5 ok, amelyek nem fogadják el Dua

Te imádkozz és kérd Istent, hogy adjon valamit, vagy elvenni semmit káros. De nem számít, milyen keményen nem sírtam, hogy Isten, a te Dua megválaszolatlanok maradnak, és nem érti az okát. Mit csinálok rosszul? Isten miért nem válaszol az imákat?

Először is, a Mindenható hallja és látja minden, tudja minden kívánságát és a vágy.

A Mindenható mondta: „Ha én szolgáim kérdezni engem, akkor biztosan én vagyok közel, és reagál a hívás az imádság, amikor felhívja Me. Hadd válaszoljon nekem, és hisznek bennem, hogy ezek követik a helyes utat „(2: 186).

Másodszor, hogy a Gd válaszolt a hívási, amint az a vers, hogy hisznek benne, erős iman és az őszinteség a petícióban.

Szerint a hadísz az Allah (béke legyen vele), amikor Mu'min hogy Dua, hogy Allah, a következő történik:

  1. Ő Dua elfogadják, és nem kapja, amit akar.
  1. Ő kapja a kitüntetést du'a egy jövő életben, de nem ebben a világban.
  1. Ő mentette veszteségek, amelyek akkor jelentkeznek az életében, de nem tud róla.

Az okok, amiért a hívek imái nem válaszol lehetnek a következő:

Gd azt mondta, hogy megválaszolja az imákat a könyörgés, és ők viszont meg kell felelnie Őt, és hisznek benne. Az ember azt akarja, hogy a Mindenható adott neki semmit, de nem ad semmit cserébe. Istennek nem kell semmit, de hogyan tudjuk kérni ajándékozni jó, ha ők maguk nem törekszenek a jó, és nem tesz jót magának?

Következésképpen a duó nem fogadható el, ha nem keressük a Mindenható - nem olvassa rendszeresen namaz, nem tartja a gyors Ramadan, nem fizetik a zakat. A büntetést a megvetés a Legfelsőbb szabályozás válhat, és a hiba a mi Dua.

Türelem - a fő minőségi hívő, és meg kell megnyilvánulni minden területen az életét. A férfi arra kéri a Mindenható, de ez nem történik, amikor az emberek azt akarják, és türelmetlenné válik. Kétségbeesik és feladja. Megszűnik kérni Istentől és veszítsék el a reményt Allah kegyelme. Tehát türelmetlen hívő belép egy nagy bűn - a kétségbeesés Allah kegyelme.

A hadísz szerint: „A szolga sír továbbra is reagálni, amíg nem kér valami bűnös vagy nem törik családi kötelékek, és nem kezd türelmetlen.” Amikor a Próféta (béke legyen vele) megkérdezték: „Hogyan lesz türelmetlen Ó Allah Küldötte?” Azt mondta: „Azt mondja:” Imádkoztam, imádkoztam, és még mindig nem kap választ. "

emberi tudás nagyon korlátozott. Allah tudja, minden dolog, jövő, múlt és jelen. Allah tudja, mikor kell küldeni le az ember ezt vagy azt a dolgot, és ez a legjobb parancs maga az ember számára. Talán Isten nem küld, amit kérünk most, mivel ez fog minket kárt. Talán Ő tesztel minket a türelem, és cserébe megjutalmaz még. Ezért türelmetlenség vezet emberi nélkülözés.

Az ima - a kapcsolat a hívő és a Mindenható teszi, hogy közelebb a Teremtő, így kell irányítani csak a jó. Ima a könyörgés bűnös, tiltott, és hogy az ember a bűn nem fogadható el, mivel az fáj az ember.

Ha egy személy imádkozik, de nem olyan módon, egyre, amit ő kér, kiderül, hogy nem hisz a hatalom és a hatalom a mindenható, amelyre minden dolog. Csak azért, mert valaki nem úgy vélik, hogy ez megtörténhet, ez nem jelenti azt, hogy Allah nem lesz képes elérni azt.

Nem tudjátok, hogy Allah:

  • Al-Aziz - a Mindenható;
  • Al-Samad - a fej mindent;
  • Al-Qadir - hatalma minden dolog.

Ne a duó egy fél szív, magabiztos, határozott hitben az irgalmas Allah.

„Senki ne fogja mondani:” Ó, Allah, bocsáss meg nekem, ha akarja! Ó, Allah, adj a szívességet, ha akarja! Imádkozó ezért határozottabban kérésére és kitartó vágya. Sőt, senki sem kényszeríti Allah, hogy semmit. "

A hadísz azt mondja: „Ó, emberek! Bizony, Allah - a jó, és ő nem fogad el semmit, de jó. És bizony, Allah megparancsolta a hívőknek ugyanaz, mint Ő parancsolt és a kézbesítők, a Mindenható azt mondta: «O hírvivők! Egyél, ami jó és jót tettek. " (23:51). Mindenható azt is mondta: «Ti hívők! Eszik meg (a) jó, ami Mi biztosítjuk az Ön számára ... „(2: 172). És akkor a próféta, sallallaahu „alayhi wa sallam, említette a porlepte férfi kócos hajú, aki már hosszú ideje ez úton, és emeli a saját kezét az ég felé (ismétlődő):»Uram, Uram«, de az ételt tilos, és inni tilos, és a ruhái tilos, és megszoptatta tabu volt, hogy hogyan lehet azt adni neki választ? "

Ne jó, akkor kap jó. Ha jön a jó, az jó, és akkor kap. Mit eszünk befolyásolja a kapcsolatunkat Istennel. Kerülje tilos.

Kapcsolódó cikkek