Bejelentők fütyülni, mint a vonat, és hány kapnak labdarúgó játékvezető

Kevesen vitatnák, hogy egy labdarúgó játékvezető - karakterpozíciónál közül a sport játékvezetők. Ő nem megy, fehér öltöny szélén a hűvös medencében, nem ül csendben a magas padon, nem élvezi a látványt, becslése ugrások és forgások sportolók. Labdarúgó játékvezető kopott a pályán nem kevesebb, mint maguk a játékosok. Számukra ő és egy barátja, és a hóhér. Igaz, ez nem volt mindig eddig.

Hosszú ideig a bíró nem volt szüksége mérkőzést. A játékosok vágták által irányított saját fogalmai becsület a pályán - a fiúk az udvaron. Csak az idő, amikor az amatőr csapatok kezdett fordulni, hogy egy profi klub, felmerült a kérdés, akik bíró a játékot. Először döntőbíró vette a vezérek és csak úgy tudta megbüntetni a kórtermek. Konkrét eredményeket, ez a taktika nem biztosított: játék teljes erejét, és ezzel egy időben meglehetősen értékeli az intézkedések a barátok nem mindenki erejét. Mi arra a következtetésre jutott, hogy a játék kell megítélni valakit, aki képes lesz arra, hogy megfelelő módon a vita megoldására. Körülnéztem - van olyan ember tücsök úgynevezett „közvetítő”. Tehát 1863-ban, a pályán együtt a játékosok és a bírók meg mediátorok - az egyik a csapat. Mindegyikük szolgált csak ő térfelén.

Csoda-e, hogy a kinevezettek a csapatok ítélte elfogult és gyakran nem értenek egyet az adott helyzetben. Általában hamar megjelent a szélén egy harmadik választott. Bíró. A legfontosabb mérkőzést az ő nevez mediátorok, hogy a csapatok a adni a végső ítéletet a vitában. És kiderült, hogy ő még jobb, mint a közvetítők. Olyannyira, hogy 1871-ben, az első inter-regionális verseny Angliában döntöttek kinevezettek - a történet eltúlzott, mindhárom bíró függetleneknek kell lenniük. A motor a haladás, furcsa módon, lett pénz: a játékosok halmoztak fel angol labdarúgó-bajnokság 12. klubok kezdtek keresni. Persze, hogy repülnek ki a Liga nem akar. Ezért csak az illetékes bírói tudott dönteni a sorsáról a mérkőzést.

1889-ben, a játékvezető megadta példátlan hatásköre: ők ellenőrzik a kezdete és vége a játéknak, el lehet távolítani a területen bűncselekmény és megadta az engedélyt a szabadrúgást. Azonban a saját területén nem indul újabb két évre. Amíg 1891-ben a trió cirkált a kerülete mentén, és nem mertek, hogy fokozzák a gyepen.

A történelem esemény a fogak a játékvezető síp, elég mulatságos. A testtartás-múlt század megítélni a mérkőzés tudott semmilyen értelmes ember szakmát. Orvos, ügyvéd, tanár. Amint ez a küldetés elment a rendőr. Amikor a harc kezdődött a pályán, de nem jött össze semmi jobb, mint a sípot a munkaeszköze. Sharp, ismerős gyermekkori hang kijózanodott Nakhodka sportolók vettek egy bumm.

Kedvenc fegyver bírók - színes kártya (by the way, ők most műanyagból legkognuschegosya) jelent meg az Arsenal viszonylag új keletű. A vb-Mexikóban 1974-ben őket, a döbbenet sok, bemutatni a játékosoknak. Ugyanakkor a miniszterelnök a piros lapot az új cucc odakinn nem került sor - nem volt durva megsértését. Azonban, mivel nem minden menjen nyugodtan mérkőzések.

Rekord a legtöbb piros lapot beállítani mexikói bíró Gonzalez végén a 70-es. A mérkőzés alatt adta 26 darab. Úgy van szinte az összes játékos a két csapat, és a tartalék dühöngő edzők, akik nyíltan kifejezték elégedetlenségüket a választottbírósági. Voltak más feljegyzések.

Paulo Araujo - kevéssé ismert játékos „Oeyras” csapatok - Brazília megkülönböztetés érkezik lejátszására annyi, mint négy kártyát. Kezdeni, két sárga, a harmadik - piros. Minden becslések és a szabályokat a sportoló el kellett hagynia a pályát. De mögé barátok és maradt, hogy befejezze a játékot. Ennek eredményeként, csak akkor, amikor ismét megtörte a szabályokat, a bíró észrevette, hogy Araujo volt még a pályán, és a negyedik lapot száműzte a gyepen.

Előfordul, hogy a bíró elérte a legmagasabb igazságosság és távolítsa el magukat. Tehát angol játékvezető Melvin Sylvester hosszú szenvedett támadások egy játékos. De finom lélek nem tudta elviselni a megaláztatást. A bíró jött az elkövető, hogy megfelelően lyukasztott, majd kapott egy piros lapot, azt látjuk, hogy magam, és elhagyta a stadion boldog. A Valentin Ivanov is szerepel az eredeti bajnokok. A mérkőzés Portugália-Holland vb 1/8 döntőjében Valentin megmutatta rekord-Noe számú sárga és piros lapok - 16, illetve 4, ami miatt egy hullám kritika az első, majd az azonos hullám bocsánatkérésre felismerte őt jobb labdarúgó tisztviselők.

Hazánkban a szakma „labdarúgó játékvezető” hivatalosan nem. Fizetés mint a polgárok, nem kapják. Minden jövedelem játékvezető - a játékvezetői a bajnokságot, vagy párhuzamosan a foci. Azonban, ha nincs mellékhatása jövedelem alacsonyabb osztályokban nem élnek az elit fizetés is.

Tehát az első bajnoki díj egy játékot a következőképpen kell kiszámítani. 25 000 rubelt. kap a főbíró, 12,5 - a partjelző, és egy kicsit - 2500 levonásra helyettesítő bíró. A Premier League kellemesebb számokat. Főbíró kap 90.000 per meccs oldalán - a 45-ös és a tartalék - csak 8700 rubel.

Minden bíró, a mérkőzést a Premier League és a First League, akkor át kell mennie egy sport állása. Csak két tudományág. Az első -. Futás 40 méter hatszor egymás után. Mindent meg kell lennie 6,2 másodperc. A második teszt is súlyosabb - Interval kocogás. Ez a gyakorlat lehetővé teszi, hogy ismételje meg a játék helyzetet a pályán. A zsűri fog futni 150 métert nem hosszabb, mint 30 másodperc. és séta után lépték 50 m 40 másodperc. És így 12 alkalommal. Ne adja át a hitel játékok nem engedélyezett.

A férfi fekete

Ha adsz egy sípot a csúcsra - te annyira koncentrált, úgy tűnik, van elválasztva a külvilágtól, a vastag fal. Sokszor nem is figyelni, hogy milyen a játékos gólt. Én nem emlékszem rá a meccs után.

Szolgáltam néhány döntőben nagy versenyeken: a világbajnokság, Bajnokok Ligája, és számomra ez olyan, mint a másik oldala az éremnek. Game - egy hihetetlenül fontos, a szint a futball - fantasztikus, de a mező kezelésére mindent, mint egy közönséges mérkőzés. Ez nagy kár.

koncentrációja a titok? Mielőtt referált a vb-döntőt, vett egy nap ebéd után. A titok az, hogy túlélje néhány nagy esemény az életemben olyan nyugodtan, ha ma egy átlagos nap.

Persze, tévedtem! Én egy emberi lény. Csak az ostobák is úgy gondolják, hogy tévedhetetlen.

Inkább legyen a győztes oldalon. Abban az értelemben, hogy szeretnék megtapasztalni a pozitív érzelmek a jól végzett munka. Mindig remélem, hogy a mérkőzés nyeri a harmadik csapat - azaz a bírák fog működni a játék, „tökéletesen”.

Akkor nem hiszem, körülbelül 80 ezer, a stadion és a két vagy három milliárd néző, különben elveszíti bizalmát, ami nélkül a pályán jobb, ha nem jelenik meg. Ha legalább elkezd gondolkodni, mint valami „hibázik, és az egész világ emlékezni fog rám ez az egyetlen hiba a végső” - mindez a végén.

Azt mondják, hogy a bírók tudják átkok szinte minden világnyelven ... nincs természetesen. Még ha nem is tudom egy szót az anyanyelv a játékos, még mindig világos, amikor azt mondta valami sértő, úgy vélik: a arckifejezések, gesztusok, intonáció, és figyelmeztető garantált.

Néha úgy érzi, hogy a néhány szót, hogy csillapítsa a vesztes szükséges. Tisztelem azokat, akik harcoltak a végére, és az erős jellem nyerni egy győzelem, de ugyanúgy tisztelem a vesztesek. Játssz az utolsó - ez nagyszerű, akkor is, ha elveszíti ezt a játékot.

Hosszú ideig, hűvös a bíró az, aki ismerte a szabályokat, és így helyesen értelmezni őket a pályán. De a futball megváltozott, és megváltozott követelmények fizikai állóképesség a bírók. Ma, a játékvezető - nem csak a bírók, ők igazi sportolók. Játékvezetők követi a szigorú diéta, van egy recept: mit, mikor és mennyit eszik. Ezek körül az orvosok és a fizikai állóképesség szakértők.

edzés

Az alapja a játékvezető fizikai képzés - gyakorolja az állóképességet. Képzeljük el a mérkőzés játékvezető fut körülbelül 10-12 km. Megállítja gyakorlatilag nincs. ebben az esetben a személy fut előre, majd vissza, akkor oldalra egyáltalán. A testület az orosz labdarúgó-játékvezetők már rájött, hogyan készüljön fel az ilyen bravúrokat. Íme hat lépést a tartóssági legjobb orosz játékvezető.

1. egy lábon, behajlítva a # 8239; a térd, tartani az egyensúlyt. A sarok legyen a padlóról. Elkészítési idő - 1 perc.

2. Állandó a raznozhke, egyensúlyt tartani 1 percig. A talp elülső láb kell emelni a lábujjak.

3. egy lábon állni, és térdet. Nem vesz a sarok a padlóról, előrehajol és # 8239; az egyensúly megtartása 1 percig.

4. Bend a lábad alatt 900 és próbálja ülni egy képzeletbeli szék 2 # 8239; percig.

5. ha a hátán fekszik, tedd a súlyt a kezedben, és a sarok egyik lábát. Emelje meg a medence, és tartsa ebben a helyzetben 1 # 8239; percet.

6. Állandó hajlítsa be térdét, és # 8239; keze eléri, hogy a padlóra. Egyenesítsd lábak, tartsa a kezét a földre. Végezzen 3 sorozat 25 # 8239; ismétlődik.

Szöveg: Vaszilij Bikov