sok emberi problémák nem társul a tulajdonságok a külső valóság és az ő felfogása ez a valóság.

Nem minden problémát meg lehet oldani a környezetváltozás, a változás és az új szerelem partnerek vásárlások. Ezek a dolgok csak elfedik a problémát. De megoldani, meg kell változtatni valamit magad.

6. elv - szenvedély vezet a szenvedés

Nem vagyok a képviselője semmilyen vallást. Nem hiszek Istenben. De egyetértek néhány vallási tanítások pusztító vágyak, szenvedélyek, mint például az irigység, büszkeség, vágy, hatalomvágy, a kegyetlenség, a harag - károsak az egészségre, és vezet a szenvedés, a függőség és a szabadság hiánya.

Sokan úgy vélik, hogy dühösnek lenni, érezni a hiúság - ez normális és természetes. Nem magamat ezek között az emberek. Úgy vélem, hogy a szenvedély rabul férfi, megfosztva akaratát és józan ész, és a végén, hogy neki boldogtalan.

Valamint nehezebb, hogy boldog legyen, mint a szerencsétlen, hogy egy kedves, együttérző, toleráns, erős akaratú és bátor sokkal nehezebb, mint hogy gyáva, irigy, hiú, lusta és gonosz.

Annak érdekében, hogy fejlesszék a pozitív tulajdonságokat szükséges erőt, a szorgalom és a fegyelem. A rossz minőségű nem igényel semmit. Az egyik csak, hogy egy személy a véletlenre, hogy ez a primitív vágyak, benyújtja a sors, a divat, hogy döntsön a néző és a külső körülmények, gyengíti az akaratodat, legyen az elméjüket, mint az a személy én magam arra törekszenek, hogy fordítva, a szabadság hiánya, a szenvedést.

Hogyan megosztani a jó és rossz? Nagyon egyszerű! Jó minőségű - ezek olyan tulajdonságok, amelyek miatt a boldogság és a szabadság. Rossz minőségű, negatív érzelmek, szenvedélyek és satu húzza minket a szenvedés és a rabszolgaság.

Sőt, úgy vélem, hogy:

7. elv - a negatív érzelmek lehet szüntetni

Sokan azt mondják, „nem fekete nem fehér, negatív érzelmek - egy része magunkat. Ha megszabadulunk a negatív érzelmek, nem tudjuk tapasztalni a pozitív érzéseket! "

Ez úgy hangzik, nagyon meggyőző elméletben, és azt hitte volna ezt a kijelentést, ha a tapasztalat nem bizonyítja ennek ellenkezőjét.

Mivel elkezdtem önfejlesztő, kezdtem tapasztalni kevésbé kellemetlen érzelmek és pozitív. Nem hordok rózsaszín szemüveg, csak lett kevésbé van kitéve a stressz és negatív hatásai valaki másnak. I nagyobb figyelmet fordítanak a jó oldala az élet, mint a rossz. Saját hangulat mindig felmerül, és jól érzem magam!

Úgy vélem, hogy a pusztító szenvedélyek nem része a valódi énjét. Ezek az érzelmek is szabályozható. Arra is lehetőség van, hogy megszabaduljon tőlük.

8. alapelv - Egy férfi a felelős, mi ez

Minden ember úgy dönt, a fejlődés útjára. Az a tény, hogy az ember egy szerencsétlen, tudatlan, lusta, sikertelen hibás elsősorban önmagát, nem a szülők, sem a hazáját, anélkül, hogy kísérete.

Teljes felelősséget maguknak - ez egy bátor cselekedet. De valaki úgy tűnhet kétségbeesett, annak a ténynek köszönhető, hogy első pillantásra, ez vezet a végtelen önvád.

Nem, vállalják a felelősséget, ez nem jelenti azt folyamatosan szidta magát az összes hibák és a tartózkodási homályban, mert a saját tökéletlenség.

Megáll hibáztatni a külső körülmények, vagy más emberek, ez azt jelenti, hogy elismerik:

9. elv - Egy személy lehet változtatni magát

Ha mi vagyunk a felelősek, akik vagyunk, így tudjuk önállóan alakítja, mi lesz a fejlesztés helyett dobja fel, hogy a sors!

Egy kicsit durva volt első látásra, a koncepció a személyes felelősség jelenik életigenlő és inspiráló ötlet a személyes szabadság!

Mi magunk tudjuk változtatni saját magunkat, annak ellenére, hogy a benne rejlő funkciók!

Véleménye veleszületett predesztináció a karakterünk, véleményem szerint, eltúlzott. A férfi igazán született valamilyen, megadott paraméterek, de ezeket a paramétereket nem annyira határozza meg a fejlesztési, ahogy sokan gondolják.

Nincsenek lusta emberek, ambiciózus, érzelmi természetű. A legtöbb személyiségjegyek alakult az élete során. Sok a tulajdonságok a személyiség, hogy úgy gondoljuk rejlő, sőt, csak szokások, hogy mindannyian lebontják, ha tesz elég erőfeszítést.

Mindannyian nem tökéletes, de mindannyiunknak lehet változtatni, hogy legyen valami jobb. Hiszem, hogy minden ember, függetlenül attól, hogy természetes tulajdonságai képesek az önálló.

10. elv - önfejlesztés - nehéz

Oldalamon - ez nem egy gyűjtemény kész ötletek, miután elsajátította, hogy meg fogja találni csak a kívánt boldogságot és szabadságot. Személyes fejlesztés - ez nem könnyű. Ez magában foglalja a sok munka, gyakorlás. Bárki, aki egy gyors módja annak, hogy a harmónia elérése valószínűleg sarlatán.

Leggyorsabb módja az önfejlesztés nem történik meg. Az útvonal önfejlesztés - ez állandó munka és küzdelem. Ebben a harcban, akkor gyakran nyerni vereséget. Nem minden jön egyszerre.

Tudok segíteni lebontják a sztereotípiákat, amelyek akadályozzák a haladást, mutasson az egérrel a jobb ötleteket, és megtanulják a hatékony gyakorlatot.

Adok a kezdeti lökést, de a többi munkát meg kell csinálni magadnak. Nem tudom kényszeríteni, hogy tegyen valamit, nem tudom garantálni, hogy minden rendben lesz könnyű. Sokkal múlik.

következtetés

Ezek az elvek - az alapja minden érveimet és ötletek formájában mutatják be a cikkek ebben a blogban. Röviden úgy lehet összefoglalni az alábbi feltételeket. A cél az önazonosság - egyéni és az általános boldogság. Boldogság és boldogtalanság, valamint mindannyiunk rajtunk múlik. Mi döntjük el, mi lesz boldog vagy boldogtalan, okos vagy buta, lusta vagy fegyelmezett. Megvan a szabadságot, hogy önmagában az ilyen emberek, szeretnénk látni magunkat.

Kapcsolódó cikkek